A Monaco Londonban sodorta a kiesés szélére az Arsenalt

2015.02.25. 20:40
Dimitar Berbatov gólja után nagyon jól állt a Monaco, az Arsenal helyzete majdnem reménytelen (Fotók: Action Images)
Arsene Wenger jelenlegi csapata, az Arsenal a korábbit, a Monacót fogadta a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szerdai játéknapján, és a jóval esélytelenebb hercegségbeliek nagy meglepetésre 3–1-re győzni tudtak. A vendégek góljait Geoffrey Kondogbia, Dimitar Berbatov és Yannick Ferreira-Carrasco szerezte, a hazaiaktól a csereember Alex Oxlade-Chamberlain szépített.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
ARSENAL (angol)–MONACO (francia) 1–3
(0–1)
London. V: Aytekin (német)
ARSENAL: Ospina – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Coquelin (Oxlade-Chamberlain, 68.), Cazorla (Rosicky, 82.), Alexis Sánchez, Özil – Welbeck, Giroud (Walcott, 60.). Menedzser: Arsene Wenger
MONACO: Subasic – A. Touré, Wallace, Abdennour, Echiejile – Fabinho, Joao Moutinho, Kondogbia – Dirar (Kurzawa, 82.), Berbatov (Ferreira-Carrasco, 76.), Martial (Bernardo Silva, 84.). Vezetőedző: Leonardo Jardim
G: Oxlade-Chamberlain (91.), ill. Kondogbia (38.), Berbatov (53.), Ferreira-Carrasco (93.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A csoportkört csupán egy kapott góllal záró Monaco az Emiratesben is védekezésre rendezkedett be, nem csoda, hogy az első öt percben 70 Arsenal-passz mellett csak hármat jegyeztek a hercegségbeliek. A vendégeket lelkes szurkolótábor kísérte el, az egyik sarokban fehér-piros zászlót formáztak műanyaggal kiegészített ruházatukban, s sokat adtak a londoni hangulatnak.

Az Arsenal nem sokra ment a fölényével, kapura tartó lövést nem tudott jegyezni az első félidőben. A Monaco (amelyben az egykori tottenhames Dimitar Berbatov a félidő nagy részében a kezdőkörben csípőre tett kézzel figyelte, ahogy társai védekeznek) egyre sűrűbb ellentámadásai hordoztak némi veszélyt magukban. A 38. percben aztán Almamy Touré labdaszerzés után Joao Moutinhónak passzolt, aki azonnal megtalálta Geoffrey Kondogbiát. A 22 éves játékos 24 méterről lőtt, a labda Per Mertesackeren megpattanva a kapu közepében kötött ki, David Ospinának viszont esélye sem volt. 0–1

(Egy ekkor még hihetetlen, mégis érdekes statisztikai adat: ha Kondogbia mostanában gólt szerez, a Monaco azon a meccsen legalább háromig jut – így is lett…)

A többek között az eltiltott Jérémy Toulalant és a sérült Ricardo Carvalhót is nélkülöző Monaco továbbra is masszívan védekezett, de a fordulás után majdnem egyenlített az Arsenal. A londoniak közül a legélénkebben mozgó Alexis Sánchez jobb oldalról érkező beadása után Olivier Giroud két méterre a kaputól nem találta el a labdát, a támaszkodó lábáról pattant mellé.

Újabb kimaradt Giroud-helyzet után Fabinho szerzett labdát, Anthony Martialt indította, a francia az Arasenal tizenhatosának előteréig sprintelt a labdával, majd a mellette üresen érkező Berbatovhoz passzolt, aki átvette a labdát, majd 15 méterről, három elé vetődő Arsenal-játékost megelőzve ellőtte a labdát – egyenesen Ospina kapujának jobb oldalába. 0–2

A Monacónak ez volt a második kapura lövése a mérkőzésen, a legutóbbi hat, kaput eltaláló lövéséből gól született a Bajnokok Ligájában. A keveset futó, de a labdával még mindig zseniálisan bánó Berbatov 2011 novembere óta először szerzett gólt a sorozatban.

Giroud még egy ordító helyzetet kihagyott, s miután hat kísérletéből egy sem találta el a kaput (három óriási helyzet volt), a 60. percben lecserélték. Ezután Danny Welbeck bombázott fölé ziccerből…
A Monaco a kétgólos előnyben megnyugodott, Martial kis híján növelte is az előnyét, de a csereként beálló Alex Oxlade-Chamberlain becsúszva tisztázott.

A szintén csereként pályára lépő Bernardo Silva is veszélyesen játszott, több helyzetet elpuskázott, amit az Arsenal a hajrában megbüntetett. Egy szöglet után kifejelt labdát Oxlade-Chamberlain szelídített meg, majd a kaputól 20 méterre lövésre szánta el magát, és a kapu bal oldalába lőtt. 1–2

Az Arsenal így visszaszerezte a reményt, de még nem volt vége a meccsnek. Yannick Ferreira-Carrasco újabb Monaco-gólt szerzett (1–3), és rendkívül kedvező helyzetbe hozta csapatát a március 17-i monte-carlói visszavágó előtt. Először nyert francia csapat két góllal Angliában európai kupatalálkozón.

Arsene Wenger törheti a fejét, hogyan győzhetné le idegenben azt a klubot, amelyet 1987 és 1994 között vezetőedzőként irányított.