A Real C. Ronaldo duplájával győzött a Juventus ellen

2013.10.23. 20:45
Cristiano Ronaldo rekordokat döntött a Juventus ellen (Fotó: Action Images)
A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában a szerdai játéknap meccsei közül kiemelkedett az egyaránt veretes nemzetközi kupamúltú Real Madrid és Juventus összecsapása. A találkozót Cristiano Ronaldo duplájával a hazaiak nyerték meg, a torinóiaktól az egykori bilbaói Fernando Llorente szépített. A csoport másik mérkőzésén a Galatasaray hozta a kötelezőt, és megverte odahaza a Köbenhavnt, így a madridiak matematikailag még nem jutottak tovább – gyakorlatilag viszont már igen.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

„Hogy mi változott azóta, hogy edzettem a Juventust? A hajam" – villogtatta meg humorát a Real Madrid mestere, Carlo Ancelotti, aki 1999 és 2001 között gardírozta a torinóiakat. Akik most a Stephan Lichtsteiner, Simone Pepe, Mirko Vucsinics, Fabio Quagliarella négyes nélkül léptek pályára, így edzőjük, Antonio Conte (Ancelotti egykori játékosa) igencsak óvatosan nyilatkozgatott a rangadó előtt, már csak azért is, mert a „zebrák" a hétvégén elszenvedték az idénybeli első vereségüket, sőt, Conte alatt még sohasem kaptak négy gólt.

Ez első helyzet a Juventusé volt, de Iker Casillas megmutatta, hogy jóval több ő, mint hétközi kapus, az első hazai támadás viszont góllal zárult: Ángel di María pimasz módon kicselezte az egyik világbajnokot, Cristiano Ronaldo pedig a remek passz után elfektetett egy másikat, és máris vezetett a Real. 1–0!

Andrea Pirlo és Gianluigi Buffon volt a két szenvedő fél, miközben a Juve-védelem hűvös távolságtartással figyelte az akciót – úgy látszik, nem múlt el nyomtalanul a firenzei pofon. No de a Juventus mégiscsak Juventus: a torinóiak azonnal ritmust váltottak, és csak úgy záporoztak a lövések Casillas felé, és egyben a kapu fölé.

A 22. percben már nem volt menekvés: Casillas nagyon rossz helyre ütötte Pogba fejesét, Fernando Llorente pedig élt a lehetőséggel. 1–1!

Ez után sem kap majd dicséretet a védelem, Casillas nem sokkal később ráejtette a labdát egy szöglet után Giorgio Chiellini vállára, szerencséjére a védő erre nem számított – hogy még rosszabb kedve legyen az olasznak, arról maga gondoskodott, mert nem sokra rá fölöslegesen lerántotta már saját kapuja előtt Sergio Ramost, a jogos büntetőt pedig Cristiano Ronaldo a jobb felsőbe rakétázta. 2–1!

Ezzel a találattal teljessé vált CR rekordnapja: sohasem volt ilyen gyorsan eredményes ebben a sorozatban, immáron ő lőtte a legtöbb gólt az európai kupákban honfitársai közül, Eusébiót megelőzve, az 57 egységgel egyben Ruud van Nistelrooyon „átlépve" a BL góllövőlistáján a harmadik helyen áll Raúl és Lionel Messi mögött. Apropó, egy másik csúcsot is beállított: rajta kívül csak Filippo Inzaghi volt hétszer is eredményes egy idényben az első három BL-csoportmérkőzésén.

A Juvét megfogta a második kapott gól, sem az első félidő hátralévő idejében, sem a második elején nem vezetett már olyan huszáros rohamokat, mint előtte, sőt a 48. percben emberhátrányba is került: Giorgio Chiellini finoman odakönyökölt Ronaldónak, a német játékvezető, Manuel Gräfe pedig – talán túlzottan is szigorúan – kiállította a bekket.

Conte Leonardo Bonucci, Kwadwo Asamoah, majd Sebastian Giovinco beállításával reagált (a lecserélt Pirlót a hazai közönség is állva tapsolta meg), a Real pedig szép türelmesen játszogatott, miközben Karim Benzema kihagyta az ősz ziccerét, Arturo Vidal pedig büntetőt reklamált, mert akkorát rúgott a gyepbe, hogy csukafejest dobott tőle...

Ancelotti a nép kérésére lecserélte az ezúttal is borzalmasan futballozó Benzemát, és Gareth Bale-t dobta harcba, akit nem sokra rá Isco is követett, majd a hajrára Álvaro Morata is beállhatott. A végét próbálta megnyomni a Real, siker nélkül, kontralehetőségekre lesett az „Öreg Hölgy" – újabb gól már nem született, talán azért is, mert a mérkőzés vége teljes érdektelenségbe fulladt, a madridi közönség tüntetett is olykor...

Nagy csata dúlt a pályán (Fotó: Action Images)

GALATASARAY–KÖBENHAVN

A csoport másik mérkőzésén a Galatasaray felmondta a kötelezőt, és megverte a dán Köbenhavnt, így a törökök küzdenek majd a továbbjutást jelentő második helyért a három forduló után két ponttal álló Juventusszal.

A dánok nem titkolták, hogy a kontrajáték az egyetlen esélyük, de ez a taktika csak tíz percen át élt. Akkor Didier Drogba cselezgetett a szögletzászlónál, majd a két védő által elpöckölt labdára Dany Nounkeu csapott le, középre ívelt, ahol az érkező Felipe Melo az öt és felesről erőteljes fejessel vezetést szerzett. 1–0

A Galata ezután uralni tudta a meccset, a Köbenhavnnak szinte momentumai sem voltak. A 38. percben Emmanuel Eboué a felezővonaltól cselezte magát középre a tizenhatos előterébe, majd a bal oldalon érkező Wesley Sneijderhez passzolt, a holland pedig a bal alsó sarokba lőtt. 2–0

A harmadik hazai gólt is Eboué komponálta, az oldalvonaltól a kapu elé lőtt labdáját Drogba könnyedén terelte a kapuba (3–0). Hogy mennyire nem állt le a Galata, jelezte, hogy az első játékrész lefújása előtt a labdát birtokló dán játékosra három török rontott rá.

A fordulás után mindkét csapaton látszott, hogy megfelel az eredmény, a Galata már pihent a következő meccsekre, a Köbenhavn pedig tehetetlen volt – az utolsó negyedórára lelassult a játék, mindenki a hármas sípszóra várt. A hazaiak túlságosan is elkényelmesedtek, a Köbenhavn a brazil Claudemir góljával szépített. 3–1