A Schalke parádézott az Inter vendégeként: 2–5!

2011.04.05. 20:40
A Schalke remek támadójátékkal kiütéses sikert aratott az Inter vendégeként (Fotó: Action Images)
A Schalke meglepően offenzív játékkal kirukkolva kiütötte az Internazionalét a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén. Hiába szerzett már a 23. másodpercben vezetést a hazaiaknak a fantasztikus gólt lövő Dejan Sztankovics, a gelsenkircheniek az első játékrészben kétszer is egyenlítettek, majd a második játékrészben is támadásban maradva a kétgólos Edu és az egyet vállaló Raúl vezérletével 5–2-re nyertek a párharc első felvonásán.

A találkozóról itt olvashatja szöveges tudósításunkat!

Az Inter vezetőedzője, Leonardo két támadóval, Diego Militóval és Samuel Eto'óval küldi pályára csapatát a gelsenkircheniek ellen, Goran Pandev csak a kispadon kapott helyet. A vendégeknél Raúlt és Edut jelölte Ralf Rangnick a kezdőcsapatba.

Az Internazionale egyébként már háromszor szenvedett vereséget ebben a szezonban a BL-ben, egy másik csapat sem kapott ki egynél többször eddig azok közül, amelyek a nyolc között vannak.

Az Inter kezdte a találkozót, és rögtön az első támadásból – 23 másodperc után – vezetést szerzett! De milyen góllal! A kapujából kifutó Manuel Neuernek kellett tisztáznia fejjel Diego Milito elől, ám Dejan Sztankovics az elé kerülő labdát mintegy 50 méterről (a kezdőkörből), kapásból rúgta a kapuba úgy, hogy az a gólvonal mögött ért földet! Hihetetlen találat! 1–0

A Schalke igyekezett gyorsan válaszolni, Júlio César azonban a helyén volt, és uralta az ötös környékét, így nem sültek el jól a beadások, a legnagyobb helyzetnél pedig Raúl nem találta a kaput.

A németek azonban továbbra is offenzívában maradtak, Jurado lövése negyedóra elteltével még fölé szállt 17 méterről, de két perccel később már betaláltak a „királykékek”. Jobb oldali szöglet után Kijakosz Papadopulosz fejesét kiütötte César, Sztankovics nem tudta elrúgni a labdát, Joel Matip pedig közelről a kapuba pattintotta a labdát! 1–1

PERCEK, GÓLOK, SZÁMOK
A legutóbbi négy, „első perces” BL-találatból hármat az Inter szerzett.
Sztankovics találata az ötödik leggyorsabb volt az elitligában.
A Schalke először szerzett öt gólt a Bajnokok Ligájában története során.
Diego Milito az első gólját szerezte a tavalyi BL-döntőn elért duplája után.
Raúl a 70. gólját érte el 139. BL-meccsén.
Az Internek van a legrosszabb kapottgólátlaga a még állva lévő csapatok közül a BL-ben, meccsenként kétszer kapitulálnak a milánóiak.
A Sporting müncheni veresége (2009. február, 0–5) alkalmával kapott legutóbb hazai csapat öt gólt egy mérkőzésen.
Az Inter mindössze egyszer, 2003 novemberében (Arsenal, 1–5) kapott három gólnál többet a BL-ben.
Leonardo csapatai eddig minden mérkőzésen kaptak gólt a BL-ben (Milan: nyolcszor, Inter háromszor).

A második gól után a Schalke térfelére helyeződött át a játék súlypontja, Milito elesett a tizenhatoson belül, de Martin Atkinson játékvezető továbbot intett, néhány perccel később pedig asszisztense aktivizálta magát, miután Eto'o Maicon jobb oldali beadása után közelről helyezett a kapuba lesről.

Leonardo már a félidő derekán kénytelen volt kihasználni az első cseréjét, miután Sztankovics ütközött keményen Alexander Baumjohann-nal, és a szerb megsérült az esetnél; Husszin Hardzsa érkezett a helyére.

Átvették az irányítást a fekete-kékek, Thiago Motta 30 méteres lövése mellészállt, ám a 34. percben egy formás akció végén ismét a hazaiaknál volt az előny: Javier Zanetti játszott Wesley Sneijderhez, ő remekül ívelt Esteban Cambiasso fejére, az argentin pedig ziccerben lévő honfitársa elé játszott, Militónak nem okozott gondot öt méterről a kapuba bombáznia. 2–1

Ezúttal sem sokáig tartott azonban a hazaiak vezetése, hat perc kellett a Rangnick-csapatnak az újabb gólhoz: Edu lövését Júlio César még óriási bravúrral hárította, a kipattanóról viszont Cristian Chivu lemaradt, így Edu a kapuba kotorta a labdát. 2–2!

A félidő hajrájában még Jefferson Farfán szedett össze egy feleslegesnek tűnő sárga lapot, amit azért bánhat igazán, mert így a visszavágón biztosan nem játszhat eltiltás miatt.

SZAVAZÁS

Melyik csapat nyeri meg a Bajnokok Ligáját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Fordulás után ugyanúgy kezdődött a második játékrész, ahogyan az első: Milito kiváló indítást kapott, át is tudta venni a labdát, ám nyolc méterről nagy helyzetben mellé helyezett. Két perc elteltével Eto'o került helyzetbe egy csel után a büntetőterületen belül, jól is csavart, ám lövése után Neuer nagy bravúrral kiütötte a labdát.

Az 53. percben aztán harmadszor is csönd telepedett a Giuseppe Meazza lelátóira, Farfán lódult meg, majd kényszerítő után félmagasan kiugratta Raúlt, aki tanítani valóan fordult le Chivuról, és César mellett a hálóba helyezett. 2–3

Újabb négy perc elteltével már nyilván olyan milánói szurkolók is voltak, akik elhalkulás helyett heves szitkozódásba kezdtek: a Schalke negyedszer szerzett idegenben gólt! Jurado elfutott a jobb oldalon, de beadása alapesetben nem sikerült nagyon veszélyesre, viszont Andrea Ranocchia rosszul becsúszva a saját kapujába helyezte a labdát. Öngól! 2–4

Az Inter védelme a 63. percben ismét nagyszerű napjáról tett tanúságot: a sárga lapos Chivu szabálytalankodott csúnyán Eduval, amiért megkapta a második sárga lapját: kiállítás! Az első félidőben beálló Hardzsa helyére pedig érkezhetett Ivan Córdoba.

A jelentős előny és a kiállítás ellenére a Schalke nem vett vissza a tempóból, előbb Jurado lövése csattant a kapufán, majd Farfán lövése után Ranocchia a kapufával együttes erővel – és kissé mókás módon – mentett a kapu torkából. A kipattanó után azonban Edu lövőhelyzetbe került, és 16 méterről elemi erővel a kapu jobb oldalába zúdított. 2–5

A folytatásra erősen visszaesett az iram, eltérő okokból. A Schalke 5–2-es győzelmével a saját pályáján ütötte ki a BL címvédőjét. Az Internek négy góllal kellene nyernie Gelsenkirchenben a továbbjutáshoz...

INTERNAZIONALE–SCHALKE 2–5

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
INTERNAZIONALE (olasz)–SCHALKE 04 (német) 2–5 (2–2)
Milánó, Giuseppe Meazza Stadion, 80 000 néző. Vezette: Atkinson (angol)
INTER: Júlio César – Maicon, Ranocchia, Chivu, J. Zanetti – Thiago Motta (Nagatomo, 76.), Sztankovics (Hardzsa, 24.; Córdoba, 63.), Cambiasso – Sneijder – D. Milito, Eto’o. Vezetőedző: Leonardo
SCHALKE: Neuer – Ucsida, Matip, Metzelder, Sarpei – Farfán, Papadopulosz, Jurado (Draxler, 83.), Baumjohann (Schmitz, 76.) – Raúl (Karimi, 87.), Edu. Vezetőedző: Ralf Rangnick
Gólszerző: Sztankovics (1.), D. Milito (34.), ill. Matip (17.), Edu (40., 75.), Raúl (53.), Ranocchia (57. – öngól)
Kiállítva: Chivu (62.)