Evra ráijesztett a Bayernre, három gól volt a válasz

2014.04.09. 20:40
Rooney és Dante szó szerinti fejpárbaja (Fotó: Reuters)
A címvédő Bayern München 3–1-re nyert hazai pályán a Manchester United ellen a Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágóján, így 4–2-es összesítéssel bejutott az elődöntőbe.

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
BAYERN MÜNCHEN (német)–MANCHESTER UNITED (angol) 3–1
München, 67 000 néző. V: Eriksson (svéd)
BAYERN:
Neuer – Lahm, J. Boateng, Dante, Alaba – Kroos – Robben, Götze (Rafinha, 65.), Th. Müller (C. Pizarro, 84.), Ribéry – Mandzukic. Vezetőedző: Josep Guardiola
MU:
De Gea – Jones, Smalling, Vidics, Evra – D. Fletcher (Hernández, 74.), Carrick – Valencia, Rooney, Kagava – Welbeck (Januzaj, 81.). Menedzser: David Moyes
Gólszerző:
Mandzukic (59.), Th. Müller (68.), Robben (76.), ill. Evra (57.)
Továbbjutott:
a Bayern München, 4–2-es összesítéssel

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

1. FÉLIDŐ
A müncheniek rögtön a kapujukhoz szögezték ellenfelüket, ám hiába volt szinte folyamatosan náluk a labda, ezt nem tudták gólra váltani. Az első tíz perc után valamennyire sikerült kiszabadulnia a nyomás alól a Unitednak, ezzel együtt játékosai továbbra is ritka vendégnek számítottak a Bayern térfelén.

A hazaiaknak persze hátul is résen kellett lenniük, hiszen a mérkőzést beinjekciózva vállaló Wayne Rooney egy ízben viszonylag üresen kapott labdát a müncheni tizenhatoson belül, majd Antonio Valencia egy lesgóllal ijesztett rá valamelyest a bajorokra.

A játékrész második felében egy blokkolt Robben-lehetőséget leszámítva nem alakult ki nagy helyzet David de Gea kapuja előtt, a Bayern fölényét azonban a lövések száma tökéletesen érzékelteti: 13–1.

2. FÉLIDŐ
A szünet után valamelyest kezdeményezőbbé vált a Manchester, az 57. percben pedig Patrice Evra ritkán látható bombagóljával megszerezte a vezetést! 0–1

A döbbenetet két perc múlva öröm váltotta az Allianz Arenában, Franck Ribéry beadása után ugyanis Mario Mandzukic – éppen Evrát megelőzve – a bal alsó sarokba fejelt. 1–1

A vendégvédők ezt követően sem álltak a helyzet magaslatán, ami eldöntötte a továbbjutást, hiszen egy tízperces periódusban újabb két gólt szerzett a Bayern. A 68. percben Thomas Müller talált be közelről az elcsúszó Nemanja Vidics mellett Arjen Robben lapos beadásából (2–1), majd a 76. percben már maga a holland szélső volt a befejező ember egy megpattanó lövéssel. 3–1

David Moyes kétségbeesett próbálkozásként még pályára küldte Adnan Januzajt, de a fiatalember és a többi United-játékos sem tudott csodát tenni a záró negyedórában, így a papírforma végül is érvényesült, 4–2-es összesítéssel a Bayern München jutott a legjobb négy közé.

Az elődöntő sorsolását pénteken tartják Nyonban.