A Zenit adott 10 perc előnyt a Málagának, iksz lett belőle

Vágólapra másolva!
2012.11.21. 20:05
A Málaga 2–2-es döntetlent játszott a Zenit vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája C-csoportjában, így már biztosan az első helyen jut tovább csoportjából a legjobb tizenhat közé. A spanyol együttes az első tíz perc után már 2–0-ra vezetett, ám a szentpéterváriaknak a szünet után sikerült kiegyenlíteniük.

Hulkék ugyan többet támadtak, ám meccs eleji dekoncentráltságuk miatt nem volt reális esélyük a győzelemre (Fotó: Reuters)
Hulkék ugyan többet támadtak, ám meccs eleji dekoncentráltságuk miatt nem volt reális esélyük a győzelemre (Fotó: Reuters)
Hulkék ugyan többet támadtak, ám meccs eleji dekoncentráltságuk miatt nem volt reális esélyük a győzelemre (Fotó: Reuters)
Hulkék ugyan többet támadtak, ám meccs eleji dekoncentráltságuk miatt nem volt reális esélyük a győzelemre (Fotó: Reuters)
Hulkék ugyan többet támadtak, ám meccs eleji dekoncentráltságuk miatt nem volt reális esélyük a győzelemre (Fotó: Reuters)

 

A csoportelső az utolsó ellen. Ez volt a felállás a C-csoport 18 órakor kezdődött mérkőzésén, a találkozó előtt mégsem lehetett egyértelmű esélyesnek kinevezni a vendég Málagát, mert a spanyol csapat eddig egyértelműen erőn felül teljesített a BL-ben, másrészt viszont úgy tűnt, a Zenitnek sokkal fontosabb lenne a három pont megszerzése. Ehhez képest…

Ehhez képest már a 10. percben 2–0-ra vezetett a vendégcsapat, miután a hazaiak nemhogy nem kezdtek nagy elánnal, kifejezetten indiszponált teljesítményt nyújtottak. A 8. percben Sebastián Fernández, alias Seba viharzott el a szélen, középen lemaradt az összes zenites, így Diego Buonanotte egy vétel után óriási gólhelyzetbe került, és közelről nem is hibázott. Egy perc sem telt el, amikor Vjacseszlav Malafejev kapus hibázott óriásit, gyakorlatilag odapasszolta a labdát a tizenhatos sarkánál ólálkodó Roque Santa Cruznak, a paraguayi előzékenyen Seba elé tálalt, az uruguayi pedig 12 méterről a visszafelé iszkoló Malafejev mellett a hálóba bombázott. 0–2

Miközben Luciano Spalletti a kabátja belsejébe burkolózva igyekezett rejtve tartani minden mérgét, a Zenit lassan összeszedte magát. Ám a Málaga egyáltalán nem tette meg azt a szívességet, hogy könnyű gólokat ajándékoz ellenfelének már a szünet előtt, hiába támadtak a folytatásban többet Hulkék, Wilfredo Caballero nemcsak jól irányította a Málaga védelmét a kapuból, hanem bemutatott egy nagy bravúrt is.

A spanyol együttes a második félidő elején is védekezésre kényszerült, és Danny révén szépítettek is a szentpéterváriak. A portugál volt az, aki kijátszotta a labdát Tomás Hubocannak, majd a szlovák beadása után már ő érkezett a beadásra a tizenhatoson belül, és az átvétel után kapásból kilőtte a jobb alsó sarkot. 1–2

Kis híja volt, hogy szünet után megismétlődik az első félidő elejének gyors duplája, csak ezúttal hazai részről, ám egy perccel a gólja után Danny lövésénél zárni tudta a szöget Caballero, míg nem sokkal később Alekszandr Kerzsakov tévesztett célt közelről nagy helyzetben.

Sokáig úgy tűnt, a Zenitben nem lesz elég erő egyenlíteni a találkozón, ám a hajrában még megrázta magát a Spalletti-csapat, és megérdemelten kiegyenlített. A csereként beálló Vlagyimir Bisztrov lövése után Danny ugyan kb. 30 centiről (!) nem tudta befejezni az akciót a 86. percben, ám érkezett a szintén csere Viktor Fajzulin, aki 13 méterről a kapu jobb oldalába zúdította a labdát. 2–2

Az eredmény a folytatásban már nem változott, ám történés így is akadt, a portugál játékvezető ugyanis Bisztrovot kiállította a lefújás után. A Málaga a Szentpéterváron szerzett egy ponttal is biztossá tette első helyét a csoportjában, és amennyiben a Milan este nyer az Anderlecht ellen, az olasz csapat lesz a másik továbbjutó.

BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 5. FORDULÓ
Zenit (orosz)–Málaga (spanyol) 2–2 (0–2)
Gólszerző: Danny (49.), Fajzulin (86.), ill. Buonanotte (8.), Seba (9.)
Kiállítva: Bisztrov (a mérkőzés lefújása után)
Később: Anderlecht (belga)–Milan (olasz) 20.45

 

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Málaga532010–3+711
2. Milan41214–40 5
3. Anderlecht41121–4–34
4. Zenit51135–9–44
A Málaga már továbbjutott, és csoportelső.
Legfrissebb hírek

Labdarúgás: három gól a fiataloktól az NB I 19. fordulójában

Utánpótlássport
2026.01.27. 09:04

„A magyar futball történetében nem sok olyan példa van, mint Szoboszlai Dominiké” – VIDEÓ

Magyar válogatott
2026.01.24. 07:17

Marco Rossi: Ha az MLSZ úgy ítéli meg, hogy a kudarc okot ad a felmentésemre, elfogadtam volna – VIDEÓ

Magyar válogatott
2026.01.23. 09:53

Édesapja halála miatt nem játszott Konaté a Liverpoolban szerdán

Bajnokok Ligája
2026.01.22. 19:57

Bemutatták a Futbólia visszahódítása című könyvet

Magyar válogatott
2026.01.22. 15:56

Kiállítás, rontott büntető, de így is simán nyert, és biztosan a nyolc között végez a Bayern München

Bajnokok Ligája
2026.01.21. 23:01

Kifizeti a jegyek árát a Manchester City a szurkolóinak, akik a helyszínen látták a BL-blamát

Bajnokok Ligája
2026.01.21. 17:08

IFFHS: 2025 legjobb futballcsapata a PSG, a Ferencváros 39. a világrangsorban

Minden más foci
2026.01.16. 12:35
Ezek is érdekelhetik