Videó: Di Stéfano, Raúl szomorította az MU-t, Beckham a Realt

2013.02.13. 11:35
Szerdán a Real Madrid hazai pályán fogadja a Manchester Unitedet a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének csúcsmérkőzésén. A két együttes eddig négy páros mérkőzést játszott a legnagyobb európai kupasorozatban – háromszor az a gárda, amelyik továbbjutott, a végső győzelmet is megszerezte. Az 1956–1957-es elődöntőből a Real Madrid, az 1967–1968-asból a Manchester United jutott tovább – és mindkettő megnyerte a finálét. Az 1999–2000-es negyeddöntőből továbbjutó Real Madrid BL-győztes lett, a kakukktojás a 2002–2003-as párharc: ezt ugyan a Real összesítésben 6–5-re megnyerte, de az elődöntőben fennakadt a Juventuson, így a végső győzelem elmaradt. A Real Madrid hazai mérlege a legnagyobb európai kupasorozatban angol csapatok ellen 6–4–2, a Bernabéuban legutóbb angol csapatként a Liverpool tudott győzni. A United idegenbeli mérlege nem túl jó Spanyolországban, 2–8–10. Tekintse meg video-összeállításunkat!

1956–1957, BEK-ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS: REAL MADRID–MANCHESTER UNITED 3:1

1956–1957, BEK-ELŐDÖNTŐ, MÁSODIK MÉRKŐZÉS: MANCHESTER UNITED–REAL MADRID 2:2

1967–1968, BEK-ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS: MANCHESTER UNITED–REAL MADRID 1:0

1967–1968, BEK-ELŐDÖNTŐ, MÁSODIK MÉRKŐZÉS: REAL MADRID–MANCHESTER UNITED 3:3

1999–2000, BL-NEGYEDDÖNTŐ, MÁSODIK MÉRKŐZÉS: MANCHESTER UNITED–REAL MADRID 2–3 (Az első találkozón, Madridban nem esett gól)

2002–2003, BL-NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS: REAL MADRID–MANCHESTER UNITED 3–1