BL, G-csoport: Gulácsiék az El-ben, a Porto simán továbbment

2017.12.06. 22:38
A Besiktas nyerte meg a labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportját, míg a második helyen a Porto jutott tovább. Gulácsiék 2–1-re kikaptak a törököktől, és az Európa-ligában folytathatják.

Gulácsi Péter és a Lipcse az Európa-ligában folytathatja (Fotó: AFP)

A forduló előtti tényállás:

A Besiktas biztos továbbjutó, a Monaco biztos kieső.

A Porto továbbjut, ha…
– nyer
– ugyanannyi pontot szerez, mint a Leipzig
A Leipzig továbbjut, ha…
– több pontot szerez, mint a Porto

FC Porto (portugál)–Monaco (francia) 5–2

A Porto nagyon gyorsan lerendezte a legfontosabb kérdést. Már az első félidőben 3–0-s vezetésre tett szert, így a másik meccsen a Leipzignek semmi esélyt nem hagyott.

A Monaco becsületére váljon, hogy a második félidőben nem adta fel, kétszer is szépített. A végeredmény 5–2 lett.

RB Leipzig (német)–Besiktas (török) 1–2

Kassai Viktor vezette Gulácsi Péterék sorsdöntő(nek ígérkező) találkozóját. Álvaro Negredo 10. percben, büntetőből lőtt góljával a törökök megszerezték a vezetést, ráadásul mivel a Porto közben magabiztosan vezetett, a Lipcse lemondhatott a második helyről, tehát a BL kieséses szakaszáról.

Bár a második félidő hajrájában, ekkor már emberhátrányban Naby Keita egyenlített, Tiquinho újabb gólt szerzett az isztambuliaknak a legvégén, így a Besiktas ez a meccset is győzelemmel zárta.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 6. (UTOLSÓ) FORDULÓ
G-CSOPORT

RB Leipzig (német)–Besiktas (török) 1–2 (N. Keita 87., ill. Negredo 10. – 11-esből, Talisca 90.)
FC Porto (portugál)–Monaco (francia) 5–2 (Aboubakar 9., 33., Brahimi 45., Telles 65., Tiquinho 88., ill. Glik 61., Falcao 78.)