BL, G-csoport: nyert, és továbbjutott a Leicester City

2016.11.22. 22:41
A Leicester City hazai sikerével továbbjutott (Fotó: Reuters)
A Leicester City 2–1-re legyőzte hazai pályán az FC Bruges-t a labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportjának 5. fordulójában, így egy fordulóval a vége előtt biztosan továbbjutott. A kvartett másik mérkőzésén az FC Köbenhavn és a Porto gól nélküli döntetlent játszott egymással.

LEICESTER CITY–FC BRUGES

Az angol bajnok azzal a tudattal léphetett pályára, hogy ha nyer, biztosan továbbjut. A Leicester ennek megfelelően kezdett, Okazaki Sindzsi már az 5. percben kihasználta a belga védők rossz helyezkedését (1–0). A „rókák” folytatták a rohamozást, amely a 30. percben érett újabb góllá. Marc Albrighton buktatták a tizenhatoson belül, a jogosan megítélt büntetőt Rijad Mahrez higgadtan értékesítette (2–0).

Csak Ludovic Butelle kapuson múlt, hogy a csapatkapitány, Wes Morgan is betaláljon, de a Leicester is köszönetet mondhat Ron-Robert Zielernek, aki a szünet előtt mutatott be bravúrt José Izquierdo lövése után.

A második félidő elején viszont már ő sem tudott mit tenni, amikor az eddigi négy mérkőzésen csak egy gólt szerző vendégek a kolumbiai Izquierdo remek egyéni akciója után szépítettek (2–1). Néhány perccel később az angol válogatott Jamie Vardy is betalált, de a játékvezető – jogosan – nem adta meg a gólt.

A Leicester fölényét kiválóan mutatja, hogy a 76. percben már 10:2 volt a szögletarány a javára. Az angolok mindent megtettek a harmadik gólért, de sem Jeffery Schlupp, sem pedig Demarai Gray (kétszer) nem talált a kapuba.

Az eredmény azonban már nem változott, így a Leicester City győzelmével biztosan továbbjutott a legjobb 16 közé az utolsó forduló eredményeitől függetlenül, míg a belgák búcsúztak a sorozattól.

BAJNOKOK LIGÁJA
5. FORDULÓ, G-CSOPORT
Leicester City–FC Bruges 2–1

Leicester, King Power Stadion. V: Buquet (francia)
Leicester: Zieler – D. Simpson, W. Morgan, Huth, Fuchs – Mahrez (Schlupp, 68.), Drinkwater, A. King, Albrighton – Vardy, Okazkai (Gray, 68.). Menedzser: Claudio Ranieri
FC Bruges: Butelle – Mechele, Poulain, Simons – Cools, Tomás Pina (Limbombe, 61.), Claudemir (Wesley, 84.), De Bock (Van Rhijn, 71.) – Vossen, Izquierdo – Vanaken. Vezetőedző: Michel Preud'homme
Gólszerző: Okazaki (5.), Mahrez (30. – 11-esből), ill. Izquierdo (56.)

KÖBENHAVN–PORTO

A koppenhágai mérkőzés első nagy helyzetére a 40. percig kellett várni, de Erik Johansson fejese néhány centivel kerülte el a kaput. A meccs a helyzetig sem volt unalmas, mindkét csapat többször került ellenfele kapuja elé, de az utolsó pillanatban vagy a védők, vagy a kapusok szóltak közbe. A Köbenhavn többet birtokolta ugyan a labdát, de ez helyzetekben nem mutatkozott meg.

Az 56. percben André Silva parádés szólója után lőtt kapura, Robin Olsen kapus nagyot védett. Silvának a 77. percben is volt egy veszélyes próbálkozása, de egy kicsit elméretezte az emelést. A második félidő nagyban hasonlított az elsőre. A hazaiak sokpasszos játékkal szövögették támadásaikat, míg a Porto leginkább kivárásra játszott. Mindkét csapat védelme kiválóan zárt az egész mérkőzésen, így nem született gól. 0–0

A Porto az utolsó fordulóban a már továbbjutó Leicester fogadja, míg a Köbenhavn a kieső FC Bruges vendége lesz.

FC Köbenhavn–Porto 0–0

Koppenhága, Telia Parken. V: Mazsics (szerb)
Köbenhavn: R. Olsen – Ankersen, M. Jörgensen, E. Johansson, Augustinsson – Falk (Kusk, 75.), Kvist, Delaney, Toutouh (Gregus, 75.) – Pavlovics, Verbic. Vezetőedző: Stale Solbakken
Porto: Casillas – M. Pereira, Felipe, Ivan Marcano, Alex Telles – Danilo Pereira – Jesús Corona (Silvestre Varela, 89.), Otavinho (Evandro, 84.), Óliver Torres – Diogo Jota, Andrés Silva. Vezetőedző: Nuno Espírito Santo