BL, A-csoport: CR 500. és 501. góljával nyert a Real Madrid

2015.09.30. 22:35
Cristiano Ronaldo így ünnepelte pályafutása 500. gólját (Fotó: AFP)
Cristiano Ronaldo megszerezte pályafutása 500. és 501. gólját, ezzel a Real Madrid 2–0-ra győzött a Malmö otthonában a Bajnokok Ligája A-csoportjában. A Paris Saint-Germain a Sahtar Doneck vendégeként nyert 3–0-ra.

MALMÖ–REAL MADRID

CRISTIANO RONALDO EDDIGI 501 GÓLJÁNAK ELOSZLÁSA
Sporting CP: 5
Manchester United: 118
Real Madrid: 323
Portugál válogatott: 55

Néhány távoli malmői kísérlettel kezdődött a mérkőzés, ezek azonban nem jelentettek igazi veszélyt. Nem úgy Cristiano Ronaldo, akinek lövését az első negyedóra végén még védte Johan Wiland, a 29. percben viszont már tehetetlen volt a svéd kapus. A hazaiak védelme csődöt mondott, Isco passza után Ronaldo teljesen egyedül vezethette Wilandra a labdát, és nem hibázott. Ez volt a portugál 500. gólja a 753. tétmérkőzésén, egyben a 66. BL-találata a Real Madrid színeiben, amellyel beérte a királyi klub eddigi listavezetőjét, Raúlt. 0–1

A Real a második félidőben is fölényben játszott, de hiába került a 78. percben emberelőnybe is (a perui Víctor Yotun megkapta második sárga lapját is), úgy tűnt, Ronaldo gólja dönt a pontok sorsáról. Ez végül annyiban módosult, hogy Ronaldo góljai döntöttek, mivel a portugál a 90. percben közelről megszerezte második gólját is. 0–2 Így már 67 BL-gólja van a Realban (ebben az összevetésben Raúl elé került), nem mellesleg utolérte a Real Madrid történetének legjobb gólszerzőjét, Raúlt, mindketten 323-szor voltak eredményesek a „királyi klub” színeiben.

Malmö–Real Madrid 0–2

SAHTAR DONECK–PSG

A Sahtar az első félidőben hiába próbálkozott kétszer annyi lövéssel, mint ellenfele (6–3), kétgólos hátránnyal vonult szünetre. A PSG első gólját Serge Aurier fejelte a 7. percben Maxwell bal oldali beadása után (0–1), a 23. percben pedig David Luiz combjáról pattant szerencsésen a hazai kapuba a labda Ángel Di María szögletét követően. 0–2

A Sahtar a második játékrészben is hiába próbálta megszerezni első gólját a csoportkörben, a Malmőhöz hasonlóan ez nem sikerült az ukrán gárdának. Darijo Srna a 90. percben ugyan betalált, ám a saját kapujába, így 0–3 lett a vége, eddig tehát minden a papírforma szerint alakul az A-csoportban.

Sahtar Doneck–PSG 0–3

BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Malmö (svéd)–Real Madrid (spanyol) 0–2
(C. Ronaldo 29., 90.)
Sahtar Doneck (ukrán)–PSG (francia) 0–3 (Aurier 7., David Luiz 23., Srna 90. – öngól)