A Milan felnégyelte az Arsenalt

2012.02.15. 20:37
Amikor még reménykedtek az Arsenal szurkolói....<br />
A Milan hazai pályán 4–0-ra legyőzte az Arsenalt a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. Az olasz csapatban Robinho duplázott, de a mérkőzés legjobbja a két gólpasszt adó Zlatan Ibrahimovic volt. A londoni együttes még egyszer sem kapott ki négy góllal a BL-ben, s már csak a csodában bízhat. Vagy már abban sem...

TEKINTSE MEG ONLINE KÖZVETÍTÉSÜNKET A MÉRKŐZÉSRŐL!

2008-ban a londoni 0–0 után az Arsenal Cesc Fabregas és Emmanuel Adebayor hajrában szerzett góljával – 84., illetve 91. perc – 2–0-ra nyert Milánóban, s továbbjutott a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjéből. A bosszúra a mai napig kellett várnia az olasz csapatnak, amely gyakorlatilag az első mérkőzésen eldöntötte a továbbjutás kérdését.

A mérkőzés elején kevés helyzet alakult ki

A MÉRKŐZÉS

Clarence Seedorf 100. nemzetközi kupameccsét játszotta a Milanban. A rangsorban Paolo Maldini (168), Alessandro Costacurta (116) és Gennaro Gattuso (101) előzi meg a holland középpályást. A jubileumi fellépés azonban nem volt túl hosszú: Seedorf ugyanis a mérkőzés elején cserét kért, helyére Urby Emanuelson állt.

Az első tíz perc kiegyenlített játékot hozott. A Milan többször próbálkozott távoli lövéssel, az Arsenal azonban jól tartotta a labdát – még a hazai térfélen is. Egy bombagóllal azonban a Milan megszerezte a vezetést – ami teljesen rányomta a bélyegét a folytatásra.

A 15. percben Nocerino nyeste a kilépő Kevin-Prince Boateng elé a labdát, aki mellel levette azt. Ezután pedig kíméletlenül pontos bombát eresztett meg, a labda a keresztlécről vágódott a gólvonal mögé. 1–0

A lőtt gól nagyon megnyugtatta a Milant, amely a folytatásban nem erőltette a támadásokat, kivárásra játszott. Az Arsenal pedig hiába birtokolta többször is hosszabb ideig a labdát, kapura gyakorlatilag teljesen veszélytelen volt. Arsene Wenger együttese még helyzetig sem jutott el.

A 38. percben aztán Zlatan Ibrahimovic kapott remek indítást a bal oldalon a leshatáron (vagy túl...), majd az alapvonalig vágtatott. A svéd csatár ezután remekül tette az érkező Robinho fejére a labdát, aki szépen a hosszú sarokba bólintott. 2–0

Robinho remekül játszott, duplázott a mérkőzésen (Fotó: Reuters)

Láthatóan megzavarodott az Arsenal, ráadásul Laurent Koscielny is megsérült az első félidő hajrájában (helyére Johan Djourou érkezett). Ekkor érezhető volt, hogy nagyon nagy szüksége van az angol csapatnak a szünetre.

És bizony Boatengnek köszönhető, hogy még maradt némi reménye a súlytalan Arsenalnak. Az első gól szerzője ugyanis – miután remek labdát kapott Ibrahimovictól – 12 méterről (igaz kissé kisodródva) csúnyán a kapu mellé lőtt a 45. percben.

Az első félidő alapján megérdemelten vezetett a Milan, ráadásul Massimiliano Allegri együttese nagyon meg sem erőltette magát. Ekkor tudni lehetett, hogy ha a játék képe ugyanez lesz a második félidőben is, már Olaszországban eldőlhet a továbbjutás kérdése. Persze az is igaz volt, hogy ha összeszedi magát az Arsenal, és talál egy gólt, Londonban még bármi lehetett volna. Kritikus második játékrész következett – az elsőhöz hasonló forgatókönyvvel.

Wenger próbált változtatni a szünetben: Theo Walcott (több hírforrás is megerősítette, hogy a pályán volt...) helyére az Arsenal legendája, Thierry Henry érkezett, akinek ez volt az utolsó meccse, mielőtt visszatér az Egyesült Államokba. De a francia csatár sem tudott segíteni az„ágyúsokon”.

Szegény embert még az ág is húzza alapon a 49. percben tovább növelte előnyét a Milan. Thomas Vermaelen elcsúszott, Robinho pedig pontos lövéssel 18-ról kilőtte a jobb alsó sarkot. Nem egész négy perccel azután, hogy elkezdődött a második játékrész. 3–0

A Milan kíméletlenül kihasználta a helyzeteit: az olasz csapatnak eddig három kapura tartó próbálkozása volt, mindháromszor a kapuban kötött ki a labda...

Egy szép támadásra azért futotta az Arsenal erejéből: a 65. percben Henry pörgette a labdát Robin van Persie elé, aki kapásból megcélozta a bal alsót. Christian Abbiati hatalmasat védett. Egy gólt mindenképpen kellett volna szereznie az angol csapatnak, hogy maradjon még esélye a visszavágón. De nem szerezett. Sőt!

Ibrahimovic a 79. percben szépen elhúzta a labdát Djourou mellett, majd miután összeakadt a két játékos, Kassai Viktor tizenegyest ítélt. A sértett a jobb alsóba vágta a büntetőt, Szczesny ugyan érezte az irányt, de csak bele tudott érni a labdába, hárítani nem tudott. 4–0

A két klassziscsatár, Ibrahimovic és Van Persie párharcát ezúttal egyértelműen a Milan játékosa nyerte

A folytatásban még egy Van Persie-fejessel legalább halovány esélyét visszahozhatta volna az Arsenal, de Abbiati ezúttal is remekül védett.

A folytatásban már nem változott az eredmény, az Arsenal még egyszer sem kapott ki négy góllal a Bajnokok Ligájában. A sorozatban, amelyben kieséses párharcban még egyetlen csapat sem jutott úgy tovább, hogy az első meccsen négygólos vereséget szenvedett.

AC MILAN–ARSENAL 4–0

Milan 4 Arsenal 0 by jordixana

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
AC MILAN (olasz)–ARSENAL (angol) 4–0 (2–0)
Milánó, Giuseppe Meazza Stadion,Vezette: Kassai
MILAN: Abbiati – Abate, Mexes, Thiago Silva, Antonini – Van Bommel, Seedorf (Emanuelson, 12.), Nocerino – K-P. Boateng (Ambrosini, 70.) – Ibrahimovic, Robinho (Pato, 84.). Vezetőedző: Massimiliano Allegri
ARSENAL: Szczesny – Sagna, Vermaelen, Koscielny (Djourou, 44.), Gibbs (Oxlade-Chamberlain, 66.) – Song, Rosicky, Ramsey, Arteta, Walcott (Henry, a szünetben) – Van Persie. Menedzser: Arsene Wenger
G: K. Boateng 15., Robinho 38. 49., Ibrahimovic 79. – 11-esből)