BL, C-csoport: mesterhármas a Barcában – de nem az MSN-től!

2016.12.06. 22:36
Paco Alcácer köszönti a Camp Nou kedd esti hősét, Arda Turant (Fotó: Action Images)
Arda Turan mesterhármasára alapozva a Barcelona 4–0-ra legyőzte a Mönchengladbachot, míg a Manchester City és a Celtic 1–1-re végzett a labdarúgó Bajnokok Ligája C-csoportjának keddi, utolsó játéknapján. A Barca és a City már korábban továbbjutott, és a Gladbach El-beli folytatása is biztos volt.

A barcelonai mérkőzés hőse Arda Turan volt, aki az első félidőben adott egy gólpasszt a munka oroszlánrészét elvégző Lionel Messinek, majd a fordulás után nem egészen húsz perc alatt mesterhármast ért el. A török az első gólját fejelte, a következő kettőt lőtte.

S bár a Barcelona meglehetősen kísérleti csapattal állt fel – sem Neymar, sem Luis Suárez nem játszott –, ez nem akadályozta meg az örömfutballban. Jól jellemzi a katalánok fölényét, hogy az első félidőben nem hivatalos BL-rekordot állítottak fel: a Barca-játékosok 583-at passzolták – ennyit a szünetig soha egyetlen BL-meccsen sem jegyeztek fel egy csapattól az ilyen típusú adatok gyűjtésének kezdete (2003–2004) óta.

Tuncay Sanli (2004) és Burak Yilmaz (2012) után Arda a harmadik török játékos, aki mesterhármast ér el a BL-ben. A Barcában öten előzik meg a triplázás harcmezején (Messi, Neymar, Eto'o, Ronaldinho, Rivaldo).

<

BAJNOKOK LIGÁJA
6. FORDULÓ, C-CSOPORT
BARCELONA (spanyol)–MÖNCHENGLADBACH (német) 4–0 (1–0)
Barcelona. V:
Karaszjov (orosz)
Gólszerző: Messi (16.), Arda Turan (50., 53., 67.)

A Celtic ragaszkodott a hagyományokhoz: a Manchester City elleni megelőző meccsén története leggyorsabb BL-gólját szerezte (2:23 perc) – nosza, a 20. évében járó Patrick Roberts révén, akit éppen a City adott kölcsön a skót csapatnak, ma megszerezte a második leggyorsabbat (3:51).

Kelechi Iheanacho gyorsan egyenlített – aztán a nagy nekibuzdulást követően újabb találat nem született, a Celtic, ha ki is esett, becsülendő pontszerzéssel fejezte be idei BL-szereplését.

MANCHESTER CITY (angol)–CELTIC (skót) 1–1 (1–1)