BL, C-csoport: hiába vezetett a Porto, simán nyert a Man. City

D. Á.D. Á.
2020.10.21. 23:00
Gündogan nagyszerű szabadrúgásgóllal juttatta előnyhöz a Man. Cityt (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája C-csoportjának 1. fordulójában a Manchester City hátrányból felállva 3–1-re nyert a Porto ellen. A másik mérkőzésen az Olympiakosz Pireusz 1–0-ra legyőzte a Marseille-t.

MANCHESTER CITY–PORTO 3–1

A Porto jól kezdte a mérkőzést, a 14. percben Luis Díaz fantasztikus szólója után a portugál csapat megszerezte a vezetést (0–1). Az előny nem tartott sokáig, csupán hét perccel később a hazaiak tizenegyeshez jutottak, amelyet Sergio Agüero kis híján kihagyott, de a kapus kezéről bepattant a labda.

Az első félidőben tartotta az ikszet a Porto, a fordulás után azonban magához vette a kezdeményezést Pep Guardiola csapata. A 64. percben Ilkay Gündogan szabadrúgásával már a Citynél volt az előny, ezt nem sokkal később Ferran Torres duplázta meg. A City hozta a kötelezőt, és 3–1-re győzedelmeskedett.

OLYMPIAKOSZ–MARSEILLE 1–0

A C-csoport másik mérkőzésén az Olympiakosz hívei már elkönyvelték a döntetlent a Marseille ellen, amikor a hosszabbításban Koka megszerezte a győztes gólt, így a görögök ünnepelhettek a lefújás után.