BL: Lovrencsicsék kiestek; búcsúzott a Steaua is

2015.08.05. 22:14
Dion Cools (középen) szerezte az FC Bruges első gólját a Panathinaikosz ellen (Fotó: AFP)
A Lech Poznan 1–0-ra kikapott a Basel vendégeként, így 4–1-es összesítéssel kiesett a labdarúgó Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörében.

Lovrencsics Gergő
és Kádár Tamás is a kispadon kezdett, előbbit a 69. percben becserélték, utóbbi viszont nem kapott lehetőséget. A Lech harmadik magyarját, Holman Dávidot nem nevezték a mérkőzésre, amelynek egyetlen gólját a 91. percben szerezte az izlandi Birkir Bjarnason.

A Steaua Bucuresti a szünetben 2–1-re vezetett Belgrádban, ezzel nagyon jó helyzetben volt, a második félidő elején viszont Alis Toscát kiállították, az emberelőnybe kerülő Partizan pedig három góllal fordított, és 5–3-as összesítéssel továbbjutott.

Az albán Skënderbeu otthon is legyőzte 2–0-ra a moldovai Milsamit, ezzel a főtábla küszöbére került. A Fenerbahce, a Panathinaikosz és a Salzburg is 3–0-s idegenbeli vereséggel esett ki. A török csapat a Sahtar Doneck, a görög az FC Bruges, az osztrák pedig a Malmö vendégeként.

BAJNOKOK LIGÁJA
SELEJTEZŐ, HARMADIK FORDULÓ, VISSZAVÁGÓK
BAJNOKI ÁG

BATE Boriszov (fehérorosz)–VIDEOTON (magyar) 1–0 (Nikolics 82.)
Tj:
a BATE, 2–1-es összesítéssel

FK Asztana (kazah)–HJK (finn) 4–3 (Twumasi 44., Canas 47. – 11-esből, Somko 56., Posztnyikov 93., ill. Jallow 4., Baah 42., Zeneli 86. – 11-esből)
Továbbjutott: az FK Asztana, 4–3-as összesítéssel
Qarabag (azeri)–Celtic (skót) 0–0
Tj:
a Celtic, 1–0-s összesítéssel
FC Basel (svájci)–Lech Poznan (lengyel) 1–0 (Bjarnason 91.)
Tj:
a Basel, 4–1-es összesítéssel
Partizan Beograd (szerb)–Steaua Bucuresti (román) 4–2 (Babovics 8., Jevtovics 60., Zsivkovics 70., Trujics 91., ill. Muniru 11., Hamroun 33.)
Tj: a Partizan Beograd, 5–3-as összesítéssel
Malmö FF (svéd)–Red Bull Salzburg (osztrák) 3–0 (Djurdics 7. Rosenberg 14., Rodics 42.)
Tj: a Malmö, 3–2-es összesítéssel
Viktoria Plzen (cseh)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 0–2 (Zahavi 76., 83. – az elsőt 11-esből)
Tj: a Maccabi, 3–2-es összesítéssel
Skënderbeu (albán)–Milsami Orhei (moldovai) 2–0 (Salihi 16., Progni 55.)
Tj: a Skënderbeu, 4–0-s összesítéssel

NEM BAJNOKI ÁG
Sparta Praha (cseh)–CSZKA Moszkva (orosz) 2–3 (Krejcí 6., Fatai 16., ill. Musa 34., 51., Dzagojev 76.)
Tj: a CSZKA Moszkva, 5–4-es összesítéssel
FC Bruges (belga)–Panathinaikosz (görög) 3–0 (Cools 53., Vázquez 58., Oulare 82.)
Tj: az FC Bruges, 4–2-es összesítéssel
Sahtar Doneck (ukrán)–Fenerbahce (török) 3–0 (Gladkij 25., Srna 65. – 11-esből, Alex Teixeira 68.)
Tj: a Sahtar Doneck, 3–0-s összesítéssel