Messi duplájával beérte Kubalát

2011.09.28. 22:56
Messi duplájával beérte az örökranglistán Kubala Lászlót (Fotók: Reuters)<br />
A labdarúgó Bajnokok Ligája H-csoportjának második fordulójában a spanyol Barcelona és az olasz Milan is könnyed győzelmet aratott, előbbi a fehérorosz BATE otthonában 5–0-ra, utóbbi a cseh Viktoria Plzen ellen hazai pályán 2–0-ra diadalmaskodott.

BATE BORISZOV–BARCELONA

A hazaiak nagyon fogadkoztak a mérkőzés előtt, és saját bevallásuk szerint tíz napja erre az összecsapásra készültek, ám bátor szavaik nagyjából mindössze öt percig valósultak meg a pályán, Simics szöglet utáni fölé szálló fejesét követően azonban inkább a védekezésükre fektették a hangsúlyt.

A vídiakeménységűnek azért költői túlzással sem mondható fehérorosz hátsó alakzat először a 19. percben villant meg, Dani Alves jobb oldali beadása után Volodko előzte meg Messit, így ő iratkozott fel elsőként a gólszerzők közé – öngól (0–1).

Még idejük sem volt a hazaiaknak feléledni a sokkból, amikor már második alkalommal táncolt a hálójukban a labda, ezúttal a kapus, Hutar mozdult ki rosszul a kapujából, Pedro pedig köszönte szépen, és 6 méterről az üresen maradt hálóba fejelte Villa beadása után a labdát (0–2).

Az egyre jobban szakadó esőben a fehéroroszok kapusa Villa jobb felső sarokra tartó bombáját, majd 16 méteres lapos lövését is védte – előbbi alkalommal nagy bravúrral –, ám a 38. percben hiába tűnt úgy, hogy már fogja a labdát az Európa- és világbajnok spanyol támadó beadása után, végül kicsúszott kezei közül, így Messinek már csak a kapuba kellett bólintania (0–3).

A folytatás nem úgy indult, hogy bármiben változni fog a mérkőzés összképe, és az 55. percben Messi bombájával már négy gól volt a csapatok között. Az argentin klasszis nem mellesleg 194. gólját szerezte tétmérkőzésen a Barcelonában, ezzel pedig beérte az örökranglista második helyén álló Kubala Lászlót.

Ezt követően azonban visszavettek a katalánok, fölényes győzelmüket a világon semmi sem veszélyeztette, sőt egy eladott labda után még Villa is betalált, így végül 5–0-s sikerrel ünnepelték 400. európai kupamérkőzésüket.

BATE BORISZOV–BARCELONA 0–5

Ibra főszerepet játszott a Milan sikerében

MILAN–VIKTORIA PLZEN

Álmosan kezdték a csapatok a mérkőzést, az első néhány percben rengeteg apró szabálytalanság tördelte a játék ritmusát. Antonio Cassano nevéhez fűződött az első helyzet, távoli lövését azonban hárította a Plzen kapusa. Ezután Mark van Bommel fejese jelenthetett volna veszélyt, ám a holland futballista nem találta el a kaput.

Később ismét Cassano próbálkozott, ám Marek Cech a helyén volt, és védett, majd Ibrahimovic sem tudta bevenni a vendégek kapuját. A Plzen eddigi legnagyobb helyzetét Pavel Horváth puskázta el, aki egy remekül felépített cseh támadás végén tüzelhetett mintegy 11 méterről, a lövést azonban elkapkodta, így az mellé ment.

A félidő lefújása előtt Clarence Seedorf veszélyes lövése ment el keresztben a kapu előtt, a hosszú saroknál érkező Cassano hiába csúszott, lemaradt róla, így gól nélküli döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A fordulás után bekezdett a Milan: az 53. percben büntetőhöz jutottak a hazaiak, amiért Marian Cisovsky kézzel ért a labdába a tizenhatoson belül. Zlatan Ibrahimovic magabiztosan a jobb alsóba varrta a labdát, a cseh kapus a másik irányba vetődött (1–0).

Sőt a 66. percben Ibrahimovic zseniális passza után Cassano átvette a labdát, majd a kimozduló Cech fölött tíz méterről a hálóba emelte azt, ezzel eldöntötte a mérkőzést (2–0).

Érdekesség, hogy Cassano első gólját a Bajnokok Ligájában napra pontosan hét évvel ezelőtt szerezte, akkor az AS Roma színeiben talált be a Real Madridnak. Mai találata a klub számára is történelmi csúcs: ez volt az AC Milan 2000. gólja a Berlusconi-érában.

A Milan tehát megszerezte a három pontot a Plzen ellen, így a csoport második helyén áll a Barcelona mögött.

AC MILAN–PLZEN 2–0

1–0, Ibrahimovic