Tévez játékára nincsenek szavak – kiütötték a Dortmundot

2015.03.18. 20:40
Carlos Tévez (jobbra) Torinóban és Dortmundban is gólt szerzett (Fotó: Reuters)
A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a Juventus a két gólt és egy gólpasszt jegyző Carlos Tévez vezérletével 3–0-ra győzött Dortmundban, így kettős győzelemmel jutott a legjobb nyolc közé.

A TALÁLKOZÓ PERCRŐL PERCRE FRISSÜLŐ TUDÓSÍTÁSÁT ITT OLVASHATJA!

Akárcsak februárban Torinóban, Dortmundban is Carlos Tévez adta meg az alaphangját a Juve és a Borussia csatájának. Akkor a 13. percben szerzett gólt az argentin csatár, ezúttal pedig már a 3. percben kipókhálózta a jobb felsőt egy harmincméteres lövéssel. 0–1

Tévez ebben a BL-szezonban már az ötödik gólját szerezte, miközben korábban összesen jegyzett hatot a legrangosabb európai kupasorozatban. Amúgy legutóbbi négy BL-meccsén hármat termelt.

A Juve nagyon korai gólja után mintha lefagyott volna a dortmundi szoftver, mert a második említést érdemlő lehetőség is a vendégek előtt adódott. Stephan Lichtsteiner léc alá tartó átlövési kísérlete azonban nem volt kellően erős, Roman Weidenfeller hárított.

A torinói szurkolók a 27. percben csóválhatták először a fejüket, de akkor sem azért, mert helyzetbe került a Dortmund, hanem Paul Pogba sérülése miatt. A francia középpályás helyére a védő, Andrea Barzagli állt be.

Az első félidőben azonban ezenkívül nem sok említést érdemlő esemény történt, a Dortmund hiába játszott nagy mezőnyfölényben és hiába birtokolta 59 százalékban a labdát, csak egy lövése volt, de az sem találta el a kaput (a Juve négyszer lőtt, kétszer talált, az egyikből gól lett).

A második félidő hasonlóan kezdődött, mint az első. Tévez ismét villant, ezúttal szép szóló végén három dortmundi gyűrűjében remek labdát adott az üresen kilépő Álvaro Moratának, akinek lövését védte Weidenfeller.

Hihetetlen, de igaz, a kapus volt a legjobbja ezekben a percekben a Dortmundnak, nem sokkal később ugyanis Roberto Pereyra lövését is védte lábbal (ezúttal Morata volt az előkészítő). A Juve átvette a játék irányítását.A német csapat sorsát a párharc hőse, Tévez pecsételte meg azzal, hogy ismét ziccerbe hozta Moratát, akinek ezúttal hat méterről már nem volt nehéz dolga. 0–2

Sőt Tévez ezután még a kegyelemdöfést is megadta egy újabb góllal. Először volt három gólban benne az argentin egy BL-meccsen. 0–3

A sérült Andrea Pirlót nélkülöző Juventus kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel búcsúztatta a Dortmundot – ez a fölényes siker talán némi gyógyírt jelenthet az 1997-es, 3–1-re elbukott BL-döntő után. A BVB messze a leggyengébb hazai produkcióját nyújtotta ebben a BL-szezonban.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

DORTMUND (német)–JUVENTUS (olasz) 0–3

Dortmund,
65 851 néző. V: Mazsics (szerb)
DORTMUND:
Weidenfeller – Szokratisz, Szubotics, Hummels, Schmelzer (Kirch, a szünetben) – S. Bender (A. Ramos, 63.), Gündogan – Mhitarjan (Blaszczykowski, 63.), Reus, Kampl – Aubameyang. Vezetőedző: Jürgen Klopp