BL: piros lapok, büntető és Salzburg-siker a Partizani otthonában

2016.07.26. 22:11
A Salzburg egygólos előnyből várhatja a Partizani elleni visszavágót (Fotó: AFP)
A Ferencvárost kiejtő albán Partizani Tirana hazai pályán 1–0-s vereséget szenvedett a Salzburgtól a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörének első mérkőzésén.

Az osztrákok az 54. percben emberhátrányba kerültek, miután Samassekou megkapta a második sárga lapját is, de Jonathan Soriano büntetőjével így is vezetést szereztek a 70. percben – három perccel később pedig kiegyenlítődött a létszám Kalari kiállítása miatt (0–1).

A Ludogorec fordulatos meccsen ikszelt a Crvena zvezdával: az első félidő végén Jonathan Cafu góljával szerzett vezetést a házigazda, de a második játékrész derekára fordítottak a vendégek. Az utolsó negyedóra kezdetén aztán jött Claudiu Keserü, és 2–2-re módosította az állást.

A Napolihoz tartó Arkadiusz Miliket nem nevezve 1–1-es döntetlent játszott az Ajax otthon a görög PAOK-kal.

Az amszterdami csapat Djalma 27. percben szerzett gólja után hátrányba került, de az 57. percben Kasper Dolberg találatával egyenlített. A 18 éves dán támadó – akit az a John Steen Olsen vitt az Ajaxhoz, aki Zlatan Ibrahimovicot, Viktor Fischert, Christan Eriksent és Michael Laudrupot is – első meccsét játszotta a felnőttcsapatban, rögvest góllal tette ezt emlékezetessé.

Az Anderlecht kétszer is vezetve ikszelt az FK Rosztovval idegenben (2–2), a Dinamo Zagreb és a Sahtar Doneck pedig egyaránt kétgólos sikerrel tett nagy lépést a playoffkör felé.