BOROS MIKLÓS/MURÁNYI DOMONKOS 2019.07.24 23:08 Frissítve: 2019.07.24 23:21

BL: megint betalált a volt győri; ötgólos előnyben a Celtic

A Dundalk kivételével minden hazai környezetben pályára lépő csapat előnybe került a labdarúgó Bajnokok Ligája második selejtezőkörének első mérkőzésén szerdán, így a kolozsvári CFR, a Celtic, a BATE Boriszov és a Maribor is.

Egygólos előnyben a CFR az izraeli visszavágó előtt (Fotó: Riti József Attila)

CFR CLUJ–MACCABI TEL-AVIV

Meghozta a kolozsvári nézők kedvét a focihoz az Asztana múlt heti kiejtése a Bajnokok Ligája első selejtezőkörében, mert a Maccabi Tel-Aviv ellen már közel kétszer annyi, mintegy 14 ezer néző gyűlt össze a fellegvári stadionban. A hamar felpörgő hangulathoz hasonlóan a mérkőzés sem emlékeztetett a román élvonal langyos focijához, az első perctől kezdve intenzív, olykor kifejezetten vad, pillanatra sem leálló küzdelem folyt a pályán.

LANZAFAME DUPLÁZOTT, AZ FTC KÉT GÓLLAL LEGYŐZTE A VALLETTÁT

A kolozsváriak az Asztana ellen bevált ívelgetős focit folytatták, a labda így inkább a Maccabi játékosainak lábán vándorolt, de az első húsz percben mindkét csapat csak blokkolt lövésekig jutott. Rikan jobb alsóra küldött labdáját kellett először védenie Arlauskisnak, a CFR kapusának, a visszatámadásból kiharcolt szögletből viszont jött a hazai gól: Deac ívelte át a hosszú oldalra a labdát, amelyet Bilel Omrani fejelt a hálóba. Negyedórával később újra átverte a Maccabi védelmét ez a szögletvariáció, de a francia csatár újabb fejese a rövid sarok mellé ment. A kettő között Kandil csúsztatott fejesét védte Arlauskis, a félidőt pedig Ofoedu oldalhálót súroló lövése révén újabb izraeli helyzet zárta.

OMRANI FEJESE

A második játékrész hatalmas CFR-helyzettel indult, de az egyedül kapura törő Mario Rondón taccsba lőtte a labdát. Ekkor már pontatlanabb volt a Maccabi, a szélsőit, Omranit és Deacot állandóan cserélgető CFR azonban nem tudta végigvinni lerohanásait. A félidő közepén rövid időre beszorult ugyan a román bajnok, de az egyetlen nagy vendéghelyzetnél Arlauskis eltenyerelte a kapu torkában álló Shechter felé tartó labdát. A CFR utolsó lehetősége Burca pálya közepéről kapura küldött szabadrúgása volt, a végjátékban pedig a nézők már az összes hazai labdaszerzést és szerelést is ujjongva fogadták.

A TÖBBI PÁLYÁN TÖRTÉNT

A Celtic tulajdonképpen továbbjutott a harmadik fordulóba, mivel hazai környezetben 5–0-ra elintézte az észt bajnok Nomme Kaljut. A BATE Boriszov a Rosenborgot, a Maribor az AIK-ot verte meg 2–1-re, a szlovén bajnoknál megint betalált a Győri ETO 2013-as bajnokcsapatának tagja, Rok Kronaveter, aki három meccsen három gólnál (és három gólpassznál) jár a Bajnokok Ligája selejtezőjében.

BAJNOKOK LIGÁJA
SELEJTEZŐ, 2. KÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉS

BAJNOKI ÁG
BATE (fehérorosz)–Rosenborg (norvég) 2–1
(Sztaszevics 5. – 11-esből, Szkavis 51., ill. Konradsen 25.)
CFR Cluj (Kolozsvári Vasutas, román)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 1–0
(Omrani 22.)
Maribor (szlovén)–AIK (svéd) 2–1
(Kronaveter 6., Ivkovics 38., ill. Goitom 28.)
Dundalk (ír)–Qarabag (azeri) 1–1
(Hoban 78., ill. Emreli 4.)
Celtic (skót)–Nomme Kalju (észt) 5–0
(Ajer 36., Christie 44., 65. – az elsőt 11-esből, Griffiths 45+3., C. McGregor 77.)
Crvena zvezda (szerb)–HJK (finn) 2–0
(Boakye 27., Pavkov 90.)

FERENCVÁROS (magyar)–Valletta FC (máltai) 3–1 (Bonello 19. – öngól, Lanzafame 36., 59. – az elsőt 11-esből, ill. Yuri 85.) – BŐVEBBEN ITT!