Hulk elképesztően nagy gólt lőtt, de kiesett a Zenit

2014.03.19. 20:40
Hulkot nem tudták megállítani a németek, nagy gólt lőtt (Fotók: Action Images)
A Zenit Hulk hatalmas góljával már a 16. percben megszerezte a vezetést, és 2–1-re győzni is tudott Dortmundban a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján. A párharcot ennek ellenére a német csapat nyerte meg 5–4-es összesítéssel.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Borussia Dortmund (német)–Zenit (orosz) 1–2

Dortmund, Signal Iduna Park. Vezette: Undiano Mallenco (spanyol)
DORTMUND: Weidenfeller – Piszczek, Papasztathopulosz, Hummels, Schmelzer (Durm, 77.) – Kehl, Sahin – Aubameyang, Mhitarjan (Jojics, 69.), Grosskreutz – Lewandowski. Vezetőedző: Jürgen Klopp
ZENIT: Malafejev – Anjukov, Hubocan, Lombaerts (Neto, 45.), Criscito – Witsel, Fajzulin (Szmolnyikov, 84.) – Hulk, Satov, Danny – Kerzsakov (Rondón, 62.). Megbízott vezetőedző: Szergej Szemak
G: Kehl (38.), ill. Hulk (16.), Rondón (73.)
Továbbjutott: a Dortmund, 5–4-es összesítéssel

A Borussia Dortmund a BL-nyolcaddöntő első meccsén 4–2-es szentpétervári győzelmével lezárt egy korszakot a Zenit életében, hiszen az orosz klubnál azóta elköszöntek a csapatot 2009 óta irányító két orosz bajnoki címet és egy alkalommal Orosz Kupát is nyerő olasz vezetőedzőtől, Luciano Spallettitől. A mai meccsen az olasz korábbi segítője, Szergej Szemak irányította a csapatot, míg a lelátón vélhetően ott ült már a leendő főnök, a portugál André-Villas Boas is.

A Zenit így a mai németországi visszavágón már tét nélkül, felszabadultan futballozhatott, hiszen a továbbjutás tulajdonképpen már az első meccsen eldőlt.

És a teher nélkül játszó Zenit kimondottan jól kezdett. A meccs első helyzetét ugyan a dortmundi Pierre-Emerick Aubameyang hagyta ki (öt méterről fejelt a kapu mellé), ezt követően azonban előbb a vendégek belga középpályásának, Axel Witselnek volt egy lövése, majd a Zenit brazilja, Hulk lőtt elképesztően nagy gólt.

Malafejev bravúrja Grosskreutz lövésénél

A csatár faképnél hagyott két védőt, és 25 méterről elemi erejű bombát küldött kapura, labdája a léc alá vágódott, a kissé kint álló Roman Weidenfeller hiába vetődött. Hulk hatalmas találatával a 16. percben vezetett a Zenit, ez volt a támadó negyedik találata a BL csoportkörében ebben a szezonban (emellett egy gólt a selejtezőben is szerzett). 0–1

Lassan ébredezni kezdett a Dortmund, és nem sokon múlt, hogy a németek egy hasonlóan nagy góllal egyenlítsenek: Kevin Grosskreutz 22 méterről csavart a kapura, Vjacseszlav Malafejev a levegőben úszva óriást védett.

A hazaiak enyhe mezőnyfölénye még a szünetig góllá érett, a 38. percben Marcel Schmelzer bal oldali beadását Sebastian Kehl hét méterről a földre fejelte, onnan pedig a kapuba pattant a labda, Malafejev csak beleütni tudott, hárítani nem. 1–1

Ezzel egy félidő után 1–1-re állt a meccs, a párharcban pedig 5–3-ra vezetett a Dortmund. A játékrész krónikájához hozzátartozik, hogy Robert Lewandowski sárga lapot kapott, ami miatt a negyeddöntő első párharcát ki kell hagynia eltiltás miatt.

Hulk gólja

Kehl egyenlített

A második félidőben sokáig semmi érdemeleges nem történt. A Dortmund többet birtokolta a labdát, a Zenit pedig már közel sem tűnt annyira lendületesnek, mint a találkozó elején. Ennek ellenére a vendégek szereztek újabb gólt, Domenico Criscito beadását a csereként beálló venezuelai Salomón Rondón csukafejessel küldte a kapuba. 1–2

A játék képe az újabb találat ellenére nem sokat változott, a Dortmund igyekezett eldugni a labdát a vendégek elől, de a támadásokat már nem különösebben erőltették a hazaiak. A Zenitnek hiába volt még lehetősége a kontrára, újabb gólt már nem szerzett. A 90. percben még egy véres jelenetet is láthatott a közönség, amikor Lewandowski térde eltalálta az eleső Tomas Hubocan fejét, akinek fel is szakadt a fejbőre.

Az orosz gárda 2–1-re győzött, a párharcot 5–4-re mégis a Dortmund nyerte meg.

A TALÁLKOZÓ ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT ITT OLVASHATJA!

Borussia Dortmund–Zenit 1–2