Ibra a Barcelona, az Atlético Madrid a Real ellen a BL-ben!

2015.03.20. 11:50
Íme, a negyeddöntő párosítása!
Sorsoltak Nyonban! A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében PSG–Barcelona, Atlético Madrid–Real Madrid, Porto–Bayern München és Juventus–Monaco párharcot rendeznek. Az elődöntő párosítását április 24-én sorsolják ki.

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK

ÁPRILIS 14.
Atlético Madrid (spanyol)–Real Madrid (spanyol)
Juventus (olasz)–Monaco (francia)

ÁPRILIS 15.
Paris Saint-Germain (francia)–FC Barcelona (spanyol)
FC Porto (portugál)–Bayern München (német)

EGYMÁS ELLENI MÉRLEGEK

Az egymás elleni nemzetközi kupamérleg a PSG szempontjából: 7 mérkőzés, 2 győzelem, 3 döntetlen, 2 vereség, 10–11-es gólkülönbség

Az egymás elleni nemzetközi kupamérleg az Atlético szempontjából: 4 mérkőzés, 1 győzelem, 3 vereség, 4–8-as gólkülönbség

Az egymás elleni nemzetközi kupamérleg a Porto szempontjából: 5 mérkőzés, 1 győzelem, 2 döntetlen, 2 vereség, 5–7-es gólkülönbség

Az egymás elleni nemzetközi kupamérleg a Juventus szempontjából: 2 mérkőzés, 1 győzelem, 1 vereség, 6–4-es gólkülönbség

ATLÉTICO MADRID–REAL MADRID

Alighanem lassan megunják már egymást a felek… A két madridi gigász legnagyobb ütközetére éppen az előző kiírás fináléjában került sor, amikor az Atlético hiába vezetett a 93. percig, Sergio Ramos fejes góljával hosszabbításra mentette a találkozót a királyi gárda, és végül 4–1-re nyert.

Igaz, azóta kevesebb sikerélménye akadt a Realnak, tavaly május óta hatszor(!) találkozott az Atléticóval, ezeken a derbiken egyszer sem győztek Carlo Ancelotti fiai – négyszer az Atlético nyert (kétszer a bajnokságban, egyszer a spanyol Szuperkupában és egyszer a Király-kupában), két meccs döntetlen lett.

PSG–BARCELONA

Zlatan Ibrahimovic, Maxwell és Thiago Motta is korábbi csapata ellen készülhet, sőt, Laurent Blanc vezetőedző is. Igaz, Ibra eltiltás miatt az első mérkőzést kihagyni kényszerül – Serge Aurier-nél így is jobban járt, őt három meccsre meszelte el az UEFA. Ez a két csapat is gyakran találkozik mostanában: a 2012–2013-as szezon negyeddöntőjében a párizsi 2–2 után Barcelonában 1–1-re végeztek a felek, így a katalánok jutottak tovább, míg az ősszel a csoportkörben mindkétszer a házigazda nyert (Párizsban a PSG 3–2-re, Barcelonában a Barca 3–1-re).

PORTO–BAYERN MÜNCHEN

A portugálok eddig csupán egyszer tudták legyőzni a német rekordbajnokot, igaz, a legfontosabb összecsapáson, az 1987-es BEK-döntőben, ahol nagyszerű hajrával fordítottak.

JUVENTUS–MONACO

Eddig egyszer találkoztak a felek, az 1997–1998-as elődöntőben. Akkor a torinói 4–1 után formalitásnak tűnt a visszavágó, és bár Thierry Henryék nyertek 3–2-re, végül 6–4-es összesítéssel Alessandro Del Pieróék jutottak tovább.

ÍGY TÖRTÉNT A SORSOLÁS

12.13: Az utolsó párharcban a Juventus fogadja elsőként a Monacót.

12.12: A Porto a Bayern Münchennel találkozik.

12.11: Az előző kiírás döntőse, az Atlético Madrid is otthon kezd, méghozzá a BL-finálé visszavágóján! Az ellenfél a Real Madrid lesz.

12.10: Az első kihúzott csapat a PSG, az ellenfél a Barcelona lesz.

12.09: A BL-döntő nagykövete, Karl-Heinz Riedle a porondon.

12.05: Nagy erőkkel nézzük vissza a nyolc talpon maradt csapat eddigi szereplését.

12.00: Megérkezett Gianni Infantino, hogy kisorsolja a negyeddöntő párosítását.

A PSG-nél és a Juventusnál is magabiztosak a játékosok. Marco Verratti (PSG): A sorozat ezen szakaszában már nem zavarna, ha az esélyesek egyikével, a Bayernnel, a Reallal vagy a Barcával találkoznánk.

Álvaro Morata (Juventus): „Sok múlik a sorsoláson, már alig várjuk, tudva, hogy erősek vagyunk, és hogy ez a Juventus versenyképes. Jelen állás szerint heten maradtak rajtunk kívül a topsorozatban. Ha úgy játszunk, mint a Dortmund ellen, bárkivel felvehetjük a versenyt.”

SZAVAZÁS

Melyik csapat nyeri meg a BL 2014–15-ös idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

ELŐZMÉNYEK

A negyedöntő sorsolását péntek 12 órától tartják Nyonban, a sorsoláson nincs kiemelés, bármelyik gárda bármelyikkel párba kerülhet. Az elsőként kihúzott csapatok kezdik a párharcokat hazai pályán. A negyeddöntő-mérkőzések időpontjai: április 14–15., illetve április 21–22.

A címvédő Real Madrid mellett a legutóbbi negyeddöntőben egymással mérkőző két spanyol, az Atlético Madrid és a Barcelona is harcban van még. A tavalyi negyeddöntősök közül öt csapat van versenyben (a három spanyol mellett a Bayern és a PSG). Érdekesség, hogy a mezőnyben csupán egyetlen veretlen gárda maradt, az eredményeket nem ismerők számára meglepő lehet, hogy a Porto az – a Chelsea veretlenként búcsúzott a nyolcaddöntőben.

A csapatok közül a Monacónak kellett a legtöbbet várnia arra, hogy eljusson ebbe a magasságba az elitsorozatban, tizenegy éve, a 2003–2004-es szezonban, amikor a döntőig meneteltek a hercegségbeliek. A legtöbb negyeddöntőt természetesen a Real Madrid vívta, a blancók 31. párharcukra készülnek a legjobb nyolc között (BEK/BL), az eddigiekből 24-et megnyertek.

A nyolc közé jutott csapatok között a leggyakoribb párosítás a nemzetközi kupaporondon a Bayern München–Real Madrid: a német és a spanyol élcsapat eddig 22-szer találkozott egymással, a bajorok szempontjából jobb a mérleg (11–2–9, 33–31-es gólkülönbség), ugyanakkor a tavalyi elődöntőben összesítésben 5–0-ra lépte le ellenfelét Carlo Ancelotti csapata.

A NEGYEDDÖNTŐ MEZŐNYE

ATLÉTICO MADRID (spanyol)
A legutóbbi negyeddöntő:
2013–2014 (Barcelona, összesítésben 2–1-es győzelem)
Negyeddöntős statisztika: 4 győzelem, 2 vereség
Szezonbeli BL-eredmények: 5 győzelem, 1 döntetlen, 2 vereség (gólkülönbség: 15–4)
A csapat legjobb gólszerzője: Mario Mandzukic, 5 gól

FC BARCELONA (spanyol)
2013–2014 (Atlético, összesítésben 2–1-es vereség)
Negyeddöntős statisztika: 13 győzelem, 3 vereség
Szezonbeli BL-eredmények: 7 győzelem, 1 vereség (gólkülönbség: 18–6)
A csapat legjobb gólszerzője: Lionel Messi, 8 gól

BAYERN MÜNCHEN (német)
2013–2014 (Manchester United, összesítésben 4–2-es győzelem)
Negyeddöntős statisztika: 16 győzelem, 9 vereség
A csapat legjobb gólszerzője: Thomas Müller, 5 gól

JUVENTUS (olasz)
2012–2013 (Bayern München, összesítésben 4–0-s vereség)
Negyeddöntős statisztika: 10 győzelem, 5 vereség
A csapat legjobb gólszerzője: Carlos Tévez, 6 gól

MONACO (francia)
2003–2004 (Real Madrid, összesítésben 5–5, továbbjutás idegenben szerzett több góllal)
Negyeddöntős statisztika: 2 győzelem, 1 vereség
A csapat legjobb gólszerzője: heten szereztek egy gólt

PARIS SG (francia)
2013–2014 (Chelsea, összesítésben 3–3, kiesés idegenben szerzett kevesebb góllal)
Negyeddöntős statisztika: 1 győzelem, 2 vereség
A csapat legjobb gólszerzője: Edinson Cavani, 6 gól