BL: mesterhármassal indult a 2013-2014-es kiírás

2013.07.02. 16:49
Örményországban megkezdődött a 2013–2014-es Bajnokok Ligája küzdelemsorozata: a házigazda Sirak elefántcsontparti középcsatára, Ismaël Béko Fofana mesterhármasával 3–0-ra legyőzte a San Marinó-i Tre Pennét. A Siraknak még az is belefért, hogy 0–0-s állásnál a szenegáli Dame Diop révén büntetőt hibázott. A párharc továbbjutója (minden bizonnyal a Sirak) a szerb bajnok Partizannal találkozik a 2. selejtezőkörben. Az andorrai Lusitans hiába vezetett 2–0-ra a feröeri EB/Streymur ellen, a vége 2–2 lett.

A keddi második mérkőzésen döntetlent játszott az andorrai Lusitans és a feröeri EB/Streymur. A Lusitans közel állt a győzelemhez, hiszen a 29. percben már 2–0-ra vezetett, majd a 62. percben még ki is állítottak egy feröerit.

Az északiakat mintha a piros lap térítette volna észhez, a 67. és a 69. percben szerzett góllal végül egyenlítettek.

Érdekesség, hogy a mai első találkozón az örmény Sirak elefántcsontparti középcsatára, Ismaël Béko Fofana mesterhármast ért el, ezen a találkozón pedig az andorrai Cristian Martínez duplázott.

A visszavágót a jövő héten rendezik, a Lusitans–EB párharc győztese a második kvalifikációs körben a grúz Dinamo Tbiliszivel találkozik majd.

Az andorrai csapatok eddigi egyetlen győzelmét az FC Santa Coloma jegyezte, mely a 2007–2008-as UEFA-kupa 1. selejtezőkörében hatalmas meglepetésre hazai pályán 1–0-ra legyőzte az izraeli Maccabi Tel-Avivot. Igaz, a visszavágón kapott egy négyest...

BAJNOKOK LIGÁJA, 1. SELEJTEZŐKÖR
Sirak (örmény)–Tre Penne (San Marinó-i) 3–0
(Fofana 36., 55., 64.)
Lusitans (andorrai)–EB/Streymur (feröeri) 2–2 (Martínez 24. – 11-esből, 29., ill. A. Hansen 67., Hanssen 69. – 11-esből)

EURÓPA-LIGA
SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
Bala Town (walesi)–Levadia Tallinn (észt) 1–0 (Sheridan 4.)
Metalurg Szkopje (macedón)–Qarabag (azeri) 0–1
(Reynaldo 64.)
Sliema Wanderers (máltai)–Khazar Lankaran (azeri) 1–1 (Nka Ohawuchi 62., ill. Nildo Franca 13.)
Trans Narva (észt)–Gefle (svéd) 0–3 (Dubokin 43. – öngól, Dahlberg 57., Lantto 93.)