A PSG-t Ibrahimovic, az Olympiakoszt Mitroglu repítette

2013.10.02. 22:43
Zlatan Ibrahimovic két gólt szerzett. Fejjel a BL-ben hat év után először volt eredményes (Fotó: Action Images)
A labdarúgó Bajnokok Ligája C-csoportjának második fordulójában a Paris Saint-Germain hazai pályán 3–0-s győzelmet aratott a Benfica ellen, a végeredmény már a 30. percre kialakult. Zlatan Ibrahimovic két góllal járult hozzá a PSG sikeréhez. A Megyeri Balázst végig a kispadon tartó Olympiakosz idegenben Kosztasz Mitroglu mesterhármasának köszönhetően 3–0-ra legyőzte az Anderlechtet.

PARIS SAINT-GERMAIN (francia)–BENFICA (portugál)

Nyugodt szívvel kijelenthető: a PSG győzelméhez egy pillanatig sem fért kétség. Az erődemonstrációt az ötödik percben kezdték meg a franciák, amikor Blaise Matuidi ugratta ki a jobb oldalon Gregory van der Wielt, akinek laposan középre tett labdájába Zlatan Ibrahimovicnak már csak bele kellett tennie a lábát. 2001 márciusa óta nem szerzett ilyen korán gólt a BL-ben a párizsi együttes. 1–0

A korai gólt követően a második találatra sem kellett nagyon sokat várni. A 25. percben Ibrahimovic sarkazott Marco Verratti elé, aki a lehető legjobb ütemben ugratta ki Matuidit, a francia középpályás az ötössel azonos magasságban a bal oldalról középre lőtte a labdát, amelyet Marquinhos közelről a kapuba kotort. A brazil hátvéd ötödik tétmeccsén harmadszor volt eredményes a PSG-ben. Nem rossz egy középhátvédtől... 2–0

A Benficát a második gól végképp megtörte, és öt perccel később kapta a következőt. Thiago Motta szöglete után Ibrahimovic fejelt a kapuba, bár a labda még megpattant a lisszaboniak egyik védőjén is, de a gólt hivatalos a svéd kapta. Ibra napra pontosan hat évvel ezelőtt fejelt legutóbb gólt a BL-ben, míg a Paris Saint-Germain játékosai ebben az idényben már negyedszer voltak eredményesek fejjel a legrangosabb európai kupasorozatban. A legutóbbi kiírásban a Bayern München volt a leghatékonyabb a „levegőben", ötször szerzett ily módon gólt. 3–0

A második félidőben már a Benficának is voltak lehetőségei, de a PSG végig irányítása alatt tartotta a meccset, és magabiztos győzelmet aratott. Nem mellesleg már 25 európai kupameccs óta veretlen otthon.

A legfontosabb adat azonban, hogy a francia csapat futballistái 814-szer passzoltak egymáshoz a szerda esti mérkőzésen, a legutóbbi tíz évben ennél többször tétmeccsen csak a Barcelona játékosai továbbították egymáshoz a labdát!

ANDERLECHT (belga)–OLYMPIAKOSZ (görög)

A Megyeri Balázst is foglalkoztató, de be nem vető Olympiakosz brüsszeli vendégjátéka során az első félidőben tulajdonképpen egyszer ment el a kapuig, de akkor gólt is szerzett. A 17. percben hajtotta végre ezt a „bravúrt" a pireuszi együttes, amely Kosztasz Mitroglu közeli lövésével szerezte meg a vezetést, miután Javier Saviola kihasználta a hazai védők hibáját, és ajtó-ablak helyzetbe hozta őt. 0–1

A 25. percben óriási egyenlítési lehetőséghez jutott az Anderlecht. Andreasz Szamarisz lerántotta a tizenhatoson belül Sascha Kljestant, tizenegyes. A labda mögé Alekszandar Mitrovics állt, akinek a jobb alsó sarokba tartó lövését Roberto bravúrral hárította. A belga csapat története során már negyedszer kapott 11-est a BL-ben, de gólt egyikből sem szerzett.

Az Anderlechtnél egyébként pályára lépett a 16 éves és 148 napos Youri Tielemans, aki minden idők harmadik legfiatalabb játékosává vált a Bajnokok Ligájában.

A második félidőben nem sokat változott a játék képe: az Anderlecht támadott, az Olympiakosz pedig lőtte a gólokat. Az 56. percben Delvin N'Dinga fejelte be a labdát a védők mögé, Mitroglu megszelídítette azt, majd tizenkét méterről higgadtan, a kiszolgáltatott helyzetben lévő Thomas Kasminski mellett a jobb alsóba passzolt. 0–2

A brüsszeliek pechszériája a 72. percben folytatódott, amikor Mitroglu alighanem a játéknap egyik legszebb gólját szerezte. A kihagyott brüsszeli lehetőségek után a görög támadó a balösszekötő helyéről egy cselt követően húsz méterről óriási gólt ragasztott a bal felső sarokba, így a legutóbbi hét BL-meccsén ezzel együtt hét találatot jegyzett. 0–3

A görögök nyolc BL-meccs után először nem kaptak gólt, és megszakították az Anderlecht kiváló sorozatát. A belgák ezt megelőzően nem kaptak ki európai kupameccsen görög csapattól.