Nem volt esély: a Berettyóújfalu a Kajrattól is kikapott a BL-ben

H. D.H. D.
2019.10.11. 17:50
A Berettyóújfalu a Kajrattól is kikapott (Fotó: Kiss Annamarie/Hajdú-Bihari Napló)
A futsal Bajnokok Ligája főcsoportkörének harmadik fordulójában a magyar bajnok Berettyóújfalu 3–0-ra kikapott a kazah aranyérmes Kajrattól, így pont nélkül zárta a hazai rendezésű minitornát, és búcsúzott a sorozattól.

FUTSAL BAJNOKOK LIGÁJA
FŐCSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ

BERETTYÓÚJFALU–KAJRAT (kazah) 0–3 (0–2)
Berettyóújfalu.Vezette:Matkovic (svájci), Onatsu (finn), Boskovics (montenegrói)
Gólszerző: Luizinho (4., 29.), Gabriel (14.)

A csoport másik mérkőzésén
KPRF (orosz)–Murcia (spanyol) 6–5 (2–0)

A csoport állása: 1. KPRF 9 pont (14–6), 2. Murcia 6 (13–8), 3. Kajrat 3 (5–6), 4. Berettyóújfalu 0 (1–13)

Mindkét csapat két-két vereséggel a háta mögött várta a minitorna utolsó mérkőzését – igaz, míg ez a házigazda Berettyóújfalu esetében papírforma volt, az előző idényben BL-döntőig menetelő Kajratnál meglepetésnek számított. A tét egyébként a harmadik továbbjutó hely volt, a magyar bajnok csak győzelemmel, a kazah aranyérmes már egy döntetlennel is az elitkörbe juthatott.

A várakozásoknak megfelelően a brazilokkal teletűzdelt kazah gárda kezdett jobban, az első másodpercektől óriási nyomást helyezett a Berettyóújfalura. A Berettyóújfalu egyik legjobbja, Diece eltiltás miatt hiányzott, s ez meg is látszott a támadójátékon: a házigazda az első 20 percben egyetlenegyszer veszélyeztetett, Rábl János lövése után azonban Leo Higuita védett.

A másik oldalon már jóval több eseményt jegyezhettünk fel, a Kajrat az első félidőben összesen 31-szer próbálkozott lövéssel, ebből pedig két gólt szerzett: Luizinho a 4., Gabriel a 14. percben volt eredményes.

A második félidőben valamivel támadóbban lépett fel a magyar bajnok, de a játék képe összességében nem változott: a Kajrat többet birtokolta a labdát, és jóval több lövéssel próbálkozott (a kazahoknak 55, a hazai együttesnek 11 lövése volt az egész mérkőzésen). A 29. percben egy oldalberúgást követően Luizinho megszerezte saját maga második, csapata harmadik gólját, s mint utóbb kiderült, ezzel a végeredményt is beállította. 0–3

A Berettyóújfalu pont nélkül zárta a saját rendezésű minitornát, így búcsúzott a sorozattól. Az első helyen a mind a három meccsét megnyerő orosz KPRF, a másodikon a Murcia, a harmadikon pedig a Kajrat lépett tovább az elitkörbe.

A KORÁBBI EREDMÉNYEK
1. forduló

Murcia (spanyol)–Berettyóújfalu 5–0 (2–0)
Kajrat (kazah)–KPRF (orosz) 0–3 (0–3)
2. forduló
Berettyóújfalu–KPRF (orosz) 1–5 (0–2)
Murcia (spanyol)–Kajrat (kazah) 3–2 (1–1)

MÁSODIK FÉLIDŐ

40. perc: Véget ért a mérkőzés, a Kajrat 3–0-ra legyőzte a Berettyóújfalut, így a KPRF-hez és a Murciához hasonlóan továbbjutott az elitkörbe.

39. perc: Egymás után két szögletet védekezett ki a Kajrat.

38. perc: Újabb László-védés, ezúttal Tajjebi lövését hárította lábbal.

37. perc: Higuita lövését az idő közben Mezeit a kapuban váltó László védte.

34. perc: Kártik remek passza után Gál egy igazítás után a kapu mellé rúgta a labdát kissé balról.

34. perc: Gál lövése után szögletre pattant a labda egy védő lábáról.

34. perc: Rafinhát kell ápolni, úgy tűnik, begörcsölt a vádlija.

33. perc: Szabó keresztpassza után Rafinha rosszul találta el a labdát a kapu előterében.

31. perc: Jeszenamanov lövését Mezei védte.

29. perc: GÓL! EZ IS BENT VAN! Gabriel balról érkező oldalberúgása az üresen érkező Luizinhót találta meg, ő pedig egy igazítás után közelről, ballal a bal felső sarokba bombázta a labdát. 0–3

29. perc: Villant egy sárga lap is, Szabó nem engedte elvégezni az oldalberúgást.

28. perc: Szabó mutatott be egy remek becsúszó szerelést, Gabriel elől rúgta el a labdát.

27. perc: Lehet, hogy Mezei meghúzódott, egyelőre ápolni kell a combját.

27. perc: Rangel lövése után Mezei védett, majd az újabb próbálkozás után a védők takarították el a labdát.

25. perc: Mezei nyomta szögletre a labdát Douglas lövése után.

24. perc: Harmati kapott bele egy lövésbe, de Higuitát nem tudta megzavarni.

23. perc: Kártik bal lábbal a jobb felsőt vette célba, de Higuita oldalra tudta ütni a labdát.

22. perc: Fávero lövése után Mezei védett, majd Tajjebi próbálkozott a kipattanót a kapuba juttatni, a labda azonban egy védőről szögletre pattant.

21. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

20. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben 2–0-ra vezet a Kajrat.

19. perc: Gabriel kissé jobbról jobbal a kapu fölé bombázta a labdát.

18. perc: Luizinho előbb távolról a kapu fölé küldte a labdát, majd kis híján megszerezte a második gólját egy közeli lövés után.

16. perc: John Lennon próbált meg lefordulni Rafinháról, majd lőtt is, de a labda elakadt a honfitársában.

15. perc: Időt kért a Berettyóújfalu.

14. perc: Majdnem ez is bent van, egy, a jobb oldalról, élesen a kapu elé lőtt labda Gabrielről pattant a kapu fölé.

14. perc: ÓRIÁSI GÓL! OTT A MÁSODIK! Gabriel fordult le Sidről, majd hét méterről, egy igazítás után jobbal a bal felső sarokba rúgta a labdát. 0–2

13. perc: Luizinho lövése után Sidben akadt el a labda. Időt kértek a kazahok.

13. perc: Sid sárgult be, Douglas Júniorral szemben szabálytalankodott a jobb szélen.

12. perc: Ahogy az várható volt, Higuita merészkedett előre a kapujából, majd lőtt is, de a labda jóval a kapu fölé szállt.

11. perc: Tajjebi közeli lövését sikerült blokkolni.

10. perc: Gabrielt kellett ápolni, a vállát fájlalta.

10. perc: Lehetőség! Rafinha egy remek szóló végén átemelte Higuitát, de a labda a kapu mellé csorgott, így nem sikerült egyenlíteni.

9. perc: Egy labdaszerzés után John Lennon pörgette a kapu mellé a labdát.

8. perc: Orazov lőtt félfordulatból, kapásból, de nem találta el a kaput.

7. perc: Fávero középre tartó lövését Mezei védte.

7. perc: Tajjebi beadása után Sid rúgta el a labdát.

6. perc: Tajjebi egy szép csel után tüzelt, Mezeiben azonban elakadt a labda.

4. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT A KAJRAT! Jonhn Lennon balról érkező lapos passza után Luizinho futtából, jobbal a jobb alsó sarokba rúgta a labdát. 0–1

3. perc: Védés! Egy előreívelt labdát Rábl vett át, majd a kapura is fordult, lövése azonban elakadt Higuitában.

2. perc: Tajebi nagyon éles szögből kísérletezett, a labda pedig el is ment a kapu előtt.

2. perc: Rangel jobb lábbal próbálkozott, de a labda elsuhant a jobb oldali kapufa mellett.

1. perc: Tajjebi lövését blokkolták.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Berettyóújfalu indította útjára a labdát.

A magyar bajnok neonsárga, a kazah együttes piros szerelésben lép pályára.

A Berettyóújfalu kezdője: Mezei – Rábl, Sid, Trencsényi, Takács Z.

A nap másik mérkőzésén a KPR 6–5-re legyőzte a Murciát, így megnyerte a csoportot.

A Berettyóújfaluban Diece, míg a Kajratban Edson nem szerepelhet eltiltás miatt.

Az előző idényben a Kajrat a BL-döntőig menetelt, ott azonban 2–1-re kikapott a Sporting CP-től.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Berettyóújfalu–Kajrat mérkőzés a futsal Bajnokok Ligája főcsoportkörének harmadik fordulójából. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

E héttől válik izgalmassá a futsal Bajnokok Ligája, ugyanis a legjobb európai topcsapatok, a címvédő Sporting, a spanyol Barca, a portugál Benfica vagy a kazah Kajrat Almati is bekapcsolódik a küzdelmekbe.

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) két ágat hozott létre, és a Berettyóújfalu – talán a Rába ETO korábbi években nyújtott teljesítményének is köszönhetően – a 16 csapatos A-oldalra került, az említett klubok társaságába. A versenykiírás szerint valamennyi csoport első három-három helyezettje jut tovább az elitkörbe, de a spanyolSergio Mullor Cabreraáltal irányított Berettyóújfalu helyzete korántsem könnyű, mivel a spanyol El Pozo Murcia, a kazah Kajrat és az orosz MFK KPRF ellen küzd(ött).

„Ez egy kisváros csapata behatárolt lehetőségekkel, de ott lehet a világ legfontosabb klubjai között– mondta a spanyol szakember a klub honlapján. –Megmutathatjuk, milyen nagyszerű munkát végzünk a hétköznapokban. Három ellenfelünk közül mindegyik benne van abban a nyolc együttesben, amely esélyes a végső sikerre, abban azonban biztos vagyok, hibát követ el a többi gárda, ha automatikusan továbbjutónak érzi magát és az MVFC-t a negyedik pozícióba várja.”

A hazai tornán 15.45 és 18 órakor kezdődnek a mérkőzések, a házigazda rendre a későbbi időpontban lép(ett) pályára, kedden a Murcia, szerdán a KPRF, pénteken a Kajrat ellen.

Az úgynevezett B-oldalra kerülő további tizenhat együttes közül csak a négy csoportgyőztes juthat tovább.