A Chelsea három gólt szerezve győzte le a Schalkét

2013.10.22. 20:41
Fernando Torres (alul) két gólt szerzett a Schalke ellen (Fotó: Reuters)
A Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában az E-csoportban a Chelsea Fernando Torres és Eden Hazard vezérletével legyőzte a Schalkét, Szalai Ádám a 71. percben lépett pályára. A csoport másik találkozóján a Basel sokáig győzelemre állt, de a Steaua a hajrában egyenlíteni tudott.

Schalke–Chelsea

Az előző körben a Chelsea fölényes sikert aratott Bukarestben, és a londoniak Gelsenkirchenben is jól kezdtek, hiszen Fernando Torres (aki 100. tétmérkőzését játszotta a Chelsea játékosaként) már az ötödik percben megszerezte a vezetést. Frank Lampard bal oldali szögletét követően Braniszlav Ivanovics csúsztatta meg a labdát az ötösnél, a spanyol csatár aztán a bal felső sarokba fejelt a hosszú oldalon helyezkedve. 0–1

A gólt követően a vendégek átadták a területet, de a Schalke nem tudott mit kezdeni a mezőnyfölényével, a németek első helyzetére egészen a 13. percig kellett várni, Kevin-Prince Boateng vérszegény fejese azonban nem okozott gondot Petrc Cech számára.

Ugyanakkor a félidő végét nagyon megnyomták a házigazdák, előbb Boateng távoli lövését kellett hárítania Cechnek, majd Roman Neustädter erős fejesét szedte ki nagy bravúrral a léc alól a cseh kapus. Ezt még követte egy hatalmas kavarodás a Chelsea ötösénél, de Benedikt Höwedes végül a kapu mellé lőtt.

A fordulást követően Torres szerezhette volna meg könnyedén a második gólját, de Lampard szabadrúgásából a lécre fejelt, a labda ezt követően a gólvonal elé pattant Timo Hildebrand szerencséjére. Ami késik, nem múlik: a 69. percben Max Meyer labdavesztését követően a Chelsea támadhatott három az egy ellen, az akció végén Torres kicselezte Hildebrandot, majd öt méterről az üres kapuba passzolta a labdát. A hispán játékos legutóbbi öt BL-mérkőzésén nem kevesebb mint öt gólt szerzett! 0–2

Szalai Ádám ezt követően léphetett pályára, helyzetbe nem tudott kerülni, de ekkora már eldőltek a lényegi kérdések, így nem is volt egyszerű helyzetben a magyar támadó. A 88. percben aztán Eden Hazard is beköszönt, a belga válogatott játékos Ramires hajszálpontos indítását váltotta gólra, bár Torres kicsit bosszankodott, hogy nem kapta meg a labdát, mert így nem tudott mesterhármast szerezni... 0–3

Steaua Bucuresti–Basel

A két együttes összecsapásán nem született gól az első félidőben, de a második játékrész elején a svájciak rögtön meg tudták törni a jeget. Iasmin Latovlevici labdaeladásából Marcelo Diaz elé került a labda, utóbbi a tizenhatoson kívülről kapura lőtt, s a hazaiak kapusának, Ciprian Tatarusanunak nem volt esélye a hárításra. 0–1

Már úgy tűnt, nem fog változni az eredmény, ám Leandro Tatu szó szerint a semmiből megszerezte az egyenlítő gólt a 88. percben, életben tartva a bukaresti továbbjutási reményeket. 1–1