Ifjúsági BL: vendégként is ikszelt, kiesett a Puskás

2016.10.19. 18:53
Két döntetlennel estek ki a felcsúti fiatalok (Fotó: pfla.hu)
A labdarúgó ifjúsági Bajnokok Ligájában rögtön az első akadályon fennakadt a magyar résztvevő. A Puskás Akadémia a hazai döntetlent (1–1) követően az idegenbeli visszavágón is ikszelt a görög PAOK ellen. Utóbbiak vendégként ért gólja így továbbjutást ért.

Tajti Mátyás együttese, a spanyol Málaga 8–2-es összesítéssel jutott tovább, miután az idegenbeli győzelem után (3–2) otthon még nagyobb fölénnyel tudott nyerni (5–0) a szlovák Nitra ellen. A magyar középpályás a visszavágón is kezdőként kapott lehetőséget, a 63. percben cserélték le, miután övéi megszerezték a harmadik találatukat.

IFJÚSÁGI BL
SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
VISSZAVÁGÓ
PAOK (GÖRÖG)–PUSKÁS AKADÉMIA 0–0
Puskás Akadémia:
Tóth Balázs – Rétyi, Kertai, Bokros, Keszi (Suscsák, 83.) – Tóth Bence, Tóth K. (Magyari, 69.) – Kováts, Óvári, Keményffy (Daróczi, 83.) – Szabó B.
Továbbjutott: a PAOK, idegenben szerzett góllal

Az ifi BL-ben kétszer 32 csapat szerepel. Az egyik ágon azok vannak, amelyek felnőttcsapatai a felnőtt BL-ben is szerepelnek, és azokkal párhuzamosan játsszák a csoportmeccseket.

A másik ágon, amelyre a Puskás Akadémia U19-es gárdája is került, a 32 legjobb európai U19-es bajnok szerepel azok közül, amelyek a felnőttcsapatuk révén nem jutottak a másik ágon a sorozatba. Az első forduló után 16, a másodikat követően nyolc marad állva, és ez a nyolc együttes február 7-én vagy 8-án egy találkozón, hazai pályán fogadja a másik ág csoportjainak második helyezettjeit.

Az ezekből a párharcokból továbbjutók a BL-csoportelsőkkel kiegészülve játsszák a nyolcaddöntőt, majd innen fokozatosan feleződik a mezőny. A finálét április 24-én Nyonban rendezik.