Lendületben az Inter: három pont Moszkvából

2011.09.27. 19:54
Győzelemmel feledtette az Internazionale a labdarúgó Bajnokok Ligája első körében hazai pályán elszenvedett vereségét: idegenben 3–2-re legyűrte a CSZKA Moszkvát. A milánóiak már két góllal is vezettek, a fordulás után egyenlítettek az oroszok, végül Mauro Zárate szerezte a győztes találatot.

Örülhettek az Inter játékosai: a bajnokság után a BL-ben is nyertek (Fotó: Reuters)

CSZKA MOSZKA (orosz)–INTERNAZIONALE (olasz)

Már a 6. percben előnybe került az Inter: a jobb oldali szögletre pocsékul jött ki kapujából Vlagyimir Galubov, a megcsúsztatott labda a hosszú saroknál helyezkedő Lúcióhoz került, akinek mintegy hat méterről leadott lövése egy védőről pattant a hálóba. 0–1

Az alkalmazást bemutató galéria
megtekintéséhez    kattintson a képre!
Az alkalmazást bemutató galéria megtekintéséhez kattintson a képre!

A brazil hátvéd a Bologna ellen 3–1-re megnyert szombati bajnokin is betalált, azelőtt azonban 57 tétmeccsen nem sikerült neki.

A 10. percben Giampaolo Pazzini remek hosszú indítást kapott a jobb oldalon a moszkvai védelem mögött, centerezésére a hosszú oldalon Obi érkezett jól, de fejesét Galubov bravúrral hárította.

Ezután kissé kijött a kezdeti szorításból a CSZKA Moszkva – amely legutóbbi 19 BL-meccsén rendre kapott gólt –, néhány támadást is vezettek a hazaiak, ám nem találták el Júlio César kapuját.

A 23. percben növelte előnyét az Inter: Nagatomo Juto nagyon pimaszul, egy köténnyel befűzte Alekszej Berezuckijt, majd erőből középre lőtt labdáját Pazzini a hálóba belsőzte három méterről. 0–2

A 31. minutumban nehéz pillanatokat élt át Claudio Ranieri csapata – amely valamennyi meccsét megnyerte a CSZKA ellen a Bajnokok Ligájában –: előbb Alan Dzagoev bal felsőbe tartó lövését tolta szögletre bravúrral Júlio César, aztán az orosz középpályás sarokrúgását Seydou Doumbia kapufára fejelte.

A félidő lefújása előtt szenzációs góllal szépített a CSZKA: Dzagojev 21 méterről végzett el szabadrúgást, a labda a sorfal fölött a keresztléc alá tekeredett. 1–2

A fordulás után az oroszok kezdtek jobban, támadásaik azonban rendre elképzeléstelenek voltak, így a vendégek könnyedén hatástalanították azokat. Az 57. percben Mauro Zárate lefordult két védő között, betört a tizenhatoson belülre, 13 méterről leadott lövését azonban védte Galubov.

A 67. percben a CSZKA kapuja előtt alakult ki kavarodás, miután egy szögletet követően nem tudtak felszabadítani a hazaiak. Végül Ricardo Álvarez lövését hárította Gabulov, Lúcio ismétlését pedig blokkolták a hazaiak.

A 77. percben ismét üdvrivalgás tört ki a Luzsnyiki-stadionban: Vágner Love a bal oldalon cselezgetett a tizenhatoson belül, elhúzta Lúcio mellett a labdát, és mintegy 15 méterről védhetetlenül a jobb alsóba tüzelt. 2–2

Nem sokáig örülhettek azonban a moszkvaiak, hiszen egy perccel később visszavette a vezetést az Inter: Esteban Cambiasso Záratéhoz emelt, aki mellel maga elé tette a labdát, és tizenhat méterről a jobb alsóba helyezett. 2–3

A CSZKA az utolsó percekben elkeseredetten hajtott az egyenlítésért, ám a milánóiak védelme jól zárt, így az Inter három ponttal távozott Moszkvából.

CSZKA MOSZKVA–INTERNAZIONALE 2–3

TRABZONSPOR (török)–LILLE (francia)

Az Inter idegenbeli legyőzése után a Trabzonspor hazai pályán fogadta a Lille-t, jó esélye volt tehát arra, hogy két forduló után hat ponttal álljon. A török csapat azonban hátrányban zárta az első negyvenöt percet, Moussa Sow ugyanis a 30. percben kiszorított helyzetből a kapus alatt a kapuba talált. A Lille szenegáli csatára második lövéséből a második gólját szerezte a Bajnokok Ligájában. 0–1

A francia csapat azonban, csakúgy, mint a CSZKA Moszkva ellen, ezúttal sem tudta megtartani előnyét. A 74. percben a játékvezető kezest látott Debauchynál, a megítélt büntetőt pedig Colman gólra váltotta, beállítva az 1–1-es végeredményt.

TRABZONSPOR–LILLE 1–1