BL, G-csoport: megint nyert, közel a továbbjutáshoz a Leicester

2016.10.18. 22:41
Rijad Mahrez gólja döntött a Leicester javára (Fotó: Action Images)
Az angol bajnok Leicester City a harmadik mérkőzését is megnyerte a Bajnokok Ligája G-csoportjában, így egy lépésre került a sorozat nyolcaddöntőjétől. A Porto hátrányból győzte le az FC Bruges-t, s a Köbenhavnhoz hasonlóan négypontos.

LEICESTER CITY–KÖBENHAVN 1–0

A játéknapot csoportelsőként, kapott gól nélkül váró Leicester City előnye növelését tűzte ki célul a négypontos dán csapat elleni meccsén. Az első 40 percben nem úgy tűnt, hogy ezt sikerül megvalósítani, az angol bajnok nagyon körülményesen és kiszámíthatóan játszott, a Köbenhavnnak mindenre volt válasza.

A 40. percben aztán egy szép akció elég volt a gólhoz: Jamie Vardy bal oldalról beívelt labdáját Iszlam Szlimani fejelte a kapu elé, ahol Rijad Mahrez érkezett, és hat méterről a kapuba lőtt. 1–0

A második félidőben sokkal nyugodtabban játszott a Leicester, amely a 67. percben Christian Fuchs beadása után Szlimani révén növelhette volna előnyét, de Nicola Rizzoli asszisztense lest jelzett. A Köbenhavn a végére fáradni látszott, de Andreas Cornelius próbálkozása után Kasper Schmeichel hatalmas bravúrjára is szükség volt ahhoz, hogy a Leicester öt pontra növelje előnyét.

Az angol bajnok – a kedden pályára lépő 16 csapatból – egyedüliként továbbra is százszázalékos. Három BL-meccsen kilenc pontot szerzett, eggyel többet, mint a Premier League-ben nyolc találkozó után.

BAJNOKOK LIGÁJA
3. FORDULÓ
, G-CSOPORT
Leicester City (angol)–Köbenhavn (dán) 1–0 (Mahrez 40.)

FC BRUGES–PORTO 1–2

A meccset nulla ponttal, nulla szerzett és hét kapott góllal váró FC Bruges korán megszerezte a vezetést a BL-t rémesen kezdő Porto ellen, Jelle Vossen már a 12. percben betalált. 1–0

A Porto mindent megtett az egyenlítésért, kitámadt, a belga csapat pedig az ellentámadásokra épített. Nagyszerű meccs kerekedett ebből, a vendégek a 60. percben becserélt Jaszin Brahimi érkezése után váltak igazán veszélyessé. A 68. percben a mexikói Miguel Layún 25 méteres csodaszép lövésével egyenlített a Porto. 1–1

A portugál csapat a végjátékban André Silva tizenegyesből szerzett góljával fordított, így egy döntetlen és egy vereség után megszerezte az első győzelmét. 1–2

FC Bruges (belga)–Porto (portugál) 1–2 (Vossen 12., ill. Layún 68., André Silva 92. – 11-esből)