Két pontot Valenciában hagyott a Chelsea

2011.09.28. 20:40
Torres és Rami alaposan meggyötörte egymást az első félidőben (Fotó: Action Images)
A Bajnokok Ligája E-csoportjának rangadóján a Valencia 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a Chelsea-vel. A vendég „kékek” Frank Lampard lövése után az 56. percben megszerezték a vezetést, amikor nagyon megnyomták a második félidő elejét, a hajrában azonban Roberto Soldado büntetőből egyenlített, így egy pontot otthont tartottak a „denevérek”. A csoport másik mérkőzésén a Bayer Leverkusen 2–0-ra legyőzte a Genket, amelynek soraiban Köteles László és Tőzsér Dániel végigjátszotta a mérkőzést.

A londoniaknál egyaránt a kezdőbe került az elmúlt mérkőzésen mellőzött Frank Lampard és az épp a „denevérektől” szerződtetett Juan Mata is, miközben Didier Drogba és Nicolas Anelka csak a cserepadon kapott helyett.

Az alkalmazást bemutató galéria
megtekintéséhez      kattintson a képre!
Az alkalmazást bemutató galéria megtekintéséhez kattintson a képre!

A Valencia egy hete remekül és jó játékkal állt helyt a Barcelona ellen, a hétvégén azonban a Sevilla ellen nem sikerült megismételnie a teljesítményt, 1–0-s vereséget szenvedett Andalúziában. Nehéz sorozatban van tehát Unai Emery csapata, a tréner ugyanakkor hangzatos nyilatkozatot eresztett meg a találkozó előtt, kijelentve: minden kék szerelésben pályára lépő játékos ellenségük lesz ma este.

A Chelsea kezdte a mérkőzést, de rögtön eladta a labdát. A 3. percben Fernando Torres került helyzetbe, a büntetőterületen belülre érve azonban ütközött Adil Ramival, így lövésig nem jutott el – az összecsapás gyanús volt, de szabályos.

Az első tíz perc jó iramban kezdődött, a hazaiak kifejezetten idegesnek tűntek, kétszer is kritikus pillanatban adták el a labdát, de szerencséjükre nem alakult ki nagy helyzet. A 13. percben Ramires indult meg lendületesen, Víctor Ruiz még az utolsó pillanatban szerelni tudta, Lampard szabadrúgása pedig lepattant a sorfalról.

A Valencia első ígéretes megmozdulására a 20. percig kellett várni, Miguel lövése akár még veszélyesebb is lehetett volna, de a labda megpattant egy védőn. A szöglet után újabb hazai löket következett, Éver Banega lövése után szintén egy védő lábával találkozott először a játékszer, szögletekben már jobbak a fehér-fekete mezesek.

Akcióról akcióra magabiztosabbnak tűnt az Emery-csapat, amely fél óra elteltével már letámadással próbálta zavarba hozni a „kékeket”, akik ekkor bizony többször beszorultak, a John Terry irányította védelem ugyanakkor sokáig jól állta a sarat. A „denevérek” sokszor jól kerültek a védősor mögé egyébként, de hiába játszott aktívan például Jérémy Mathieu, a beadásai csak nem találtak középen embert.

A hajrára fordulva a Chelsea Mata lövésével enyhített kissé a nyomáson, de az utolsó lehetőség így is a hazaiak előtt adódott a hosszabbítás perceiben, Banega szabadrúgását még könnyedén húzta le Petr Cech, Sergio Canales lövésénél azonban már hasra is kellett vetődnie.

Érdekesség, hogy az első játékrészben a Chelsea-ből Mata futotta a legtöbbet: úgy tűnt, a spanyol nagyon „kapar”, hogy bizonyítson a Mestallában, már 6134 métert regisztráltak a neve mellett. A Valencia legjobbja Mathieu volt a maga 5663 méterével.

A második félidő nagy Chelsea-helyzetekkel indult, ám Diego Alves több elképesztőt is védett. Fernando Torres akrobatikus fejese után a kapus a bal lábához ért le hihetetlen reflexszel, majd Ramires próbálkozását hárította. Ezt követően ismét Torres jött közelről, de újra a kapus volt a végállomás, aki amolyan „bónuszként” még az egyik védőről levágódó labdát is hatástalanította. Mindezt öt percen belül!

Az 56. percben azonban már a kapus is tehetetlen volt. Florent Malouda adott be a jobb oldalról a rosszabbik lábával, és mivel a Valencia védelme eltolódott ebbe az irányba, Frank Lampard tisztán lőhetett, és 13 méterről, futtában a jobb alsóba helyezett. 0–1

Lampardot köszöntik a gól után a társak

A gól után Unai Emery váltott, és Mathieu helyett a 22 éves argentin Pablo Piattit küldte pályára, míg André Villas-Boas Raul Meirelessel frissítette a középpályát.

A félidő közepén Petr Cech hozhatta a szívbajt a londoni drukkerekre, miután messze elhagyta kapuját, és ami még nehezítette a helyzetét, hogy eközben nem volt labda, szerencséjére, Soldado középen nem talált társat középen. Néhány perccel később Piatti igazolhatta volna beállítását, remek bemozgással vétette észre magát, és szépen vett át egy hosszú indítást, ám Cech még bele tudott kapni a labdába.

A 72. percben tömegesen cseréltek a csapatok: Torrest Anelka váltotta, míg a túloldalon érkezett Jonas és Sofiane Feghouli. A Valencia cseréi jól is teljesítettek, mindannyian zavarba hozták a „kékek” védelmét, Feghouli próbálkozása alig ment fölé, míg Jonas lövését Cech ütötte ki bravúrral.

Utóbbi helyzet után tizenegyest kapott a Valencia, mert Salomon Kalou a szögletet követően feleslegesen beleütött a labdába. A büntetőt Roberto Soldado higgadtan váltotta gólra a kapu bal oldalába helyezve. 1–1

A 90. percben Nicolas Anelka hagyta ki a meccslabdát: remek kilépése után Diego Alves rúgta ki a labdát a lábával. A brazil kapus a nyolcadik védését mutatta be a mérkőzésen!

A Valencia, akárcsak a Barcelona ellen, ismét jól játszott, és ismét nem tudott győzni, igaz, az ellenfele egy hajszállal talán ezúttal is jobb teljesítményt nyújtott.

VALENCIA–CHELSEA 1–1

LEVERKUSEN–GENK

A Tőzsér Dánielt és a kapus Köteles Lászlót foglalkoztató Genk a Bayer Leverkusenhez látogatott. A két héttel ezelőtt sorra került első körben a belga csapat bravúros, gól nélküli döntetlent ért el saját stadionjában a Valencia ellen.

A belgák elsősorban az ellentámadásokra rendezkedtek be, a Leverkusen sokkal többet birtokolta a labdát, de sokáig nem tudta feltörni a bravúrt is bemutató Köteles irányította genki védelmet. Tőzsér a 10. percben veszélyes szabadrúgással jelentkezett, de egy csapattársa lesen tartózkodott.

A 30. percben aztán megszerezte a vezetést a Leverkusen: Steffan Kiessling került volna lövőhelyzetbe, de Nadson közbe lépett, a labda azonban Lars Bender elé került, aki kíméletlenül a kapuba lőtt. 1–0

A vendégek legnagyobb helyzete Marvin Ogunjimi nevéhez fűződött az első játékrészben, de a 43. percben csak az oldalhálóba fejelt.

A szünetben a Genk csatárcserével (Vossen helyére Barda jött) igyekezett frissíteni, de sokat ez sem használt: a belgák a 78. percben egy Ogunjimi-fejessel kerültek közel az egyenlítéshez, Leno védeni tudott. A Leverkusen a hajrában már nem nagyon akart előremenni, őrizte az 1–0-t – egészen a 92. percben, amikor a csereként beálló Michael Ballack húszméteres lövéssel eldöntötte a mérkőzést. 2–0

Köteles László és Tőzsér Dániel végigjátszotta a mérkőzést a Genkben.

BAYER LEVERKUSEN–GENK 2–0