A Barca rekordját megdöntve nyert a Real, „életben” a Juve

2013.11.27. 22:48
Bale szabadrúgásból talált a kapuba (Fotók: Reuters)
A labdarúgó Bajnokok Ligája B-csoportjának 5. fordulójában a Real Madrid és Juventus is hazai pályán nyert, így a spanyol csapat már biztosan csoportelső, míg az olasz bajnok az utolsó fordulóban Isztambulban dönt a továbbjutásról a Galatasarayjal. A Real Sergio Ramos 26. percben történt kiállítása ellenére 4–1-re kiütötte a Galatát, míg a Juve Arturo Vidal triplájával győzött 3–1-re az FC Köbenhavn ellen.

REAL MADRID–GALATASARAY 4–1

A hétvégén, az Almería elleni bajnokin kisebb sérülést összeszedő Cristiano Ronaldo mellett a térdét orvosi utasításra pihentető Raphaël Varane és a válogatott mérkőzésen súlyos térdsérülést szenvedő Sami Khedira sem léphetett pályára, így Carlo Ancelotti a fiatal spanyol szélsőt, Jesé Rodríguezt „nevezte ki ideiglenesen” csatárnak.

Ramos fél óra után mehetett zuhanyozni

A találkozó előtt a Real a hat-hat ponttal előzte meg a Galatasarayt és a Köbenhavnt, héttel a Juventust, azaz az utolsó két mérkőzésen egyetlen pont is elég volt a blancóknak a továbbjutáshoz.

A királyiak ennek fényében nagyon nyugodtak kezdtek, és leginkább arra vártak, hogy a törökök védelme meginog.

Ez nem következett be az első fél órában, ráadásul Sergio Ramos szabálytalansága miatt emberhátrányba kerültek a madridiak: a 26. percben a spanyol védő utolsó emberként szabálytalanul szerelte Umut Bulutot, így a skót játékvezető, William Collum azonnal fel is mutatta a piros lapot.

A kiállítás ellenére – bár többet birtokolta a labdát Roberto Mancini együttese – a blancók szerezték meg a vezetést. Egy Pepe ellen elkövetett szabálytalanság után Gareth Bale lőtt szabadot jó 25 méterre Eray Iscan kapujától, és a walesi nagyszerű mozdulattal, védhetetlenül a kapu bal felső sarkába csavarta a labdát. 1–0

Ezzel a góllal nem csak a vezetést szerezték meg a királyiak, de a Barcelona rekordját is megdöntötték. A blancók sorozatban harmincadik BL-meccsükön találtak a hálóba, megelőzve a katalánokat, akik 2009 és 2012 között egymás után 29 meccsen voltak eredményesek a Bajnokok Ligájában.

A vendégek nem sokat vártak az egyenlítéssel. Alig egy perccel később Didier Drogba pöccintette oda külsővel, remek ütemben Umut Bulut elé a labdát, a török csatár pedig gyors állítás után elpasszolt a kimozduló Casillas mellett. 1–1

A fordulás után sem sokat változott a játék képe, többet birtokolta a labdát a Galatasaray, a Real pedig főleg a saját kapuja elől indított kontrákra támaszkodott. Pont egy ilyen ellentámadás után szerezték meg újra a vezetést a hazaiak. Az 52. percben Di María csavart középre az ötösön, leshatáron helyezkedő Álvaro Arbeloa pedig kapásból bebelsőzte a labdát a tehetetlen Iscan mellett. 2–1

Az újabb vezető gól láthatóan felbátorította a harmadik találata előtt főleg a védekezésre koncentráló királyiakat, így a 63. percben szép akció végén már kettőre növelték előnyüket. Az elképesztő formában futballozó Arbeloa tette kapásból Ángel di María elé a labdát, az argentin pedig nagyon higgadtan a jobb alsóba gurított. 3–1

A harmadik gól után teljesen szétesett a Galata, a habfehérek pedig ezt kihasználva, megadták a kegyelemdöfést a vendégeknek. A 81. percben kis kavarodás után a 12 méterre a kaputól helyezkedő Isco elé pattant a labda, a spanyol középpályás pedig könnyedén, egy védőt és a kapust is elfektetve a kapuba passzolt. 4–1

Az eredmény ezt követően már nem változott, így a több mint egy órát emberhátrányban futballozó Real Madrid a Galatasaray 4–1-es legyőzésével – függetlenül az utolsó fordulótól – már biztos, hogy csoportelsőként jut a nyolcaddöntőbe.

Arturo Vidal mesterhármasa után előzött és az utolsó forduló előtt lépéselőnybe került a Juve (Fotók: Reuters)

JUVENTUS–FC KÖBENHAVN 3–1

A kötelező feladat tudatában lépett pályára a Köbenhavn ellen a Juventus, amely egy mérkőzésre volt története leghosszabb nyeretlenségi sorozatától a BL-ben, ám a három pont megszerzésével újra győzelmi ösvényre lépett.

Az első percektől fogva fölényben játszott a Juve, a dán bajnok mindössze egy kósza fejessel tudott csak minimális veszélyt jelenteni Gianluigi Buffon kapujára, miközben a túloldalon Carlos Tévez, Fernando Llorente és Paul Pogba is nagyon élt, és többször is csak egy kis pontosság, illetve szerencse hiányzott a vezető gólhoz.

Az akadály átviteléhez azonban az FCK is segítséget nyújtott: a csapatkapitány, Lars Jacobsen meggondolatlanul – és alighanem feleslegesen is – kezezett, amikor Pogba elől elütötte a labdát, így tizenegyessel jöhetett a Juve, Arturo Vidal kíméletlenül bevarrta. 1–0

Mezőnyben remek volt, amit a hazaiak mutattak, ám a kapu előtt Llorentének rendre hiányzott pár centi, Andrea Pirlónak is voltak már jobb szabadrúgásai, és Pogbának is sikerült nagy helyzetben nem eltalálnia a kaput. A második félidőben pedig a „semmiből” gólt szerzett a Köbenhavn: a vendégek kihasználtak egy nagy bedobást, a Juve-játékosok bizonytalankodtak, Chiellini és Vidal sem állt a helyzet magaslatán, az elöl ólálkodó Olof Mellberg pedig lecsapott, és közelről félfordulattal korábbi csapata kapujába továbbított! 1–1

Amilyen hirtelen jött az FCK-gól, szinte olyan gyorsan visszavette a vezetést a Juve. Mellbergből néhány perc alatt pozitívból negatív hős lett, amikor a földre vitte Llorentét, hiszen a védő honfitársa, Jonas Eriksson ismét befújta a – jogos – tizenegyest, Vidal pedig értékesítette. 2–1

Pillanatokkal később szezonbeli 5. BL-gólját is megszerezte a chilei. Fellazult a jobb oldalán a Köbenhavn, Pogba tökéletesen adott be balról, középen érkezett Vidal, és okosan visszafejelte a labdát a jobb felsőbe. 3–1

A Juventus összességében gond nélkül szerezte meg az életbe vágó három pontot, így Isztambulban ki-ki meccsen dönt a továbbjutásról a Galatasarayjal.

BAJNOKOK LIGÁJA
5. FORDULÓ
, B-CSOPORT
Real Madrid (spanyol)–Galatasaray (török) 4–1 (Bale 37., Arbeloa 52., Di María 63., Isco 81., ill. Umut Bulut 38.)
Juventus (olasz)–FC Köbenhavn (dán) 3–1 (Vidal 29., 61., 63. – az első kettőt 11-esből, ill. Mellberg 56.)