Az a zseniális Ronaldinho-gól; a Chelsea-Barca és a Bayern-Real párharcok videón

2012.04.05. 16:11
Michael Essien bombagóljával még a Chelsea vezetett a Barca ellen 2009-ben (Fotó: Action Images)
Bayern München–Real Madrid és Chelsea–Barcelona mérkőzéseket rendeznek a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjében. A csapatok jelenlegi szereplését nézve remek mérkőzésekre van kilátás, ám e két párharc már a múltban is pikáns összecsapásokat hozott. Ezek közül a legemlékezetesebbeket tekintjük most át.

Ha az egymás elleni statisztikák döntenének, akkor a Bayern München gyakorlatilag már döntős lenne a Bajnokok Ligájában, ugyanis a Real Madrid elleni eddigi tíz tétmérkőzéséből hatot megnyert, hármat elveszített, egyet pedig döntetlenre adott. Legutóbb a 2006–2007-es szezonban találkoztak a nyolcaddöntőben és akkor a bajorok a madridi 3–2-es vereség után otthon 2–1-re nyertek – ezen a meccsen a holland Roy Makaay vezető gólja 10.12 másodperc után esett, ami azóta is a BL leggyorsabb találata –, így idegenben lőtt több góljuknak köszönhetően továbbmentek.

Első BL-párharcuk pedig igazán emlékezetesre sikeredett, ugyanis az 1999–2000-es idény második csoportkörében oda-vissza nyert a Bayern – előbb 4–2-re Spanyolországban, majd otthon 4–1-re –, ám az elődöntőben ismét egymás útját keresztezték, akkor viszont a Real már visszavágott, és 3–2-es összesítéssel bejutott a döntőbe, amelyet végül a Valencia ellen megnyert.

REAL MADRID–BAYERN MÜNCHEN 2–4, 1–4 (1999–2000)

REAL MADRID–BAYERN MÜNCHEN 3–2, 1–2 (2007)

„Van egy befejezetlen ügyünk a Barcával” – mondta Frank Lampard, a Chelsea középpályása, miután kettős győzelemmel kiejtették a Benficát és ezzel eldőlt, hogy a Barcelonával találkoznak a legjobb négy között. A történet 2009. május 6-ára nyúlik vissza, amikor a Camp Nouban lejátszott 0–0 után Londonban Michael Essien bombagóljával még vezettek a „kékek”, ám Andrés Iniesta a 93. percben egy pazar lövéssel minden angol szurkoló estéjét tönkretette.

CHELSEA–BARCELONA 1–1 (2009)

Hat évvel ezelőtt, a 2005–2006-os szezon nyolcaddöntőjében a katalánok 3–2-es összesítéssel búcsúztatták Lampardéka. Fél évvel később sikerült a visszavágás, a csoportkörben a Chelsea a Stamford Bridge-en 1–0-ra nyert, idegenben 2–2-es döntetlent ért el – Lampard ezen a találkozón szinte nullszögből talált be –, így a katalánok előtt megnyerte a kvartettet.

BARCELONA–CHELSEA 2–2

A drámai végjátékot hozó 2009-es összecsapás mellett a 2005. március 8-i, szintén londoni nyolcaddöntő hagyott mély nyomot a drukkerekben. A Barcelonában elszenvedett 2–1-es vereséget követően a Chelsea nagyon bekezdett otthon és Eidur Gudjohnsen, Lampard és Damien Duff találatával már a 19. percben 3–0-ra vezetett. Ekkor azonban jött Ronaldinho, aki egy kezezésért megítélt büntetőt váltott gólra, majd némi tánccal fűszerezett mesteri gólt ragasztott Petr Cech kapujába.

Ezután a jobbnál jobb helyzeteket is kihagyták a csapatok, a 76. percben viszont érkezett John Terry és nyolc méterről a jobb alsó sarokba fejelte a továbbjutást jelentő gólt.

CHELSEA–BARCELONA 4–2 ÉS 1–2 (2005)