Ramsey a 92. percben érkezett és szállította az Arsenal-sikert

2011.10.19. 22:44
Az Arsenal oda-vissza megverheti a Marseille-t (Fotók: Reuters)
A labdarúgó Bajnokok Ligája F-csoportjának szerdai mérkőzésein egy idegenbeli és egy hazai siker született: az Arsenal Aaron Ramsey 92. percben szerzett góljával nyert Marseille-ben, míg az Olympiakosz meglepően simán, 3–1-re legyőzte a német bajnok Dortmundot, amely három forduló után csupán egy ponttal áll.

MARSEILLE–ARSENAL

Mind a franciák, mind az angolok nagyszerűen kezdték a csoportot, hiszen a Marseille az Olympiakosz idegenbeli legyőzése után a Dortmundot is két vállra fektette, míg az Arsenal egy németországi ikszet követően nyert a görög együttes ellen, így az első két helyről várták a találkozót.

A mérkőzésen a hazaiak kezdtek aktívabban, de nem igazán tették próbára Szczesnyt, vagy gyengén lőttek kapura, vagy célt tévesztettek.

A vendégek részéről Van Persie megmozdulásai jelentették a legnagyobb veszélyt, egyszer még a kapust is megelőzve fejelt mellé (igaz, a partjelző szerint lesről), valamint két tizenegyesgyanús eset borzolta még a kedélyeket, előbb Jenkinson kezéről vágódott le a labda, majd egy Arsenal-szöglet után tűnt úgy, hogy Diawara kezezett.

A hajrára fordulva ismét aktívabbá váltak a hazaiak, a 32. percben Rémy 5 méteres lövése pattant Jenkinsonról a bal alsó mellé, majd a 35.-ben Lucho González szúrt kevéssel a jobb sarok mellé, a szünetig azonban nem láthatott gólt a közönség.

A második játékrész elején az „ágyúsok” váltak kezdeményezőbbé, és előbb Van Persie próbálkozását védte magabiztosan Mandanda, majd Walcott közeli lövésénél mutatott be bravúrt a hazai kapus.

A leginkább ívelgetésekkel (sikertelenül: 0/28) próbálkozó vendégek azonban ezután már nem tudtak veszélyes helyzetet kialakítani, a túloldalon pedig Gignac távoli lövésecskéje jelentette a legnagyobb problémát Szczesny számára, így 0–0-val kezdődött meg az utolsó perc. A ráadás pillanatában azonban előbb Van Persie közeli lövésénél kellett a franciák kapusának védeni a bal alsónál, majd a 92. percben egy újabb angol vendégtámadás végén a csereként beálló Ramseyhez került a labda, aki 12 méterről a jobb alsóba lőtt, eldöntve ezzel a mérkőzést (0–1).

OLYMPIAKOSZ–DORTMUND

Holebas ünnepel, az Olympiakosz legyőzte a
német bajnok Dortmundot
Holebas ünnepel, az Olympiakosz legyőzte a német bajnok Dortmundot

A Bundesligában is meglehetősen szeszélyes német bajnok két forduló után csupán egy ponttal állt a BL-ben, így nagyon fontos volt számára a pireuszi meccs – ehhez képest az Olympiakosz (amelynél Megyeri Balázs a kispadon ült) már a 8. percben megszerezte a vezetést. Hummels és Schmelzer csak érdeklődve figyelte José Holebast, aki jól emelkedett egy bal oldali beadásra, majd hét méterről a hálóba stukkolt (1–0).

A sokkból lassan tért magához a Dortmund, de a félidő közepén egyenlített: Mario Götze készített elő jobbról, Robert Lewandowski pedig egy labdaátvétel után higgadtan Costanzo hálójába lőtt (1–1).

Három perccel később Kagava Sindzsi egy ravasz emeléssel próbált betalálni, de kevéssel eltévesztette a kaput, pedig jól vette észre, hogy kint áll a kapus. A dortmundiak hátul nem voltak éppen összeszedettek, és ezt góllal büntette a 40. percben az Olympiakosz. Egy bedobás után Kevin Mirallas Rafik Dzsebburhoz tobábbított, az algériai csatár pedig kilőtte a hosszút az akciót leginkább csak szemmel kísérő Neven Szubotics mellett (2–1). Hiába játszott látványosabban a Dortmund, legtöbb helyzetét elszúrta, a pireusziak meg azonnal kihasználták a védelmi megingásokat.

A folytatásra annyi változott, hogy az Olympiakosz megszilárdította a védelmét, ennek következtében a Dortmund lendülete is alábbhagyott, a német bajnok nem tudott veszélyeztetni. A 63. percben Lewandowski egy átlövéssel próbálkozott (messziről, messzire…), majd Jürgen Klopp cserélt, beküldte „Kuba” Blaszczykowskit Kagava helyére.

Sokat nem segített, bár épp Blaszczykowskinak volt egy egyenlítési lehetősége – a 79. percben azonban eldőlt a meccs. Bal oldali Olympiakosz-szabadrúgás után Francois Modesto ugrott túl mindenkit, és gyönyörűen csúsztatott a kapuba (3–1).

Kellemetlen vereségével a Dortmund nagy valószínűséggel „elszállt”, legalábbis nagyon nehéz lesz befognia a továbbjutó helyen állókat.