BL: ha továbbjut, máltai csapattal találkozik a Ferencváros

B. A.B. A.
2019.07.16. 22:05
Az északmacedón gárda nem tudta érvényesíteni a papírformát (Fotó: kfshkendija.com)
Óriási meglepetéssel kezdődött a Bajnokok Ligája első selejtezőkörének visszavágós szakasza: a második mérkőzést egygólos hátrányból kezdő Nomme Kalju 2–1-re legyőzte az északmacedón Shkëndiját, így idegenben szerzett több góllal továbblépett a párharcból. A későbbi meccsek során eldőlt, hogy ha a Ferencváros továbbjut a Ludogorec ellen, a máltai Valletta FC lesz az ellenfele a következő fordulóban.

Az észt bajnok ellenfele a következő körben az FK Sarajevo–Celtic párharc továbbjutója lesz, míg a Shkëndija az Európa-ligában folytatja az F91 Dudelange–Valletta FC vesztese ellen.

Nem tudott nyerni a Dudelange (Fotó: f91.lu)

A Sheriff Tiraspol pazarul kezdett a Szaburtalo Tbiliszi otthonában, a hazai pályán összeszedett háromgólos hátrányt 11 perc alatt eltüntette a moldovai együttes – az első gólt a Puskás Akadémiától szerződtetett Liridon Latifi jegyezte –, ám a második félidőben beszedett találatra már nem volt válasz, sőt, a 73. percben emberhátrányba került a vendégcsapat, s ez végleg megpecsételte a sorsát.

Az első mérkőzésen kétgólos előnyt leadó Dudelange nem tudta legyőzni a Vallettát, s mivel a máltai gárda csak egy gólt kapott hazai pályán, ő találkozik a Ferencváros–Ludogorec párharc továbbjutójával, míg a luxemburgi bajnok a Shkëndija ellen folytatja az Európa-ligában.

BAJNOKOK LIGÁJA
SELEJTEZŐ, 1. KÖR, VISSZAVÁGÓ
Shkëndija(északmacedón)–Nomme Kalju(észt) 1–2
(Ibraimi 62. – 11-esből, ill. Ugge 6., Liliu 91.)
Továbbjutott: a Nomme Kalju, 2–2-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.
Szaburtalo Tbiliszi(grúz)–Sheriff Tiraspol(moldovai) 1–3 (Rolovics 59., ill.Latifi 3., Margvelasvili 8. – öngól, Tambe 11.)
Továbbjutott: a Szaburtalo Tbiliszi, 4–3-as összesítéssel.
Valletta FC(máltai)–F91 Dudelange(luxemburgi) 1–1 (Fontanella 35., ill. Pokar 59.)
Továbbjutott: a Valletta, 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.
HB Tórshavn(feröeri)–HJK(finn) 2–2 (Pingel 17., Andersen 56., ill. Riski 60., 77.)
Továbbjutott: a HJK, 5–2-es összesítéssel.
Crvena zvezda(szerb)–Suduva Marijampole(litván) 2–1 (Boakye 4., Marin 29., ill. Topcagic 96.)
Továbbjutott: a Crvena zvezda, 2–1-es összesítéssel.
Feronikeli(koszovói)–The New Saints(walesi) 0–1