Az APOEL a Portót is meglepte, Husztiék is ikszeltek

2011.10.19. 22:54
Döntetlennel ért véget a Sahtar és a Zenit harca (Fotó: Reuters)
A ciprusi APOEL továbbra is nagyszerű formában van: ezúttal a Porto otthonában játszott 1–1-es döntetlent a Bajnokok Ligája G-csoportjának harmadik fordulójában, és végig egyenrangú ellenfele volt a portugál együttesnek. A kvartett másik meccsén is iksz lett a végeredmény: a Sahtar Doneck 2–2-t játszott a Zenittel hazai pályán, Huszti Szabolcs a kispadról nézte végig a találkozót.

SAHTAR DONECK–ZENIT 2–2

A Zenit az előző fordulóban legyőzte a Porto csapatát, így magabiztosan utazhatott Ukrajnába. A Sahtar viszont még nyeretlen volt csoportjában, egyetlen pontját az APOEL elleni döntetlennel érte el, ennek megfelelően a csoport negyedik helyén szerénykedett a forduló előtt.

A hazaiak kezdték aktívabban a mérkőzést, az első óriási lehetőség mégis a Zenit előtt adódott, ugyanis Dmitro Csihrinszkij a tizenhatoson belül lerántotta Viktor Fajzulint. A megítélt tizenegyest Roman Sirokov lőtte majdnem középre, így a kapus könnyen szögletre ütötte a labdát.

A Zenit megérezve a lehetőséget beszorította vetélytársát, azonban sok helyzetet hibázott. A sok kihagyott lehetőség a 15. percben bosszulta meg magát. Willian a tizenhatos bal sarkánál forgatta meg emberét, majd a jobb felső sarokba tekerte a labdát (1–0).

A 33. percben jött az egyenlítés. Alekszandr Buharov jobb oldali beadását Sirokov vette le mellel, majd védőjével a nyakán kiszorított helyzetből jobbal lőtt a kapuba (1–1).

A nézők már kezdtek a büfébe vonulni, mikor a hosszabbítás utolsó momentumaként Luiz Adriano ismét megszerezte a hazaiaknak a vezetést. Razvan Rat adta be a labdát balról, majd a brazil csatár védőjéről lefordulva a kapu közepébe bombázott (2–1).

A Zenit azonban tartotta magát a második félidőben, sőt a 61. percben ismét egyenlített. Fajzulin egy védelmi hibát kihasználva elcsente a labdát, majd 20 méterről átemelte a kapust (2–2).

A második félidő további részében már sok említésre méltó nem történt. A Zenit sok elhibázott lehetőségétől eltekintve igazságosnak mondható a 2–2-es döntetlen, amelyet a vendégek magyar játékosa, Huszti Szabolcs a kispadról nézett végig.

Portóban is iksz lett a végeredmény

PORTO–APOEL 1–1

A Porto már a 13. percben megszerezte a vezetést hazai pályán. Hulk végzett el szabadrúgást jó 27 méterről a vendégek kapujától, és a lepattanó lövése annyira meglepte a vendégek kapusát, hogy hagyta bemenni a labdát a kapu bal oldalába. Elképzelhető, hogy Dionisziosz Hiotisz arra számított, a szintén a labda mögé álló Fredy Guarín végzi el a szabadrúgást. (1–0).

Hat perccel később azonban válaszoltak a ciprusiak: szép összjáték után Aílton húzta el a labdát az egyik védő mellett, majd 22 méterről kilőtte Helton kapujának jobb alsó sarkát (1–1).

A 27. percben Marcelo Oliveira próbált kapura lőni egy kifejelt labdát, de az APOEL játékosának próbálkozása elakadt Cristian Sapunaruban. Három perccel később ismét a ciprusiak brazil futballistája veszélyeztette – ezúttal fejjel.

A Porto a folytatásban sem igazán tudott magára találni a bátran játszó vendégek ellen, és – a hazai közönség bánatára – a második félidőben is az APOEL állt közelebb a győzelemhez. A ciprusiak a ráadásban is próbálkoztak a győztes találat megszerzésével, ám nem tudtak eredményesek lenni, de az 1–1-es portói döntetlen miatt sem kell csalódottnak lenniük, főleg, hogy továbbra is a csoport élén állnak.

BAJNOKOK LIGÁJA
G-CSOPORT, 3. FORDULÓ
SAHTAR DONECK (ukrán)–ZENIT (orosz) 2–2 (2–1)
Doneck, Donbasz Arena. V: F. De Bleeckere (belga)
Gólszerző: Willian (15.), L. Adriano (45+1.), ill. Sirokov (33.), Fajzulin (61.)
PORTO (portugál)–APOEL (ciprusi) 1–1 (1–1)
Porto, Estádio do Dragao. V: Gautier (francia)
Gólszerző: Hulk (13.), ill. Aílton (19.)