Az Arsenal hármat lőtt Megyerinek, a Schalke ikszelt

2012.10.03. 22:50
Ramsey parádés gólt szerzett (Fotó: Reuters)
A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában az Arsenal odahaza 3–1-re legyőzte az Olympiakoszt. A görög csapat kapuját Megyeri Balázs védte. A B-csoport másik meccsén a Schalke odahaza 2–2-re végzett a Montpellier-vel.

ARSENAL–OLYMPIAKOSZ

Eseménytelenül kezdődött a mérkőzés, amelyet szakadó eső tarkított. A néhány ezres Olympiakosz-szurkolótábor azonban láthatóan élvezte a találkozót, amelyen a görög együttes magyar kapusa, Megyeri Balázs kezdőként lépett pályára.

A 12. percben Santi Cazorla, az Arsenal középpályása kapura bombázott egy szabadrúgást, Megyeri a léc fölé tolta a labdát. Ezután Alex Oxlade-Chamberlain borzalmas passzára hördült fel a közönség, majd Jannisz Maniatisz beadását Paulo Machado vágta fölé közvetlen közelről.

A 42. percben megszerezte a vezetést az Arsenal: Lukas Podolski passzolt középre, Mikel Arteta nem tudott mihez kezdeni a labdával, elpattant tőle, így lett jó azonban Gervinhónak, aki 20 méterről középről a jobb alsóba helyezett Megyeri mellett. 1–0

Három perccel később jött a hideg zuhany, egyenlített az Olympiakosz: Leandro Geco bal oldali beadását Kosztasz Mitroglu fejelte Vito Mannone hálójába, két Arsenal-védő között, így a félidőben egy egyes döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok. 1–1

A fordulás után ismét magához ragadta a kezdeményezést az Arsenal, és meg is szerezte a vezetést: Gervinho beadási kísérletét blokkolták a vendégek, a labda visszapattant az elefántcsontparti támadó elé, aki Podolskihoz passzolt, a német csatár pedig hét méterről Megyeri lába között a hálóba lőtt. 2–1

Megyeri Balázs kapuját háromszor
 vette be az Arsenal (Fotó: Reuters)
Megyeri Balázs kapuját háromszor vette be az Arsenal (Fotó: Reuters)

A slusszpoén a végére maradt, a csereként beálló Aaron Ramsey remek kiugratást kapott Olivier Giroud-tól fejjel, majd remek átvétel után 11 méterről zseniálisan emelt Megyeri fölött a bal alsóba, beállítva a végeredményt. 3–1

SCHALKE–MONTPELLIER

A Montpellier a kezdeti tapogatózás után egy zseniális egyéni teljesítménynek köszönhetően szerzett vezetést a Schalke otthonában: Rémy Cabella lekészítése után Karim Ait Fana 16 méterről remekül tekert a hazaiak hálójába. 0–1

A franciák vezető találata után meddő mezőnyfölénybe került a Schalke, aminek a 26. percben meg is lett az eredménye, hiszen a gelsenkircheniek egyenlítettek. Klaas-Jan Huntelaar indította Julian Draxlert, a 19 éves középpályás pedig köszönte szépen, bevágta a labdát a hálóba, ezzel ő lett minden idők legfiatalabb német BL-gólszerzője. 1–1

Ezután Younes Belhanda két gyönyörű csel után kapura tűzte a labdát 16 méterről, ám fölé lőtt, majd a hazaiak nagy helyzete is kimaradt, ugyanis Kirjakosz Papadopulosz egy szöglet után hét méterről fölé fejelt, így a szünetben 1–1 állt az eredményjelzőn.

A második félidőt rosszul kezdte a Montpellier, Garry Bocaly szabálytalankodott Julian Draxlerrel szemben, ezért kiállították, a hazaiak pedig büntetőt kaptak – a fiatal középpályást pedig le kellett cserélni, mivel megsérült. A megítélt 11-est Huntelaar értékesítette, így átvette a vezetést a Schalke. 2–1

A többet támadó hazaiak a hajrában nagy ziccert rontottak, Huntelaar egy az egyben vehette át a labdát a kapussal szemben, ám csúnyán mellé lőtt. A kihagyott helyzet megbosszulta magát, a vendégek a 90. percben a semmiből egyenlítettek: Souleymane Camara a tizenhatos előteréből helyezett Lars Unnerstall hálójába. 2–2