Robben lőtte tovább a Bayernt Firenzében

2010.03.09. 20:27
A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a Bayern München 2–1-es előnnyel várhatta a mai firenzei visszavágót, amelyen azonban többször is kiesésre állt. Végül azonban „csak” 3–2-es vereséget szenvedett, így idegenben szerzett több góllal továbblépett a következő körbe.

AZ ONLINE KÖZVETÍTÉS MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

PRANDELLI: A TAPASZ- TALAT HIÁNYZOTT
„Nagyon szomorúak vagyunk, de büszke vagyok, hogy idáig juthattam a Fiorentinával. A Bajnokok Ligájában vívott nyolc meccsünkből hatot megnyertünk. Játékosaimnak nem szabad csalódottnak lenniük, mivel sokra vihetik. Ilyen játékkal bárkivel felvehetjük a versenyt. Büszkék lehetnek a futballistáim magukra! Nagyon sokat tanulhattunk, és egységessé vált a csapat. Sajnos az utóbbi időben a sérülések is hátráltattak minket. Az idénynek azonban nincs vége, a bajnokságban kemény feladat vár ránk. Szinte tökéletesen játszottunk. Ha egy kicsit tapasztaltabbak vagyunk, más eredményt érünk el" – mondta Cesare Prandelli, a Fiorentina vezetőedzője.

Az első percekben ismerkedtek egymással a csapatok. Egy-egy távoli próbálkozáson kívül általában csak mezőnyben folyt a játék. Ekkor semmi jel sem utalt arra, hogy a második félidőben a szezon egyik leglátványosabb meccsét láthatja a nagyérdemű.

Az összecsapás elején Daniel Van Buyten csepegtetett némi izgalmat. A belga futballista kezére pattant a labda érdekes körülmények között a tizenhatoson belül – kétszer is. A játékvezető azonban mindkétszer továbbot ítélt.

Aztán a félidő közepén megszerezte a vezetést a Fiorentina! Az addig is már igen aktív Juan Vargas továbbította a hálóba a Buttról kipattanó labdát. Marchionni lövését nem tudta hárítani a németek kapusa, a perui pedig kihasználta az adódó lehetőséget. 1–0

Nem sokkal később egyenlíthetett volna a vendégcsapat. Robben került hatalmas gólhelyzetbe a 33. percben, Frey azonban még nagyobb bravúrral védte a holland közeli lövését.

A bekapott gól után a Bayern felpörgette saját játékát, újabb igazán nagy helyzetben azonban nem mutatkozott meg a német fölény. A szünetben a Fiorentina vezetett, és továbbjutásra állt.

Alberto Gilardino megduplázhatta volna csapata előnyét, de hatalmas helyzetet hagyott ki az 50. percben. Egy középre adásánál többek közt Van Buyten mellett is elment a labda, az olasz csatár azonban nem élt a lehetőséggel: öt méterről a vetődő Buttba lőtte a labdát. A másik oldalról nézve: hatalmas (kapus)bravúr volt…

Az előbb hibázó Gilardino azonban négy perccel később javított, háttal tette le mesterien a labdát Sztevan Joveticsnek, aki a Bayern kapujának jobb alsó sarkába lőtt. 2–0

Jovetics két gólt szerzett (Fotó: Reuters)

Ekkor ismét elkezdett futballozni a német csapat…

Mark van Bommel szépített, s ekkor hosszabbításra állt a mérkőzés. Franck Ribéry kevergetett a bal oldalon, majd középre gurított, a tizenhatos előterében érkező holland játékos pedig középről laposan Sébastien Frey kapujának jobb alsó sarkába lőtt a 60. percben. 2–1

A 64. percben Jovetics megnyerte a test test elleni párharcot Van Buytennel szemben, majd Butt lábai között a Bayern kapujának közepébe gurított. 3–1! Ekkor dőlt el, hogy biztosan nem lesz hosszabbítás. A továbbjutás kérdése azonban még nyitott volt.

Robben mozdulata döntött (Fotó: Reuters)

A németek pedig sosem adják fel, igaz, ezúttal egy holland döntötte el a továbbjutást.

Arjen Robben hatalmas átlövése akadt meg a jobb felsőben a 65. percben. A holland 23 méterről bombázott Frey kapujába. 3–2

Öt perc alatt három gól született, a folytatásban azonban, bármily meglepő, nem született gól.

FIORENTINA-BAYERN MÜNCHEN 3-2

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Fiorentina–Bayern München 3–2(1–0) (Vargas 28., Jovetics 54., 64., ill. Van Bommel 60., Robben 65.)
Továbbjutott: a Bayern, 4–4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal

Ennyi... (Fotó: Reuters)