BL: Müller gólja után Neuer a balhátvéd posztján tűnt fel a labdával – videó

R. B.R. B.
2019.12.12. 10:35
Neuer ismét a mezőnyben akciózott (Fotó: AFP)
Manuel Neuer, a Bayern München világbajnok kapusa a szerda esti, Tottenham elleni Bajnokok Ligája-találkozón (3–1) ismét távol a kapujától tűnt fel a labdával.

A bajorok 33 esztendős német labdarúgója nem először hívta fel magára azzal a figyelmet, hogy kapus létére a mezőnyben találkozik a labdával.

A müncheni meccsen Thomas Müller a 45. percben szerezte meg a Bayern második gólját. Néhány momentummal később, nem sokkal a félidő vége előtt Neuer a szívbajt hozhatta néhány hazai drukkerre, amikor az oldalvonal mellett, a kispad magasságában tűnt fel. Neuer passzát lefülelte egy védő, ám a labda végül maradt a németeknél, sőt Coutinho kis híján gólt lőtt a támadásból.

A The Telegraph egyik újságírója a Twitteren megmutatta Neuer labdaérintéseit (touchmapjét), s érdekességként mellé rakta a Tottanhemet erősítő Toby Alderweireldét. Neuer kapus, Alderweireld védő…

JJ Bull on Twitter

More touch map fun from the first half of Bayern Munich vs Spurs. On the left: Manuel Neuer. Right: Toby Alderweireld.

Neuer egyébként a tavalyi világbajnokságon alakított emlékezeteset. Akkor hosszú ideig a felezővonal környékén mozgott a Dél-Korea elleni, 2–0-ra elvesztett csoportmeccsen. Neuer az ellenfél védőharmadának közelében labdát vesztett, abból szerezték az ázsiaiak a második góljukat.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
6. FORDULÓ

B-CSOPORT
Bayern München (német)–Tottenham Hotspur (angol) 3–1
(Coman 14., Th. Müller 45., Coutinho 64., ill. Sessegnon 20.)
Olympiakosz Pireusz (görög)–Crvena zvezda (szerb) 1–0 (el-Arabi 87. – tizenegyesből)