A Bayern szép játékkal ötöt vágott a Plzennek

2013.10.23. 20:40
A kép csalóka: Robbenék nem kerültek a padlóra (Fotók: Reuters)
A labdarúgó Bajnokok Ligája D-csoportjában a 3. fordulóban a Bayern München hazai pályán 5–0-ra győzött a cseh Viktoria Plzen ellen. A bajoroknál Franck Ribéry duplázott, David Alaba, Bastian Schweinsteiger és Mario Götze pedig egy-egy alkalommal talált be.

BAYERN–PLZEN

A Bayern München címvédőhöz méltó futballal rukkolt ki a 3. fordulóban a cseh Viktoria Plzen ellen. A vendégeknek egy szavuk sem lehetett volna, ha a bajorok öt-tíz perc után már gólokkal vezet. A szlovák Matus Kozácik kapusnak viszont volt hozzá egy-két szava, s elképesztő védésekkel tartotta életben a csapatát.

Kozácik egészen a 25. percig tudta tartani a lelket együttesében, akkor viszont Franck Ribéry büntetőből eredményes volt, amit Arjen Robben harcolt ki. 1–0

Szép gólokat szerzett a Bayern – Kozácik  nagy bánatára
Szép gólokat szerzett a Bayern – Kozácik nagy bánatára

A folytatásban a 29 éves kapus rendre elképesztő bravúrokkal bosszantotta Mario Mandzukicékat, ennek ellenére a 37. percben ismét zörrent a hálója. Bastian Schweinsteiger lágy emelését Mandzukic fejjel lekészítette David Alabának, aki egy kis tologatás után jobbal kilőtte a jobb alsó sarkot. 2–0

A második félidő elején a Bayern inkább a labda megtartására koncentrált, a játékrész első felében nem jöttek futószalagon a helyzetek, mint azt az elsőben megszokhattuk. A gólok azért így sem maradtak el: a 61. percben Ribéry gyönyörű egyéni megmozdulást követően elegánsan emelt a kapuba (3–0). Majd nem sokkal később az akkor csupán pár másodperce pályán lévő Mario Götze centerezett Bastian Schweinsteigerhez, aki fordulásból szép gólt szerzett. 4–0

A ráadásban még Götze érezte úgy, hogy ez kiváló alkalom megszerezni első bayernes gólját tétmérkőzésen, s szépen léc alá vágta Robben mesteri passzát – beállítva az 5–0-s végeredményt.

A Plzen nem sokat tudott felmutatni, a 90 perc alatt egyszer sem próbálkozott kapura lövéssel, a bajorok ez idő alatt viszont 34 alkalommal kísérleteztek. A cseheknek pozitívum lehet Kovácik játéka, aki több nagy védést is bemutatott – némileg meglepően a hajrában pedig időhúzásért sárga lapot szedett össze 0–4-nél...

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A csoport másik mérkőzésén a Manchester City 2–1-re nyert a CSZKA Moszkva vendégekét!