BL: emberhátrányban sem volt veszélyben a Zenit csoportköre

2014.08.26. 19:53
A Zenit egy félidőnyit emberhátrányban játszva, hazai pályán is legyőzte a Standard Liege-t a Bajnokok Ligája utolsó selejtezőkörében, és 3–0-s sikere után 4–0-s összesítéssel jutott fel a főtáblára.

Az első mérkőzésen kiharcolt 1–0-s előnye ellenére a Zenit kezdett aktívabban és jobban a szentpétervári mérkőzésen, az első tíz perc legnagyobb lehetősége Oleg Satov, illetve Danny előtt adódott, előbbi lövését Kavasima Eidzsi kapus védte, míg utóbbiét blokkolták. A Standard fél órán át bírta a nyomást, a 30. percben Domenico Criscito beadásába a japán kapus rosszul ért bele, az ötösön a legmagasabbra ugró José Rondón fejesére így a gólvonalon álló Jelle Van Damme-nak sem volt ellenszere.

A belga csapatnak jó esélyt adhatott volna, hogy a gól után Viktor Fajzulin két buta szabálytalanságot is elkövetett, ám a Liege a jogos piros lap után sem volt képes átvenni az irányítást. Sőt, a második félidőre is a Zenit jött ki úgy, ahogy a vendégeknek kellett volna, és Hulk előbb tizenegyesből, majd egy ajándékba kapott labdával szólóból talált be három percen belül – s ezzel végleg el is dőlt a továbbjutás kérdése.

A szentpéterváriak olykor tíz emberrel is cicáztak az ellenféllel – ráadásul Faty piros lapja miatt a létszám kiegyenlítődött az utolsó percekre –, ami pozitívum lehet André Villas-Boas edző számára, ugyanakkor feleslegesen begyűjtött sárga lapjaikból okulniuk kell a folytatásra.

BAJNOKOK LIGÁJA, RÁJÁTSZÁS
KEDDI VISSZAVÁGÓK

Zenit (orosz)–Standard Liege (belga) 3–0 (Rondón 30., Hulk 54., 58. – az elsőt 11-esből)
Kiállítva: Fajzulin (44.), ill. Faty (89.)
Továbbjutott: a Zenit, 4–0-s összesítéssel

A további mérkőzésekről 20.45 órától élő eredménykövetést talál itt!