Leandro gólt lőtt, az Omonia továbbjutott

2010.07.20. 18:37
Leandro tavasszal ciprusi bajnoki címet, kedden BL-továbbjutást ünnepelhetett (Fotó: Omonia)
A télen Debrecenből igazolt Leandro szerezte az Omonia Nicosia második gólját a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének keddi játéknapján. A ciprusi bajnok a macedóniai Szkopjéban aratott 2–0-s győzelemmel továbbjutott.

Az Omonia háromgólos előny birtokában érkezett Szkopjéba, és bár az első meleg pillanatok az ő kapuja előtt adódtak – Boban Jancsevszki helyzeténél Antonisz Georgallidisz nagyot védett –, nem egészen 25 perc alatt majdnem megduplázta a fórt.

A vendégek első gólját Efsztathiosz Aloneftisz lőtte (18. perc), a másodikat pedig – Georgiosz Efrem előkészítését követően – a büntetőterületen belülre törő Leandro (24. perc). A Debrecenből igazolt játékos az első játékrész hajrájában újabb két alkalommal helyzetbe került, újabb gól nem született.

Az első mérkőzésen két gólpasszt adó Leandro a fordulás után is igen aktív volt, lábbal és fejjel is veszélyeztetett, ám a folytatásban sem ő, sem társai nem találtak a kapuba – igaz, az összesítésben meglévő ötgólos fór birtokában erre nem is volt szükségük. A magyar-brazil védő végigjátszotta a mérkőzést.

A következő fordulóban (július 27–28., augusztus 3–4.) az Omonia az osztrák bajnok Salzburggal találkozik.

LEANDRO GÓLJA 0:28-NÁL