BL, H-csoport: a PSG nyert Isztambulban, Neymar megsérült

R. B.R. B.
2020.10.28. 20:52
Neymart sérülés miatt lecserélték az első félidőben (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája H-csoportjának 2. fordulójában az előző idényben döntős Paris Saint-Germain 2–0-ra győzött az Istanbul Basaksehir vendégeként. A francia csapatban az első félidőben megsérült Neymar.

Az előző évadban döntős PSG-re az újonc Istanbul Basaksehir várt szerdán, s a törökországi összecsapás nem kezdődött jól Lőw Zsolték számára. A 20. perc tájékán Neymar bal combja megsérült, s a brazil csillag ápolást kért. A támadó ugyan visszatért, ám a 26. percben le kellett cserélni, a helyére Pablo Sarabia állt be.

A spanyol statisztikai guru, Alexis Martín-Tamayo szerint Neymart pályafutása során először cserélték le egy BL-mérkőzés első félidejében.

Az Opta pedig arra az érdekességre hívta fel a figyelmet, hogy a Paris Saint-Germain a legutóbbi három BL-találkozóján (beleértve a Bayern München elleni augusztusi finálét is) egyaránt gólképtelen maradt az első játékrészben. Ilyen hosszú szériára 2015 tavasza óta nem volt példa a PSG BL-meccsein.

A Basaksehir jól tartotta magát, ám a franciák a 64. percben betaláltak. Mbappé szöglete után az Evertontól kölcsönvett Moise Kean fejelte a labdát a hazai kapuba. A 20 éves olasz támadónak ez volt az első gólja a Bajnokok Ligájában. 0–1

Mbappénak pedig a 14. asszisztja a BL-ben a 2017–2018-as idény kezdete óta. Ebben az időszakban nála senki sem készített elő több gólt az elitsorozatban.

A török gárdának volt lehetősége az egyenlítésre, a francia bajnok azonban a 79. percben eldöntötte a három pont sorsát. Ismét Mbappé volt az előkészítő, s újfent Kean lőtte a gólt. 0–2

Keannak ez volt a negyedik meccse a Paris Saint-Germain színeiben, s összesen négyszer volt eredményes. Az Evertonban szintén négy gólt szerzett – ám 37 találkozón…

A PSG megszerezte első győzelmét az új BL-idényben, míg a Basaksehir két forduló után pont (és szerzett gól) nélkül áll.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR

2. FORDULÓ
H-CSOPORT
Istanbul Basaksehir (török)–PSG (francia) 0–2
(Kean 64., 79.)
KÉSŐBB
Manchester United (angol)–RB Leipzig (német) 5–0(Greenwood 21., Rashford 76., 78., 90+2., Martial 87. – 11-esből)