A Chelsea három gólt szerezve győzte le a Schalkét

2013.11.06. 20:41
Eto'o duplája után a Chelsea ismét lenullázta a Schalkét (Fotó: Action Images)
A labdarúgó Bajnokok Ligája 4. fordulójában a Chelsea hazai pályán Samuel Eto'o duplájával, valamint Demba Ba találatával legyőzte a Schalkét 3–0-ra, a német együttesben végig a pályán volt Szalai Ádám. Az E-csoport másik mérkőzésén a Basel a hajrában szerzett góllal tudta ikszre menteni a Steaua Bucuresti elleni meccset.

Chelsea–Schalke 04

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, beszédes adat, hogy az első negyedórát követően 4:0 volt a kapuralövések aránya a Schalke javára. Azonban a kaput nem sikerült eltalálniuk a németeknek, pedig Julian Draxler és Szalai Ádám előtt is kiváló lehetőség adódott.

Ezt követően a Chelsea magára talált, de a londoniak sem tudtak folyamatosan helyzeteket kidolgozni, bár André Schürrle nagyon aktív volt, szabadrúgásból és átlövésből is veszélyeztetett a német válogatott középpályás.

A hazaiakon végül Timo Hildebrand, a Schalke kapusa segített a 31. percben, miután hosszú másodpercekig tanácstalannak bizonyult egy sima kirúgással kapcsolatban. Samuel Eto'o azonnal felismerte, hogy lehet keresnivalója, és végül sikerült is blokkolnia Hildebrand kirúgását, amelyet követően a labda bepattant az üres kapuba. 1–0

A második játékrész hasonlóan indult, mint az első – Schalke-helyzettel. Draxler kis híján ki tudott egyenlíteni az 52. percben, de Petr Cech hatalmas bravúrt bemutatva óvta meg csapatát a góltól. Két perccel később büntetett is a Chelsea, gyors kontra végén Willian átadását váltotta gólra Eto'o, aki kilenc méterről lőtte ki nagyon pontosan a jobb alsó sarkot. 2–0

Nem úszta meg azonban ennyivel a Schalke, a 83. percben a csereként beálló Frank Lampard emelt a szintén csereként beálló Demba Ba elé a tizenhatoson belül, aki zavartalanul lőhetett ballal a jobb alsó sarokba. 3–0

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A Basel nagyon fontos pontot mentett a hosszabbításban

FC Basel–Steaua Bucuresti

A Basel óriási fölényben volt a labdabirtoklást tekintve (76%–24%), de ezt nem tudta gólra váltani az első játékrészben. A félidő egyetlen találata a 17. percben született, amikor Lukasz Szukala indította a leshatáron Federico Piovaccarit, aki ezt követően egy az egyben törhetett kapura, majd a léc alá vágta a labdát. 0–1

Nagyon sokáig nem változott az eredmény a második félidőben sem, a vendégek talán már el is hitték, hogy megvan a győzelem, amikor a 91. percben jött a csereként beállt Giovanni Sio, és egyenlített. Ez volt az elefántcsontparti légiós harmadik gólja hetedik európai kupamérkőzésén. 1–1