Ospina remekelt, az Arsenal megúszta 5–1-gyel Münchenben

2017.02.15. 20:37
A Bayern nem ijedt meg az Arsenal egyenlítő gólja után, a második félidőben talán a párharcot is eldöntötte (Fotó: AFP)
A Bayern München hazai pályán 5–1-re nyert az Arsenal ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A vendégek legjobbja kapusuk, David Ospina volt, ami sokat elmond a játék képéről.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
BAYERN MÜNCHEN (német)–ARSENAL (angol) 5–1 (1–1)
München,
70 000 néző. Vezette: Mazsics (szerb)
BAYERN: Neuer – Lahm, Javi Martínez, Hummels, Alaba – Xabi Alonso, Vidal – Robben (Rafinha 88.), Thiago Alcántara, Douglas Costa (Kimmich, 84.) – Lewandowski (Th. Müller, 86.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
ARSENAL: Ospina – Bellerín, Mustafi, Koscielny (Gabriel, 49.), Gibbs – Coquelin (Giroud, 77.), Özil, G. Xhaka – Iwobi (Walcott, 66.), A. Sánchez, Oxlade-Chamberlain. Menedzser: Arsene Wenger
Gólszerző: Robben (11.), Lewandowski (53.), Thiago Alcántara (56., 63.), Th. Müller (88.), ill. A. Sánchez (30.)
A visszavágót március 7-én játsszák.

Az első bő húsz percben az Arsenal jóformán csak nyomozta a labdát, és ha meg is találta, szinte azonnal elveszítette. A Bayern ezalatt folyamatosan nyomás alatt tartotta a vendégek kapuját, és már a 11. percben megszerezte a vezetést: Arjen Robben tolta befelé a jobb oldalról a labdát, majd mintegy 23 méterről ballal pazarul lőtt a hosszú felsőbe. A holland szélső először lőtt ilyen gólt pályafutása során – 2017. február 15-én. 1–0

Az első valamirevaló lehetőség a félidő felénél adódott az Arsenal előtt, amikor az előretörő Alexis Sánchezt a tizenhatos előtt tudta csak megállítani Mats Hummels, szabálytalanul. Mesut Özil kellemetlen szabadrúgása kicsit meglepte Manuel Neuert, de a kipattanóra nem érkezett Arsenal-játékos.

AZ ELSŐ FÉLIDŐBEN MÉG MENT AZ ARSENALNAK LABDA NÉLKÜL
Az Arsenal az első félidőben csak 21.2 százalékban birtokolta a labdát, ám öt kapura lövése volt, míg a Bayernnak csak három.

A 29. percben tizenegyeshez juttatta a londoniakat Robert Lewandowski, aki nagyot rúgott a labdát előle elpöckölő Laurent Koscielnybe. A büntetőt Sánchez rúgta, mégpedig pocsékul, majd a Neuerról kipattanó labdát még rosszabbul találta el, de harmadjára már a hosszú alsóba lőtt. Ez volt Alexis Sánchez 12. gólja a BL-ben, ezzel Arturo Vidalt (11) lehagyva már egyedül ő a legeredményesebb chilei a sorozat történetében. 1–1

Az első félidő hajrájában Neuernek kellett több védést is bemutatnia, de a még hidegebb zuhanyt megúszták a müncheniek.

BL-REKORD
A Bayern sorozatban a 16. hazai meccsét nyerte meg a BL-ben, ami rekord.

A második játékrész elején Lewandowski gyorsan jóvá tette a tizenegyesnél elkövetett hibáját. Előbb mintaszerűen fejelt a bal alsó sarokba Philipp Lahm jobb oldali beadása után (2–1), majd laza mozdulattal a lábai között adott gólpasszt a háta mögött álló Thiago Alcántarának. 3–1

Padlóra került az Arsenal, de a Bayern ott is tovább „püfölte”. David Ospina óriási bravúrral védte Javi Martínez fejesét, de ezzel csak elodázni tudta a negyedik müncheni gólt, amelyet a következő szöglet után lőtt Thiago. 4–1

Thiago duplázott Münchenben

Nagy bajban volt az Arsenal, hiszen a második félidő felénél sem jártak még ekkor a felek, de Ospina védéseinek köszönhetően megúszták öt kapott góllal. Öttel, merthogy a 88. percben még a csereként beálló Thomas Müller is betalált, így a Bayern négygólos előnnyel utazhat Londonba három szűk hét múlva. 5–1