BL, H-csoport: a Zenit hibátlan, a Valenciáé a „kapufák meccse”

2015.09.29. 22:42
A pillanat, amikor a léc a támadót segítette Lyonban – Feguli gólja (Fotók: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája H-csoportjában második mérkőzését is megnyerte a Zenit: a szentpétervári csapat 2–1-re győzött hazai pályán a Gent ellen, így hat ponttal vezet a kvartettben. A csoport másik fellépésén a Valencia változatos találkozón nyert 1–0-ra a Lyon vendégeként.

LYON–VALENCIA

Az első forduló eredményei (Gent–Lyon 1–1, Valencia–Zenit 2–3) mindkét csapatot nyomás alá helyezték, ami izgalmas találkozót eredményezett Lyonban. Az első félidő remek iramot hozott, a hazai csapat kezdett jobban, de a vendégek szép lassan magukhoz ragadták a kezdeményezést, a 45 plusz három perc pedig a kapufák félidejeként vonulhat be a történelembe…

A Pablo Piatti szabadrúgását követő Ajmen Abdenur-fejes után már a 9. percben a kapufáról pattant ki a labda, amire a 27. percben Mathieu Valbuena „válaszolt” Jaume Doménech segítségével, a kapus bravúrral tolta a lécre a labdát az apró irányító tüzelése után.

A rögzített szituációknál kifejezetten bizonytalan Lyont az újabb Piatti, Abdenur akciónál ismételten kisegítette a kapufa, majd nem sokkal később Szofian Feguli következett a bosszankodásban. Ez azonban nem tartott sokáig: a 42. percben a tartozék végre a támadócsapat mellé „állt”, és a Piatti passzát követő nagy erejű lövés az algériai csatártól a lécről a kapuba vágódott, Anthony Lopes hiába ért a labdába. 0–1

A Lyon nagy elánnal jött ki a második félidőre, de nem sikerült egyenlítenie, Alexandre Lacazette révén szintén csak a kapufáig jutott, így a francia együttes két forduló után egy ponttal áll, és még csak ezt követően játszik a remek formában lévő Zenittel, ami aligha jó előjel…

Hulk két remek gólpasszt osztott ki a Gent ellen

ZENIT–GENT

Bár a szentpétervári meccs is egygólos különbségű összecsapást hozott, az erőviszonyok világosabb képet mutattak. A hazaiak Artyom Dzjuba révén szereztek vezetést a 35. percben: a 27 éves játékos a Hulk laza bokapasszából érkező labdát fejelte a hálóba. A támadónak ez volt az első BL-gólja. 1–0

A második félidő elején viszont egyenlített a Gent: egy ellentámadás végén Sven Kums balról beérkező beadását követően Thomas Matton továbbította kapásból a hálóba. 1–1

A Zenit fölénye ugyanakkor a félidő közepén ismét góllá érett. Az előkészítő szerepében ezúttal is Hulk tündökölt, a brazil a félpályáról megindulva négy gentit hagyott a háta mögött, majd elsőrangúan szolgálta ki a szélről lendületből érkező Oleg Satovot, és a támadó higgadtan fejezte be a támadást. 2–1

A Zenit meggyőző teljesítménnyel vezeti a csoportot.