Oda a Barca veretlensége és Balotelli góltalansága

2013.11.26. 22:48
Az Ajax a Barcelona elleni bravúrjával életben tartotta továbbjutási reményeit (Fotó: Action Images)
A labdarúgó Bajnokok Ligája H-csoportjának 5. fordulójában a Barcelona 2–1-re kikapott az Ajax vendégeként Amszterdamban, míg az AC Milan 3–0-ra győzött a Celtic ellen Glasgow-ban. A katalán csapat 21 veretlen meccs után először kapott ki Gerardo Martino irányítása alatt, míg a milánóiak a szezonban először nyertek idegenben, miközben Mario Balotelli október 1-je után szerzett ismét gólt.

AJAX–BARCELONA 2–1

Az Ajaxnak létfontosságú volt a győzelem, ezért egyszerűen nekirontott a Barcának. A tartalékosan felálló vendégek jó ideig nem tudtak mit kezdeni a gyorsan fickándozó fehér mezesekkel, akik roppant agresszív letámadással és gyors támadásokkal igyekeztek zavart kelteni a Barca védelmében.

Ez olyannyira jól sikerült nekik, hogy elég kellemetlen helyzetbe került a spanyol csapat, mert a 20. percben megszerezte a vezetést az Ajax. A jobb oldalon bontakozott ki az akció, Van Rhijn adta be a labdát jobbról, az alapvonal közeléből, az ötös környékén érkezett Serero, aki egyből a kapu bal oldalába továbbított. A Barcelona védelme csak leste az akciót. 1–0

A gól után támadásban maradt még egy ideig az Ajax, és amikor a Barcelona már éppen magára talált volna, növelte előnyét!

A 42. percben Schöne lőtt 17 méterről, Pintóról kijött a labda, Puyol mellett elvitte Hoesen, és 11 méterről, középről lőtt, lapos labdája Piqué lába között jutott a Barcelona kapujának bal oldalába. 2–0

Veltman kiállítása esélyt adott a Barcának,
de ez kevés volt
Veltman kiállítása esélyt adott a Barcának, de ez kevés volt

Az első félidőben megszerzett biztos előny megtartása lehetett volna a cél az Ajaxnak, de a 48. percben óriási fordulat következett. Neymar ugrott ki Van Rhijn óvatlanul hátraadott labdájával, ráadásul a menteni igyekvő Veltman rossz ütemben lépett közbe, és buktatta a brazilt. Piros lap és tizenegyes. A tizenegyest Xavi a balra mozduló kapust becsapva a kapu jobb oldalába lőtte. 2–1

A kiállítás alapjaiban változtatta meg a játék képét. Az Ajax visszahúzódott a kapuja elé, a Barcelona pedig jött előre, de nem nagyon tudott mit kezdeni a szigorú védelemmel. Mint a falról, úgy jöttek le a labdák a holland védelemről, a Barcelona pedig nem tudta játszani a szokásos játékát. A kiugratások nem sikerültek, hősiesen játszott a második félidőben az Ajax, és kihúzta újabb kapott gól nélkül.

Így a hollandok életben tartották továbbjutási esélyeiket, és ha a záró fordulóban megverik a Milant, tovább álmodhatnak. A mai teljesítményükkel Balotelliék ellen is jó esélyük lehet.

CELTIC–MILAN 0–3

Botladozó Milan nem elesett Milan. Nagyjából ezt lehetett leszűrni a Celtic Parkban rendezett mérkőzés első félidejéből. A rossoneri hiába van gyenge formában, hiába esett neki a Celtic, és talán még tűnt is veszélyesebbnek a szünetig, mégis a vendégek vezettek az első negyvenöt perc után.

Kaká nagy magányában a kapuba fejel

Az első tíz percben sorra jöttek a kisebb-nagyobb lehetőségek hazai részről. Túlzás lenne azt állítani, hogy tudatos, kiforrott futballal jutott el a glasgow-i csapat Christian Abbiati kapuja elé, de nyomást gyakorolt. A legnagyobb helyzet például úgy adódott Beram Kajal előtt, hogy elakadt benne Charlie Mulgrew lövése, ám az izraeli támadó lassú volt, és Cristian Zapata megzavarta, a lövés így épphogy belefért a pocsék kategóriába.

A 12. percben aztán szinte a semmiből jött a Milan-gól: Kaká egy szöglet forrázta le a hazai szurkolókat. Valter Birsa beadására Fraser Forster nem mozdult ki, a védők sehol sem voltak, az ötösön érkező két milanos közül pedig a brazil megelőzte Andrea Polit, és a hálóba bólintotta a labdát. 0–1

Balotelli október 1-je után újra megtalálta
az utat a kapuba
Balotelli október 1-je után újra megtalálta az utat a kapuba

A második félidő elején aztán jött egy újabb szöglet, amelynél nem álltak helyzetük magaslatán a kelta védők, Birsa és az előtte egy perccel beálló Antonio Nocerino előkészítése után Cristian Zapata közelről a kapuba továbbított. 0–2

A Celtic Virgil van Dijk lesgóljával jelezte, hogy nem akarja elengedni a halvány reményt, de elég volt egy Mario Balotelli-villanás, hogy utóbbi eldöntse a meccset az 59. percben. Riccardo Montolivo kitűnő indítása után a támadót hiába üldözte két védő, a Milan 45-öse betalált – október 1-je után újra! 0–3

Hihetetlen, de a Milan először nyert idegenben a szezonban, ám a továbbjutáshoz még az utolsó körben pontot kell szereznie otthon az Ajax ellen.

BAJNOKOK LIGÁJA
5. FORDULÓ, H-CSOPORT

Celtic (skót)–Milan (olasz) 0–3 (Kaká 12., Zapata 49., Balotelli 59.)
Ajax (holland)–Barcelona (spanyol) 2–1 (Serero 20., Hoesen 42., ill. Xavi 49. – 11-esből)