A Zenit simán megverte a Portót, Huszti debütált a BL-ben

2011.09.28. 20:03
A szentpétervári Zenit az Európa-liga-győztes, portugál bajnok FC Porto legyőzésével feledtette az APOEL elleni kudarcot a Bajnokok Ligájában: a Huszti Szabolcsot az utolsó öt percben bevető orosz bajnokcsapat 3–1-re győzött, igaz, egy félidőt emberelőnyben játszott.

Kicsi a rakás – a kék mezes szentpéterváriak megérdemelt győzelemnek örülhettek (Fotók: Reuters)

Szentpéterváron a Porto adta le az első „üdvözlő lövést": a 10. percben egy teljesen kijátszott akció végén James Rodríguez góljával jutottak előnyhöz a portugálok. Szöglet után villámgyors támadást indítottak, Hulk a jobb oldalon becsapta emberét, erőből keresztbe lőtte a labdát, amelyet Rodrígueznek már csak a hálóba kellett sodornia (0–1).

Előnyben: a Zenit maximálisan ki tudta használni
a Fucile ajándékozta emberfórt
Előnyben: a Zenit maximálisan ki tudta használni a Fucile ajándékozta emberfórt

Az ideiglenesen megzavart Zenit a 20. percre szedte össze erejét, és egyenlített is: Viktor Fajzulin készített elő a jobb szélen, a labda Roman Sirokov elé került, akinek lövése Jorge Fucilén megpattanva a hálóban kötött ki (1–1).

Az, hogy négy perccel később nem 1–2 állt már az eredményjelzőn, csak Vjacseszlav Malafejeven múlt, a Zenit kitűnő képességű kapusa ugyanis bravúrral tolta ki Álvaro Pereira nagy lövését. A házigazdák a félidő második felére enyhe labdabirtoklási fölényt harcoltak ki, Danny jó lövéssel veszélyeztetett is, de a labda elzúgott a kapufa mellett. A szünet előtt aztán megfogyatkozott a Porto: a labdával ügyetlenkedő Fucile kézzel is besegített, a játékvezető kiszúrta az esetet, és második sárga lappal kiszórta a védőt.

A Zenit kis híján góllal nyitotta a második félidőt, de Alekszandr Kerzsakov a bal oldali kapufát döngette meg nagyon erős lövéssel. A szentpéterváriak emberelőnyük birtokában irányítottak, a Porto pedig egyre nehezebben bírta a nyomást: a 60. percben a portugálok hálójába került a labda, de Kerzsakovnál az asszisztens lest jelzett – nem volt igaza, a válogatott csatár védője mögül rajtolt el.

Két percig örülhetett annak a Porto, hogy megúszta: Sirokov megszerezte második gólját, egy szabadrúgás után ballal, kiszorított helyzetből a rövidbe zúdította a labdát (2–1).

A vendégcsapat egy Hulk-szabadrúgással próbált meg válaszolni, de a löket elkerülte Malafejev kapuját. Nagyjából ennyi is volt a Porto számára az esély, mivel a 72. percben jött a harmadik hazai találat: Kerzsakov söpört el a jobb szélen, beadása megpattant egy védőn, a labda pont Danny elé került, aki fél méterről az üres kapuba passzolt (3–1).

A hajrában Sirokov megszerezhette volna harmadik gólját is, de előbb Héltonba lőtt, aztán a kapu fölé, hatalmas ziccerben. A végére nagyjából mindenki belátta, itt már nincs miért harcolni, így békés játékkal telt a hajrá – Huszti Szabolcs a 85. percben beállt a Zenitbe, és elmondhatja, hogy bemutatkozott a BL-ben. Közvetlenül a lefújás előtt még egy Hulk-bomba adott munkát Malafejevnek, de ennél közelebb a Porto nem került a szépítéshez: az emberelőnyét jól kihasználó Zenit megérdemelten nyert 3–1-re.

SAHTAR–APOEL

Két forduló után meglepetésre a ciprusi APOEL vezeti a labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportját: a nicosiaiak 1–1-es döntetlent játszottak a jóval esélyesebb ukrán Sahtar Doneck otthonában.

A Sahtar az első félidőben végig fölényben játszott, 64 százalékban birtokolta magát, de kihagyta lehetőségeit: a lövésarány 14:1 volt, az eredmény 0–0, köszönhetően nagyban az igen jól védő APOEL-kapusnak, Hiotisznak.

Fordulás után aztán váratlanul az APOEL szerezte meg a vezetést: Ivan Tricskovszki Haralambidesszel játszott össze, majd Rybka mellett a hálóba talált (0–1). A ciprusiak mindössze három percig örülhettek, a 64. percben Willian előkészítése után Jádson egalizált (1–1) – az eredmény nem változott, az APOEL nagyon értékes pontot szerzett.