BL, A-csoport: a Real majdnem elszórakozta 4–0 után

2015.11.25. 22:39
Cristiano Ronaldo két góllal és két gólpasszal járult hozzá csapata sikeréhez (Fotó: Action Images)
A labdarúgó Bajnokok Ligája A-csoportjának 5. fordulójában a Real Madrid 4–3-ra nyert a Sahtar Doneck otthonában – a 78. percben még néggyel vezetett! –, a PSG pedig 5–0-ra győzött a Malmö vendégeként.

Már a második percben vezetést szerezhetett volna a Real Madrid, Modric játszott bokából Cristiano Ronaldóhoz, ő egyből ballal tekert, de a léc fölé szállt a labda. A 18. percben aztán megszerezte a vezetést a Real, Bale átemelte a kapust, Ronaldo beérte a hosszú oldalon, és kapura fejelt, a labdát pedig már csak a gólvonal mögül tudták kihúzni (0–1).

Nem sokkal később ismét működött a Bale, Ronaldo kombináció, az újabb bal oldali beadás után a portugál azonban hat méterről már nem tudott a kapuba találni. Ezt követően kicsit feljebb jött a Sahtar, az utolsó negyedórában irányított is, de igazán veszélyes helyzet nélkül.

A fordulást követően beindult a gólüzem: Casemiro saját térfeléről indította CR-t, a portugál befutotta, nagyszerűen játszott Modrichoz, aki kapásból a léc alá lőtt (0–2). Rögvest ezt követően a háromszoros aranylabdás ziccert rontott, de két perccel később így is jött az újabb gól, Ronaldo Carvajalhoz játszott, aki egy köténnyel átvitte védőjén a labdát, majd 14 méterről, jobbról szenzációsan a hosszú felső sarokba tekert (0–3).

Csak idő kérdése volt, mikor születik meg az újabb Real-találat, végül a 70. percig kellett erre várni, a bal szélen nagyon élő Bale újabb beadását ismét Ronaldo váltotta gólra (0–4).

Ezt követően túlságosan is megnyugodott a Bale-t lecserélő madridi csapat, és előbb Alex Teixeira büntetőjével, majd Dentinho mellel szerzett góljával szépített a Sahtar (2–4). Sőt! A 89. percben már csak egy gól volt a felek között, gyönyörű akció végén Taison parádés passzát Alex Teixeira értékesítette (3–4).

A Real győzelmével biztossá tette csoportelsőségét.

MALMÖ–PSG

A csoport másik meccsén sem volt sok kérdés, Adrien Rabiot már a harmadik percben megtörte a jeget, majd Ángel Di María az első negyedóra végén megszerezte a BL történetének 7000. gólját – pontosan 23 évvel az első találat után!

A fordulást követően a Malmőbe visszatérő Zlatan Ibrahimovic is betalált korábbi csapata hálójába, majd Markus Rosenberg kihagyott egy tizenegyest.

A 68. percben Di María duplázott, a 82. percben pedig Lucas Moura is eredményes volt, így a PSG 5–0-ra kiütötte a Malmőt, és továbbjutott a csoportból.

BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 5. FORDULÓ

Malmö–Paris Saint-Germain 0–5 (Rabiot 3., Di María 14., 68., Ibrahimovic 50., Lucas Moura 82.)
Sahtar Doneck–Real Madrid 3–4 (Alex Teixeira 78., 89. – az elsőt 11-esből, Dentinho 83., ill. Cristiano Ronaldo 18., 70., Modric 50., Carvajal 52.)