Benzema, Kaká és C. Ronaldo eljátszadozott az Ajaxszal

2011.09.27. 22:42
Az Ajax ugyan bátran kezdett a Real Madrid otthonában, és 0–0-nál kidolgozott néhány helyzetet, a hazai gárda a klasszisai néhány pazar összjátékának és pontos lövésének köszönhetően 3–0-ra legyőzte a holland bajnokot. A Real ezzel két meccs után hat ponttal vezeti a BL D-csoportjának küzdelmeit, megelőzve a Dinamo Zagreb legyőzése után négypontos Lyont.

Kaká (balra), Benzema és C. Ronaldo néhány remek húzása elég volt az Ajax elleni győzelemhez (Fotó: Reuters)

Az alkalmazást bemutató galéria
megtekintéséhez    kattintson a képre!
Az alkalmazást bemutató galéria megtekintéséhez kattintson a képre!

Karim Benzema Cristiano Ronaldónak, a portugál klasszis Kakának, a brazil pedig Benzemának adott gólpasszt a Real Madrid Ajax elleni BL-mérkőzésén, és valóban ilyen egyszerű is volt a meccs a spanyol fővárosi klub számára. A Real két találkozó után hat ponttal áll, és természetesen vezeti csoportját.

A meccs elején a Real és a bátran kezdő Ajax is hagyott ki helyzeteket, a legnagyobbat Benzema puskázta el, 11 méterről lőtt laposan mellé.

A 25. percben aztán egy gyors Real Madrid-kontra meghozta a hazaiaknak a vezetést: a felezőtől induló rohanós akció során Kaká Özilhez, Özil a jobb szélre kifutó Benzemához passzolt, a francia csatár pedig laposan középre lőtt, és az érkező Cristiano Ronaldo tíz méterről a kapu jobb oldalába bombázott. 1–0

A félidő hajrájában Kaká befejezőként remekelt: az Ajax térfelének közepén érkezve átvette Cristiano Ronaldo bal oldali passzát, majd középről, 18 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. Kenneth Vermeer, akinek az első gólnál ideje sem volt reagálni, ezúttal megpróbált hárítani, de hiába nyújtózkodott, 2007 aranylabdása, nagyon jól helyezett. 2–0

A szünetben kényelmesen vezetett a Real, és nem tűnt úgy, hogy nincs veszélyben a győzelme. Az Ajax egyetlen esélye a gyors gól lett volna a második félidő elején, de a hollandok nem rúgták, hanem kapták azt a gólt...

SIMA LYONI DIADAL

Az első fordulóban a Real Madridtól hazai pályán emberelőnyben 1–0-ra kikapó Dinamo Zagreb a Lyonhoz látogatott, és a várakozásoknak megfelelően nem volt esélye a francia együttes megszorongatására. A hatalmas mezőnyfölényben játszó Lyon Bafetimbi Gomis 23. percben szerzett góljával szerzett vezetést: a csatár 20 méterről remekül emelte át a kapujából kifutó Ivan Kelavát (1–0). A 42. percben Bakary Koné Clément Grenier szöglete után a kapu torkához érkezve zavartalanul passzolhatott két méterről a kapuba (2–0). A második félidőben a Lyon megőrizte előnyét, nem változott az állás.

A Real Madridban Kaká hosszú idő után először egymás után két mérkőzésen került be a kezdőcsapatba, s mezőnyjátéka után góljával is meghálálta a bizalmat. Két év után az első gólját szerezte a BL-ben, akcióból legutóbb négy éve volt eredményes. A fordulás után pedig ismét előkészítőként jeleskedett. A Xabi Alonso hosszú átadásával induló akció végén Álvaro Arbeloától kapott labdát, amelyet Benzemához továbbított, s a francia hét méterről az akcióhoz méltó befejezést választott, a kapu közepébe lőtt. 3–0

A gól után a Real átengedte a területet az Ajaxnak, de a hollandok hiába tartották a labdát, nagy helyzetet nem tudtak kialakítani, akárcsak az első félidőben, távolról célozták meg Iker Casillas kapuját. A fehér mezes spanyolok meg akkor alakítottak ki helyzetet kontrából, amikor csak akartak, a 66. percben Kaká „szórakozott el" egy helyzetet, 14 méterről mellé helyezett.

A hajrában ellaposodó meccs végén Casillas megőrizte koncentrációját, Jan Vertonghen pazar ötméteres fejesét hatalmas bravúrral hárította.

A Realnál a meccs végén a nyáron érkező török válogatott középpályás, Hamit Altintop is pályára lépett, Mesut Özilt váltotta.

REAL MADRID–AJAX 3–0

OLYMPIQUE LYON–DINAMO ZAGREB 2–0