C. Ronaldo duplán örülhet, a Real Madrid fordított Münchenben

2017.04.12. 20:43
Cristiano Ronaldo (középen) kétszer ünnepelhetett gólt, a Real Madrid fordított a Bayern München vendégeként (Fotó: AFP)
A Real Madrid labdarúgócsapata a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében Cristiano Ronaldo duplájának köszönhetően szünet után fordított, és 2–1-re nyert a Bayern München otthonában. Ronaldo az európai futballtörténelemben elsőként szerezte meg 100. kontinentális kupagólját. A Bayern az első félidőben Arturo Vidal góljával szerzett vezetést, ám a középpályás kihagyott egy tizenegyest, a Real pedig előbb egyenlített, majd Javi Martínez kiállítása után a győztes gólt is megszerezte.

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
BAYERN MÜNCHEN (német)–REAL MADRID (spanyol) 1–2 (1–0)
München,
Allianz Arena. Vezette: Nicola Rizzoli (olasz)
BAYERN: Neuer – Lahm, Javi Martínez, J. Boateng, Alaba – Xabi Alonso (Bernat, 64.), Arturo Vidal – Robben, Thiago, Ribéry (Douglas Costa, 66.) – Th. Müller (Coman, 81.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
REAL MADRID: K. Navas – Carvajal, Nacho, S. Ramos, Marcelo – Modric (Kovacic, 91.), Casemiro, Kroos – Bale (Asensio, 59.), Benzema (James Rodríguez, 83.), C. Ronaldo. Vezetőedző: Zinédine Zidane
Gólszerző: Arturo Vidal (25.), ill. C. Ronaldo (47., 77.)
Kiállítva: Javi Martínez (60.)

Robert Lewandowski nem tudta vállalni a játékot a hazaiaknál, de a Bayern a lengyel gólvágó nélkül is odaszegezte a mérkőzés elején a Realt a tizenhatosához. Az első nagy helyzet ezzel együtt a másik oldalon adódott, Karim Benzema fejesét Manuel Neuer a léc segítségével hárította.

A 25. percben Franck Ribéry bődületes erejű lövését Gareth Bale fejjel blokkolta, az ezt követő szögletnél viszont senki sem állta útját Arturo Vidalnak, aki nagy erővel fejelt a léc alá, Keylor Navas csak beleérni tudott a labdába. 1–0

A chilei még nagyobb hőssé válhatott volna, de előbb újabb fejese elkerülte a kaput, majd – ami még jobban fájhatott neki és a müncheni közönségnek –, tizenegyesből lőtt a léc fölé. Persze lehet, hogy egyszerűen csak sportszerű akart lenni, mivel a büntető nem volt jogos, Dani Carvajal a vállával állta útját Ribéry lövésének, nem a kezével.

A madridiak ennek fényében örülhettek, hogy csak egygólos hátrányban voltak a szünetben, a fordulás után azonban a kezükbe vették a sorsuk irányítását. Már a 47. percben egyenlítettek, mégpedig igen szép találattal: Carvajal élesen középre lőtt labdáját Cristiano Ronaldo kapásból továbbította a hosszú alsóba. 1–1

A mérkőzés első órájában mindkét oldalon három spanyol volt a pályán, a 60. percben azonban ezen a téren (is) a Real Madrid került fölénybe, hiszen Javi Martínez rövid időn belül begyűjtötte második sárga lapját is.

A vendégek emberelőnyben játszva teljesen átvették az irányítást, és ha nincs Neuer, akkor talán már ezen az estén eldöntötték volna a továbbjutást. A német kapus több bravúros védést is bemutatott, a 77. percben viszont már ő is tehetetlen volt, Ronaldo ekkor a csereként beállt Marco Asensio beadását váltotta gólra, méghozzá talppal. Ez volt a portugál századik európai kupagólja! Ő az első, aki elérte ezt a mérföldkövet. 1–2

A hosszabbításban Sergio Ramos még megszerezte szokásos fejes gólját, amelyet azonban les miatt nem adott meg a játékvezető. A Bayern így sem tudta elkerülni idénybeli első hazai vereségét, fel van adva a lecke Carlo Ancelotti legénységének a jövő keddi visszavágó előtt.