BL: Gulácsiék nem tudták legyőzni odahaza a Fenert

2013.07.31. 22:27
A labdarúgó Bajnokok Ligájának harmadik selejtezőkörében az osztrák Salzburg Gulácsi Péterrel a kapuban a török ezüstérmes Fenerbahcét fogadta, és bár sokáig vezetett, de a legvégén büntetőből egyenlítettek a vendégek.

Az osztrák csapatban kezdett a nyáron érkezett Gulácsi Péter, akinek a legtöbb gondot a Webó, Dirk Kuyt csatárkettős okozta. A hazaiak kezdtek jobban, Jonathan Soriano már a 3. percben vezetést szerezhetett volna számukra, majd nemsokára elcsöndesedett a találkozó. A szünet után Webót a 14 millió eurót érő Moussa Sow váltotta, tehát Gulácsi továbbra sem unatkozott. Ügyesen hárította a magyar kapus a holland Kuyt próbálkozását, de társai sem tétlenkedtek, Alan a 68. minutumban vezetést szerzett a Salzburgnak. A hajrá a törököké volt, kis híján Sowé lett az utolsó szó, de Gulácsit kisegítette a kapufa, majd magabiztosan védte Raul Meireles fejesét is honfitársunk. A ráadás harmadik percében ismét Kuyt próbálkozott, de Gulácsin ezúttal sem tudott kifogni. Mégsem nyert azonban az osztrák csapat, mert két perc múlva a csereként beállt Cristian büntetőből egyenlített (az osztrákok balhátvédje, Andreas Ulmer kezezett rosszkor és rossz helyen). Nagyon kevés kellett volna a győzelemhez a „sógoroknak".

LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA
3. SELEJTEZŐKÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
Salzburg (osztrák)–Fenerbahce (török) 1–1
(Alan 68., ill. Cristian 90+5. – 11-esből)

KORÁBBAN:
Ludogorec Razgrad (bolgár)–Partizan Beograd (szerb) 2–1 (Marcelinho 54., Alekszandrov 67., ill. Sz. Markovics 49.)
APOEL (ciprusi)–Maribor (szlovén) 1–1 (Esmaël Gonçalves 21., ill. Tavares 64.)
Molde (norvég)–Legia Warszawa (lengyel) 1–1