Demba Ba bedobta magát, a Chelsea elődöntős

2014.04.08. 20:40
A Chelsea hazai pályán 2–0-ra nyert a PSG ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján, így idegenben szerzett góljának köszönhetően továbbjutott. A mindent eldöntő gólt a csereként beálló Demba Ba szerezte a 87. percben.

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
CHELSEA (angol)–PARIS SAINT-GERMAIN (francia) 2–0 (1–0)
London, 38 000 néző. V: Proenca (portugál)
CHELSEA:
Cech – Ivanovics, G. Cahill, Terry, Azpilicueta – D. Luiz, Lampard (Ba, 66.) – Willian, Oscar (Torres, 81.), Hazard (Schürrle, 18.) – Eto'o. Menedzser: José Mourinho
PSG: Sirigu – Jallet, Alex, Th. Silva, Maxwell – Verratti (Cabaye, 55.), Th. Motta, Matuidi, Lucas Moura (Marquinhos, 85.) – Cavani, Lavezzi (Pastore, 73.). Vezetőedző: Laurent Blanc
Gólszerző: Schürrle (32.), Ba (87.)
Továbbjutott: a Chelsea, 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett góllalBAJNOKOK LIGÁJA
CHELSEA:
Továbbjutott: a Chelsea, 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett góllal

1. FÉLIDŐ
Hogy mennyire nem bízik többi csatárában José Mourinho, azt jól jelzi, hogy a sérüléséből épphogy felépülő Samuel Eto'ót jelölte a Chelsea kezdőcsapatába. A kameruni támadó két legemlékezetesebb megmozdulása az volt, amikor egy hazaadott labdára startolva felrúgta az ellenfél kapusát, Salvatore Sirigut, majd egy párharc során – nem szándékosan – megtaposta Thiago Silvát.

Samuel Eto'o és Salvatore Sirigu találkozása (Fotó: Reuters)

A hazaiak nagy erőkkel támadtak, de veszélyes lehetőséget többnyire csak pontrúgásokból tudtak kialakítani. Helyzetüket az sem könnyítette meg, hogy Eden Hazard-t már a 18. percben le kellett cserélni. Ez azonban jól sült el, hiszen a fiatal belga helyére beálló André Schürrle a 32. percben Braniszlav Ivanovics bedobása után megszerezte a vezetést a Chelsea-nek. 1–0

Laurent Blanc azt ígérte, hogy nem állnak be védekezni, ám a PSG gyakorlatilag csak kontratámadásokból tudott a londoniak kapuja elé kerülni, Petr Cechnek nem sok munkája akadt. Gary Cahill ezzel szemben Frank Lampard szabadrúgása után könnyen 2–0-ra alakíthatta volna az állást, ám az elé csorgó labdát szinte kilőtte a stadionból. A szünetben 1–0-ra vezet a Chelsea, tehát még mindig a PSG áll továbbjutásra.

2. FÉLIDŐ
A második félidő elején nem a vendégeken múlt, hogy nem olvadt el teljesen az előnyük, egy perc különbséggel ugyanis előbb Schürrle, majd (szabadrúgásból) Oscar találta telibe a lécet. Blanc érezte, hogy nem lesz ez így jó, ezért Marco Verratti helyére a védekezéshez jobban értő Yohan Cabaye-t küldte be, később pedig Ezequiel Lavezzit honfitársa, Javier Pastore váltotta. A Chelsea egyre inkább kitámadott, Edinson Cavani előtt így nagyobb terület nyílt, volt is két veszélyes lövése az uruguayinak, de egyszer sem találta el a kaput.

Mourinho csatába dobta Demba Bát és Fernando Torrest is, de úgy tűnt, három csatárral sem sikerül begyötörni a továbbjutást jelentő második gólt. Jött azonban a 87. perc, amikor César Azpilicueta lövésébe a kapu előtt a leshatárról kilépő, védőjétől elszakadó Ba beletette a lábát, a labda pedig a léc alá perdült. 2–0

Demba Ba ezzel a góllal lőtte a legjobb négy közé a Chelsea-t (Fotók: Reuters)

A hátralévő mintegy hat percben a párizsiak szinte a kapujukhoz szögezték a Chelsea-t, de Cech eszén nem tudtak túljárni – a cseh kapus a 94. percben nagy bravúrral védte Marquinhos lövését –, így 2–0-s győzelmével az angol csapat jutott tovább.

José Mourinho kilencedszer járt negyeddöntőben az európai kupaporondon aktuális csapatával, és kilencedszer jutott tovább (nyolcszor a BL-ben, egyszer az UEFA-kupában).