Idén sem lesz címvédés! A Barca elvérzett Madridban

2016.04.13. 20:36
Nemcsak Ter Stegen került a Barcelona kapujába, hanem a labda is, kétszer (Fotó: Reuters)
Az Atlético Madrid labdarúgócsapata hazai pályán 2–0-ra nyert a címvédő FC Barcelona ellen a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján, így 3–2-es összesítéssel továbbjutott.

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
ATLÉTICO MADRID (spanyol)–FC BARCELONA (spanyol) 2–0 (1–0)
Madrid,
Vicente Calderón Stadion. Vezette: Rizzoli (olasz)
ATLÉTICO MADRID: Oblak – Juanfran, Godín, L. Hernández, Filipe Luís – Koke, A. Fernández (Szavics, 93.), Gabi, Saúl Níguez – Carrasco (Thomas, 74.), Griezmann (Correa, 90.). Vezetőedző: Diego Simeone
BARCELONA: Ter Stegen – Dani Alves (Sergi Roberto, 64.), Piqué, Mascherano, Alba – Rakitic (Arda Turan, 64.), Busquets, Iniesta – Messi, L. Suárez, Neymar. Vezetőedző: Luis Enrique
Gólszerző: Griezmann (36., 88. – a másodikat 11-esből)
Továbbjutott: az Atlético Madrid, 3–2-es összesítéssel

A hazaiak kezdtek aktívabban, de az első fél órában ők sem tudtak nagyobb helyzetet kialakítani. A 36. percben gyönyörű góllal dolgozta le hátrányát az Atlético: Saúl Níguez külsővel adott a jobb oldalról középre, s Antoine Griezmann kilenc méterről a bal felső sarokba fejelt. 1–0

Ezzel már a madridiak álltak továbbjutásra, akik az ezt megelőző 14 hazai BL-mérkőzésükből csak kettőn kaptak gólt.

Nem volt tehát egyszerű a Barcelona helyzete, jól jelzi a katalánok tanácstalanságát, hogy az első félidőben csak egyszer (!) értek labdába a fővárosiak tizenhatosán belül.

A második félidőben már jóval nagyobb nyomás alá helyezték az Atléticót, amelynek védelme állta a sarat.

A hajrában egy hazai kontratámadás végén Andrés Iniesta kezezett a tizenhatoson belül, és bár a piros lap elmaradt, a megítélt tizenegyest Griezmann értékesítette a 88. percben. 2–0

Egy góllal a Barcelona még kiharcolhatta volna a hosszabbítást, ám az Atlético az ötperces ráadást is kibírta. Ebben volt némi szerepe Nicola Rizzolinak is, aki Gabi kezezésénél szabadrúgást ítélt, pedig az Atlético csapatkapitánya a tizenhatoson belül szabálytalankodott. Lionel Messi nem találta el a kaput a szabadrúgásból, ezzel gyakorlatilag ellőtte a Barcelona utolsó puskaporát is.

Ez azt jelenti, hogy a BL-ben az idén sem lesz címvédés. Legutóbb a Milan védte meg a címét az első számú európai kupasorozatban – amelyet akkor még BEK-nek hívtak –, 1990-ben.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!